• 1897
  fatih terim'in ustalık eseri.

  1 eylül 2018 trabzonspor galatasaray maçındaki stoperlerin acizliğinden sonra fatih terim'in sonraki maç olan 14 eylül 2018 galatasaray kasımpaşa maçında ilk onbir başlatmasıyla birlikte, 13 lig maçı, 4 şampiyonlar ligi toplamda yalnızca 17 resmi maçta oynatıp 11 m euro ile sattığımız stoper.

  kendisinden gelen para ile de christian luyindama teixeira marcao ikilisi alındı. *

  bu ikili de 22. şampiyonluk yolunda en büyük güvencemiz oldu.

  resmen şampiyonluk ilmek ilmek işlendi be...
 • 1898
  adam profesyonel futbolcu. bulunduğu noktaya da galatasaray'dan daha çok kendi yeteneğiyle geldi. fenerbahçe'de olsa da yine buralarda olacaktı çünkü alt yaş kategorilerindeyken de yıldız adayı olarak görülüyordu. geçmişte de pek çok örneği oldu ama o eşiği aşamadılar, ozan ise aştı. bu eşiği atlamasında fatih terim'in payı vardır tabii ki. şöyle düşünelim; fatih hoca emre'ye semih'e de şans verdi ama onlar ozan kabak gibi olamadılar. çünkü onun kadar çalışkan ya da yetenekli değillerdi. bence fatih hoca'ya asıl teşekkür etmesi gereken kişiler emre ve semih gibi sınırlı yetenekleriyle sınırsız paralar kazanan adamlar. ozan zaten özel bir oyuncuydu.

  ayrıca hocasını aramadığını tebrik edip etmediğini bilmiyoruz. sonuçta her şey sosyal medya üzerinden olmak zorunda değil hatta olmaması daha da güzel. sosyal medyadan olunca biraz şova dönüyor iş. ozan da gördüğüm kadarıyla şov peşinde koşan değil işini yapan bir adam. işini düzgün yapsın kafi, fazlasını istemiyorum. cv'sinde galatasaray yazması, o başarılı olduğu sürece zaten bizim için en iyi reklam olur.
 • 1899
  başarısında fatih terim'in kesinlikle payı yoktur. fenerbahçe, beşiktaş veya başakşehir'de de olsa kesin bu sıçramayı bu sene yapardı. çünkü yeri geldiğinde mehmet topal'ı, gary medel'i veya mahmut tekdemir'i stoper oynatıp yine de gençlere şans tanımayan kulüpler değil bunlar. hayır bu kulüpleri geçtim bizim başımızda başka teknik direktör olsa yine bu sıçramayı yapardı. biz de zamanında harry kewell'ı stoper oynatan bir takım değiliz sonuçta. önümüzdeki sene de ikinci lige kiralanmazdı mesela ozan. direkt bayern münich'e giderdi. hiç oynamadan avrupa'ya gidince de yıldız olurdu. çünkü yine kendisi gibi alt yaş kategorilerinde ilerinin yıldızı olarak görülen enes ünal, manchester city'e transfer olduğundan beri ingiltere'de gol kralı.

  yeter bu kadar ironi. ozan'ın yeteneğine ve çalışma azmine lafım yok. kendisini de seviyorum ama fatih hoca olmasa kariyeri apayrı bir noktaya gidebilirdi ki o da bunun farkındadır inşallah. geleceğin yıldızı olarak görülen ne oyuncular heder oldu bu ülkede, her yıldız olacak denen yıldız olmuyor. kendine güvenen ve onu şampiyonlar ligi'nde sahaya sürecek cesarette bir hocayla çalışması en büyük şansı olmuştur. kendine inanıp, çalışmaya devam ettiği surece elbet yine buralara gelebilirdi ama çok daha yavaş ve zor olurdu. üstelik ihtimali azalırdı. hocanın üzerindeki hakkı yadsınamaz.
 • 1900
  iyi futbolcu ve büyük potansiyeldir ama benim gözümde hiç bir değeri yoktur. keşke bonservisinde çıkış maddesi olan 8 milyon eu ile gitseydi de galatasaray'a 4 milyon eu kazandırdı denmeseydi hakkında. açıkçası böyle futbolcuyu mehmet topal'ın arkasında yedek bekletmek gerek. zaten fatih terim'in atalay gibi kendini bir şey sananlara bundan sonra yapacağı da bu.

