• 3120
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında bildiğimiz, arzuladığımız ndiaye performansını sergilemiş orta sahamız. uzun zamandan beridir bu performansından çok uzaktı. bu yüzden ben bu gece en çok onun performansına sevindim.

  maç boyunca coşkuluydu, hırslıydı. mücadeleyi asla bırakmadı. patlama gücü yüksek bir oyuncu, kaptırdığı topların arkasından sık sık yoğun pres yapıyor ancak bazı zamanlar bu hırsı sarı kart görmesine sebep olabiliyor.

  iyi bir atlet oluşu, çevikliğiyle, performans gösterdiği maçlarda orta sahadan hücuma çıkışlarda çok etkili. uzun mesafe top sürüyor, adam eksiltiyor. bu yönüyle hücumda belhanda’ya da yardımcı oluyor.

  sahada en çok iş düşen, sorumluluk alması gereken oyunculardan. hücumda belhanda’nın arkasında, ona yardımcı olacak pozisyonda. yaratıcılığını, çevikliğini kullanarak dribblingle topu ileri taşıdığı zamanlar takım etkili hücum yapıyor. bunun haricinde örneğin takım olarak rakip sahada olduğumuz hücumlarda, rakip ceza sahası önünde yapılan hazırlık paslarında kendisinin bu özelliklerine ihtiyacımız var.

  kendisinin performansı da 18/19 sezonunda, şampiyonluk yürüşümüzde kilit nokta olacaktır.
 • 3121
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçındaki 45 isabetli pas ile bu sezon süper lig'de bir maçta en yüksek pas yüzdesi sağlayan futbolcu olmuş. sahaya koyduğu enerji muazamdı, topa baskısı yine eski ndiaye gibiydi. fatih hocanın da dediği üzre belhanda ile badou ortadan daha çok denedi. ilk golün pasında da zehri fena akıttı.
  badou'nun pas haritası;
  https://twitter.com/.../1094696031726522368
  farkın açılacağı pozisyonda beceriksizlikler yaptı kabul ama özellikle ilk 20 dakika yaptığımız inanılmaz baskıda çok büyük bir paya sahip.