• 2154
  geçtiğimiz günlerde bir gün fenerbahçe'de oynar mısın sorusuna net bir şekilde ben galatasarayliyim cevabını verdi ve gayet samimi görünüyordu. altyapımızdan yetişmiş birisi sonuçta. iyi güzel dedin de hiç mi içinde kalmadı be kardeşim galatasaray ile yarım sezon oynamak, kaçarcasına avrupa'ya gitmek. o konuda bir taraftar olarak hayal kırıklığı yaşadım. potansiyelinin ben de farkındayım. kariyeri yolunda giderse barça, real, bayern gibi takımlarda as oynayacak kapasitesi var. ancak en azından 1-2 sezon oynayıp gitseydi. şu formanın tadını çıkarsaydı.

  profesyonellik sözüyle açıklamaya kalksak eh durumumuz belli. son yıllarda hemen her sezon şampiyonlar ligi'nde yer alan ve başında fatih terim olan galatasaray futbol takımından bahsediyoruz. ne diyim yolu açık olsun.
 • 2155
  galatasaray’dan ayrıldığı sezon, hocasının “kal bu sene, kal bu sene” isteğine “hocamla 1likte” diyerek kalmaya karar verdiğini açıklamış futbolcudur.

  basından gördüğümüz kadarıyla serbest kalma bedelinden fazla bonservis getireceğinden ve transfer hamlelerinin hazır olmasından dolayı mustafa cengiz yönetimi kendisini göndermişti. gidişi bize, bizi şampiyon yapacak ve çok para kazandıracak olan luyindama - marcao ikilisini getirdi.

  galatasaray’dan ayrılışı iki taraf için de winwin yarattı yani. sağlıklı ve istikrarlı bir kariyer diliyorum kendisine.

  (bkz: cimbombom’un çocuğu)
 • 2157
  6 ay bile a takimda oynamamis bir oyuncuyu icin 11 milyon euro teklif geldi mi direkt hediye paketi yapıp göndereceksin. bunda kızacak, darılacak bir şey yok. devre arasında kendisinin yerine lyundima-marcao alındı ve çok da iyi oldu. yani ozan satışından galatasaray'ın kaybettiği bir şey yok. hem şampiyon oldu hem de 2 tane gelecek vadeden stoper kazandı. basında konuşulan rakamlar doğru ise şimdi bu ikiliyi
  satmaya kalksan 30 milyon euro civarı bir para getirecek. ozan kardeşime kariyerinde sonsuz başarılar diliyorum.
 • 2158
  evet, bazı arkadaşların dediği gibi, kendisinin yerine luyindama ve marcao alındı, bu isimler de şampiyonlukta çok iyi katkılar verdiler ve bize de iyi para kazandıracaklar. yalnız kendisinden alınan para direkt olarak diagne'nin bonservis bedelini karşıladı, o dönem diagne hamlesi doğru gözüküyordu, transfer döneminin bitmesine bir kaç gün kalmış, takımda forvet eksikliği var, kullanabileceğimiz 11m € var ve kullanmazsak bir sonraki transfer döneminde kullanamayacağız o parayı, alıp 6 ay sonra zarar etmeden satılabilecek bir futbolcu izlenimi veriyordu diagne, buraya kadar tamam. ama bildiğimiz gibi bu plan tutmadı, galatasaray takım oyununa uymayan bir futbolcuyu izledik her ne kadar gol anlamında iyi katkılar verse de, saha dışı olayları derken de hem kulüp yönetimi hem de biz taraftarlar hep beraber adamı itibarsızlaştırdık, sonuç olarak geldiğimiz nokta ortada. mesela o dönem diagne yerine 2-3 m € seviyelerinde bir bonsrevis bedeliyle çok rahat vedat muriqi alınabilirdi, geri kalan parayla da yine potansiyelli ve genç bir forvet alınırdı ve yine elde para kalırdı, diğer bölgelere de böyle bir kaç tane hamle yapabilirdik, başka bir seçenek de onyekuru vardı, direkt bonservisini alabilirdik o dönemde lakin forvet ihtiyacı olduğu için mantıklı olmazdı. bence ozan'ın satışından elde ettiğimiz gelir bir sonraki döneme aktarılmak için boşa harcanmış oldu, diagne'nin satışını yapacağız önümüzdeki transfer döneminde muhtemelen ama yarı yarıya zarar ederek olacak bu, 9-10m € bonservis kazanabileceğimizi zannetmiyorum, onun yerine dediğim gibi 3-4 tane potansiyelli genç futbolcu transfer etseydik, belki de ozandan aldığımız parayı ikiye üçe katlayacaktık.