• 1302
  bu devre arası kesinlikle gitmemeli. bu sene şampiyonluğun bizim için ne kadar kıymetli olduğunu anlatmama gerek yok heralde.
  takımın dinamizmi olan, defansla hücum arasındaki bağlantının kilit ismi olan bir futbolcumuzu devre arası satıp yerine aynı özellikli bir oyuncunun gelmesi gerçekten çok çok zor.
  'yav he he' deyişlerinizi duyar gibiyim ama beyler bilmem farkında mısınız ama sırf iyi bir sol bekimiz olsun diye asamoah için juve'ye florya'yı vereceğiz. adamla 6 aydır ilgileniyorduk ve en son fatih terim ' asamoah transferi zor gözüküyor' dedi. sırf düzgün bir sol bekimiz olsun diye bunların hepsi.
  şimdi gelgelelim ndiaye transferine. biz ndiaye'yi satarsak bu kadar kısa bir zamanda ndiaye kadar iyi bir futbolcuyu nasıl alacağız. iyi bir sol bek için 6 ay bekleyen bizler, belki de takımın kilit taşı olan bir mevki için riske girip 3 haftalık bir zamanda, iyi bir sol bek ararken birde üstüne çok iyi bir orta saha arayacağız.
  bu hiç akıl karı değil.

  (bkz: ndiaye'yi satan şampiyonluğu satar)
 • 1305
  biz dursun'a kızıyoruz ucuza bırakıyor diye ama taraftarımız da aynı. transfer piyasası uçmuşken neden ucuzdan bırakalım. şu işin kaymağını bir de biz yesek fena olmaz hani. ikinci devre de en az ilk devre oynadığı kadar oynasa ve şampiyon olsak, üstüne bir de dünya kupası görse tamamdır sat 35 milyon euroya. normalde bu fiyatı yazmazdım, bir ay önce şu fiyatı biri yazsa dalga geçerdim ama görüyoruz ki piyasada gökmen özdenak'ın deyimiyle pornografik paralar havada uçuşuyor.

  hem devre arası gitse yerine kim oynayacak? kılıştar mı? bir kez kılıştar'da press gücü yok.*
 • 1306
  ligin ikinci yarısında, terim hocam ile performansının çok daha artacağına inandığım futbolcumuz. malum önümüzde oynayacağı bir dünya kupası da var. bu sebeplerden ötürü, devre arası satılması çok mantıklı gelmiyor. ayrıca devre arası yerine transfer yapmamız zor olduğu için sezon sonunu beklememiz, ekonomik ve sportif anlamda çok daha faydalı olur.
 • 1307
  takımın orta sahanın önemli bir halkası fernando'nun sakatlığından ne zaman döneceği veya dönse bile ne zaman tam hazır olacağı belli değilken, diğer halka ndiaye'nin en az skibbe zamanı meira'nın satılması kadar riskli ve şampiyonluk şansımızı düşürecek bir hamle olur.

  diyelim ki 20 milyon euro teklif var ve sattık. 10-12 milyon euro kar ettik ama şampiyon olamadık diyelim zararımız en az 20 milyon euro olacak. (şampiyonlar ligi geliri, şampiyonluk geliri vs.)

  yani 2015-2016 sezonunda melo'yu satmamızı düşünün. 33 yaşında bir oyuncudan 3 milyon 250 bin euro kazanmak karlı (ki değil onun yerine donk'a 2 milyon 500 bin euro verdik, de jong'a 2 yıllık tonla para verdik, tolga'ya 3 milyon 500 bin euro verdik.) belki ama ligde 21 maç kazanamadık, şampiyonlar ligi'nde de sadece iki galibiyet alabildik. melo bizi fazladan bu mecralarda 5 maç kazandırmış olsa zaten, bu parayı fazlasıyla çıkartmış oluyordu.

