• 2143
  gelmiş geçmiş en iyi türk stoper olacağına inandığım eski futbolcumuz, birebirlerde oldukça etkili, çok zor çalım yiyor. ayağı düzgün, gol katkısı var. almanya'da oynamak muhakkak pozisyon bilgisini ve tecrübesini çok arttıracaktır. dünya yıldızlarına karşı savunma yapıyor bir kere fakat ne yazık ki giderken bizi üzerek, kalbimizi kırarak gitti. demek ki zaman bazı kırgınlıkları azaltıyormuş, umarım dünyanın en büyük kulüplerinde çok daha büyük kupalar kaldırırken izleme şansımız olur kendisini.
 • 2144
  tertemiz pırlanta gibi bir kardeşimiz, eski futbolcumuz. hem yetenek hem karakter olarak altyapımızdan çıktığı için göğsümüzü gururla kabartabileceğimiz yıldız adayımız.

  zamanında ne kadar doğru bir karar ile satıldığını belirtmiştim. (bkz: #2836747)

  halen de aynı düşüncedeyim. 7.5 milyon değeri olan bir oyuncuyu 11 milyona satabilmek büyük başarıdır. zaten şimdilik türk topraklarından, türk pasaportlu bir oyuncunun uçuk meblağlara gitmesi pek mümkün değil. ne zaman, merih, çağlar, cengiz, ozan daha da iyi olacak, arkalarından bir nesil daha böyle gelecek, işte anca o zaman avrupanın türkiyeye bakışını, algısını yavaş yavaş değiştirebiliriz.

  kendi özelinde ise kısa vadedeki sıkıntışardan bir tanesi schalke’nin durumu gibi duruyor. her ne kadar takım halinde çok kötü bir schalke olsa da bu durum doğrudan ozan’ı da etkiliyor. çok zor gözüküyor ama bir şekilde schalke yeniden toparlar ve en azından uefa mücadelesi verme potasına girer. belki en suçsuz isimlerden biri ozan ama yine de kaybeden takımın stoperi olmak da hoş değil.
 • 2147
  zamanında kelebek misali gittiğinde başka platformlarda kendisine ister istemez gönül koymuşluğum olmuştu. fakat bu asla nefret içeren bir vaziyet değildi. aksine içten içe şunu düşünüyordum:

  -bu ülkede insanlar hem fikri hürriyet hem de sosyoekonomik olarak ciddi bir baskı altında yaşıyorlar. şahısların siyasi ya da referansa yönelik eğilimleri beni ilgilendirmez, yalnızca tiksindirir ama böyle gençler geleceklerini inşaa adına böyle adımlar atıyorlarsa, kısacık da olsa (bilakis 11 yaşından 18'ine yılların emeği var) bize sunduğu mücadelesini görmekten gurur duyduk ve çoğunun yapamadığını yapıp, sevdiği saydığı armaya gelir kapısı açmış durumunda. keşke biraz daha kendisini armamız altında izleme şansımız olsaydi!

  görüyorum ki yıllar ozan'ı besliyor. 35 yaşına gelip, iki cümle kuramayan top tepiciler de gördü bu gözler. umarım ve umarız kendisini sevenleri, kendisi hakkında iyi niyet besleyenleri sevindirmeye, kendi hayatında da muvaffak olmaya devam eder.
 • 2148
  sanki her an eline gitarı alıp incirler olana kadar şarkısını söyleyecek diye beklediğim ilyas yalçıntaşa çok benzeyen eski futbolcumuz. kendisi sayesinde dünyanın duyguları en çabuk değişen taraftar grubunun galatasaray taraftarı olduğunu öğrenmiş olduk. 2 sene önce giderken burada küfür kıyamete varan sözler vardı dün gibi hatırlarım. adım gibi eminim emre belözoğlu çıksa 2000 lerde şöyleydik böyleydik özledim falan dese taraftar yine övmeye başlar. kendisine gelecek olursak daha önceki entrylerimde de belirttiğim gibi merih ve çağlardan da iyi stoperdir yolu açık olsun.