• 2473
  https://mobile.twitter.com/.../1366135563791785990
  taraftar, yorumlardan okuduğum kadarıyla şu ana kadar kendisinden pek memnun kalmış gözükmüyor. sene sonu bonservisi alınacak mı merak ediyorum. genç olduğu doğru ama premier lig de 1 boy büyük geldi ozan'a. özellikle hızı ve topu öylece izlemesi üzerine çok fazla eleştiriler var. devam etmek istiyorsa bir şeyler göstermek zorunda.

  bir de tweetin altını okursanız taraftarımızın ne kadar acınası gözüktüğünü görürsünüz. galatasaray taraftarı özelinde söylemiyorum, türk taraftarlarda/insanında eziklik kompleksi var. ingilizlerin yorumlarını okuyayım dedim, her yerde bizim taraftarın oyuncuyu şişirdiğini ve liverpool taraftarını rahatsız ettiğini gördüm. açıkçası muhammed yeterli performansı gösteremese ve zamalek taraftarı tweetlerin altını doldurup, oyuncuyu savunmak için etrafı okunmaz hale getirse çok sinirlenirdim. bu yaptığımız resmen taciz ve ozan'a hiç de yararlı olduğunu düşünmüyorum. uzaktan parasını etmeyen ürünü kakalamaya çalışan esnaf gibi gözüküyor, şu çocuğu salın artık. bırakın da tutunmayı başarabilecekse bunu kendisi yapsın. taraftarın gereksiz boyutlara ulaşan ilgisi, ozan'ın ingiltere'ye uyum sağlamasını zorlaştıracaktır. yararlı olmaktan çok zararlı oluyoruz ama kime anlatıyorum. umarım ozan sosyal medyayı olabildiğince az kullanıyor ve işine odaklanıyordur. telefonunu eline her aldığında taraftarımızın binlerce mesajıyla karşılaştığına eminim. konsantre olması gerçekten zor olmalı. bu da ozan'ın sınavlarından bir tanesi. destek olmaya çalışanlar köstek oluyorlar haberleri yok.
 • 2474
  kendisi hakkında ben de ingiliz taraftarların yorumlarını biraz inceledim ve 10 yorumdan 9 u olumsuz. hepsi pozisyonları çok uzun süre seyrettiğini yazmış neredeyse. gol yemedikleri için şanslı olduklarını ve hemen yedeğe çekilmesi gerektiğini söylüyorlar. çoğu bonservisini sakın almayın demiş.

  bu noktada tabiki liverpool'un kötü gidişatı da önemli, kaç maçtır çok kötü sonuçlar aldılar ve tahammülsüzler. genç oyuncuya sabredecek dönemde değiller pek. ozan'ın da çok iyi oynamadığını varsayarsak liverpool macerası çok iyi başlamadı. ama 20 yaşında belki de gelmiş geçmiş en iyi liverpool takımlarından birine transfer olmak mı? bu zaten başlı başına destansıydı.
 • 2475
  çok parlak bir başlangıç yapmadı. lakin bu olumsuzluklara rağmen ve kadrodaki diğer stoperlerin sakat olmasının da katkısıyla 11 başladı liverpool'da. çağlar ve merih yedek başladılar büyük takım kariyerlerine. ki yaşları ve daha uzun süredir 11 oynamaları dolayısıyla daha hazırlardı. elbette bugün van dijk ve matip/gomez sakat olmasalar oynar lakin sonuçta liverpool da bu yoklukta oynatmak için aldılar. bence ozan kendisini toparlayacak. mental açıdan da zor zira daha 2 yıl önce galatasaray'da gencecik yaşınıza rağmen penaltı yaptırdın diye eleştirilirken şimdi liverpool'da 11 başlıyorsun. kaldırması zor bir olay ve baskı da var. ayrıca bilmediği bir lig. kendisinin sezon sonuna kadar form tutacağını düşünüyorum ve yanılmıyorsam zorunlu satın alma opsiyonu vardı yazar renktaşlar yeşillendirirse bilgiyi netleştirelim efenim.
 • 2476
  liverpool forumlarını ikiye bölmüş aslan parçası. kimisi tahammülsüz ve neredeyse hiç memnun değil, kimisiyse takımın zaten zor bir dönemden geçtiği ve kendisine daha da zaman tanınmasının yanında yaptığı iyi şeyler olduğundan bahsediyor. biz de bir iki kelam edersek liverpool kariyerine iyi başlamadığı ayan beyan ortada. sanırım liverpool taraftarları kendisi gelince takımdaki bütün sorunların sihirli bir değnekle dokunurcasına çözüleceğini sandılar ama baltayı taşa vurmuşlar.
  benim de liverpool kariyerinde dikkat ettiğim kadarıyla gözlemlediğim ciddi sayılabilecek sorunlar var, nedir bunlar? kademeleri sıkıntılı, hızda sorun yaşayıp arkasına adam kaçırabiliyor ve zaman zaman pozisyon almalarında da sıkıntı olduğu için ofsaytı bozabiliyor.
  umarım kendisini en kısa sürede toparlar yoksa bu seviyelere gelmesi için böyle fırsat yakalaması ve kalıcı olması bahsettiğim özelliklerinin üzerine düşmezse zor gözüküyor. en kısa sürede toparlayıp bu seviyelerde başarılı bir kariyeri olması dileğiyle.
 • 2477
  hamle zamanlaması ve pozisyon bilgisi hakikaten çok sıkıntılı olan eski furbolcumuz. bizde, stuttgart’ta ve schalke’de oynarken de özellikle yanlış pozisyon almasından dolayı yedirdiği goller ve yaptırdığı penaltılar epey fazlaydı. van dijk’ın sakatlıktan dönmesi ile birlikte umarım ki bu sorunlarını çözer.

  ayrıca ozan’ı izleyip galatasaray altyapı hocalarının ve onlardan sorumlu olan kişilerin kendilerine bir çekidüzen vermeleri lazım. futbolcunun boyu ve hızı hariç her şeyi altyapıda aldığı eğitimlerle şekillenir. stoper yetiştiriyorsunuz; pozisyon almasını ve hamle zamanlamasını bilmiyor. ayıp yani.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!