  kendisi kalitesinde bir oyuncu rahatlıkla 25 milyon eu'ya transfer yapardı. ama o imzayı atmadı işte. çünkü galatasaray'da her şeyi öğrenmiş bir ahlakı öğrenememiş. bu tarz insanlara karşı taraftarın tutumu net olmalı.

  bu gün arda nasıl kulübün kapısında yatıyor, asla akıllarından çıkarmamalılar.
 • 1901
  hiçbir yere kendi başına gelmeyen futbolcu. daha geçen yazki hali adebayor'la ikili mücadeleye girse kolu bacağı kırılırdı. fatih hoca özel antrenör tuttu, gelişiminin takipçisi oldu, her maç penaltı yaptırdığı dönemde bile yedirmedi kendisini. maicon gibi formsuz da olsa tecrübeli bir oyuncu varken ozan'ın hatalarına göz yumdu. ozan da bu güveni boşa çıkarmayıp her maç üstüne koydu.

  ek bilgi: ozan 22. şampiyonluğu instagram'dan attığı story'le kutladı.
 • 1902
  gözümde hiçbir kıymeti olmayan başarıları vs beni asla ilgilendirmeyen profesyonel oyuncu.

  18 yaşında olup 30 milyon taraftarın ve galatasaray efsanesi bir hocanın gözünün göbeğine baktığı bir dönemde sözleşmesine çıkış maddesi koydurup alman liginin küme düşme adayı bir takımına gideceğim diye tutturan bir adam bu adam.

  galatasaray’da bayrak adam olmayı hiç ama hiç düşünmemiş yüksek ihtimalle galatasaray taraftarı da olmayan biri.

  yolu açık olsun veya olmasın umrumda değil açıkçası.
 • 1903
  kendisine duygusal olarak kızgın ve kırgın olan taraftarın başka gözle bakması gerektiği eski profesyonel futbolcumuzdur. açıkçası kendisine açıkça tepki göstermek yerine kendisini avrupa kulüplerine bir ihraç ürünümüz olarak sunup ilerideki zamanda bu üründen yeni satışlar için yararlanmalıyız.
 • 1904
  fenerbahçe'ye transfer olana kadar emre belözoğlu'nu istedi bu taraftar. beşiktaş'a transfer olana kadar da okan buruk'u istemişlerdi. hani zamanında okan buruk ile birlikte sözleşme uzatmayıp kulüne bir kuruş bile kazandırmayan iki profesyonel futbolcu vardı. onlardan bahsediyorum.

  bence ozan'ın satılmasına en ama en çok fatih terim sevindi. biz transfer de transfer diye ağlayıp zırlarken elbette birileri satılmalıydı. değerini bulan adamı satmak zorundayız. bir dönüşüm içerisinde bulunmak zorundayız. durumumuz bu kadar açıkken neden daha bunu tartışıyoruz anlayamıyorum.

  hayır ozan fatih terim'e ihanet etmedi ki. ona bu formayı verdiği için teşekkürünü de etti, sarıldı, vedalaştı.

  galatasaray altyapısından çıkan her oyuncudan bayrak adam olmasını beklememeliyiz bana kalırsa. 11 milyonumuzu aldık, gerekli takviyelerimizi yaptık,şampiyonluğumuzu kazandık. şu an üstünde durmamız gereken şey önümüzdeki transfer sezonu iken neden başlığı ısıtılıp önümüze servis ediliyor?

  ederini bulan oyuncuyu, ayrılmak isteyen oyuncuyu vs. şartları sağladığı an satacaksın bu kadar basit.