  kısacası, kulübü küçük esnaf gibi yönetilecekse, başarıyı ikinci plana atıp, kar varsa oyuncu satılsın. ancak doğrusu başarıyla büyümek, zaten başarı geldikçe tekliflerde büyür. hatta büyümese bile şampiyonlar ligi'nde oynamış bir ndiaye zaten en kötü serbest kalma bedeline gider.
 • 1308
  20 milyon gibi muadil oyuncuların fiyatını düşününce 'komik' olacak teklifleri dinlememeliyiz bile. 2. devrede formunu sürdürür ve şampiyon olursak bir de dünya kupası reklamı olacak bu arkadaşın. orada da biraz kıpırdanırsa ingiliz kulüpleri kapımıza dayanır. şimdi göndermek çok zarar verir.
 • 1310
  dünya kupasında iyi bir performans gösterdi diyelim. talipleri sözleşmesindeki 2019'da 18 milyon euro'ya serbest kalır maddesini kullanarak en fazla 20 milyon teklif ederler. ya da devre arasını bekleyip 18'e alırlar adamı. ocak ayında 18 milyona alabilecekleri futbolcuyu yazın niye 35 milyona alsınlar?

  kendisini takımda tutacaksak dünya kupası başlamadan yeni bir sözleşme teklif edip serbest kalma bedelini yükseltelim. aksi takdirde bedelinin altında bir miktara elden çıkarmak zorunda kalacağız.
 • 1312
  20m euroluk teklif doğruysa daha şampiyonlar ligi ve dünya kupası oynamadan muazzam bir rakam. cenk'in ilk teklifleri de 10-15m euroydu yanılmıyorsam. yani daha da artabilir.

  premier lig pazarını gelecekte değerlendirmeliyiz. kendi milli takımında sürekli yer bulan oyuncular premier lige kolay gidebiliyor. alıp parlatıp, ingilizce öğretip yollasak ciddi bir gelir kapısı olurdu. zaten sattığımız 1-2 transfer tutsa gerisi çok daha kolay olur diye düşünüyorum.
 • 1313
  "değerini bulmuşken satılmalı" muhabbetini anlayamadığım oyuncu. 6 ay sonra premier lig'in tv anlaşmaları iptal mi olacak? aynı takımlar benzer paraları o zaman da verir. şimdi 3-5 milyon euro daha çok koparacağım diye sezon sonunda şampiyonluktan olup cl gelirlerinden olmak var.

  ama sezon sonu 20 milyon euro bantlarında teklif gelirse satılması düşünülebilir. o parayla takıma canavar gibi gençler kazandırılır.
 • 1317
  yönetimin kafasında şampiyonluk gibi bir düşünce varsa satılmaması gereken futbolcu bence. n'diayenin bizi şampiyon yapacağını iddia etmiyorum ama onu kaybedersek yerine kendisine benzer tempo ve enerjiyle oynayabilecek ve takıma da çabuk uyum sağlayabilecek bir futbolcu bulabileceğimize pek ihtimal vermiyorum. fernandoyla uyumu iyi, gitmesi takımın dengesini bozabilecek bir etken şu an. o bölgede selçuk yada donka kalırsak zaten felaketi anlatmanın hiçbir lüzumu yok, çünkü hepimiz az çok tahmin edebiliyoruz neler olacağını. n'diayeden halen daha farklı beklentilerimiz var elbet, her şeyi mükemmel yaptığını söyleyemeyiz eksikleri de var ama mevcut takımımızın durumu itibariyle ona ihtiyacımız var. ben taraftar olarak yeniden selçuk kabusuyla başbaşa kalmayı ve bu eziyete katlanmayı istemiyorum. sezon sonuna kadar hiçbir yere gitmemeli badou.
 • 1318
  top sürebilen dinamik orta saha. daha ne olsun. inşallah şampiyon oluruz da, yeni sözleşme ile beraber serbest kalma bedeli değiştirilir. 20 milyon euro iyi para, hatta 20 milyon euro daha iyi bir orta saha bile alabiliriz. fakat biz gidip 3 tane çöpe parça parça 20 milyon euro ödeyeceğimiz için kesinlikle satılmamalı. yeri kolay dolabilecek bir oyuncu değil. galatasaray ekonomisini düşünüyorsa önce başkanını bir zahmet kovsun artık. dursun aydın özbek'in galatasaray'a yıllık zararı 200 milyon euro.