• 1886
  galatasaray futbol takımının eski oyuncusu kendisi galatasaraya verdiginden fazlasını almıs gitmistir. destekleyen taraftara saygım var ama vefa gostermeye destekleme zorunlulugu oldugunu dusunmuyorum, kendisinin galatasaray taraftarı oldugunu da dusunmuyorum. basarılı olursa da olamazsa da bundan sonra kendine... zaman gosterecek belki ama turkiyeye donecegi zaman da kim parayı cok verirse ona doncektir 19 yasında askının neye oldugunu gosterdi nitekim.
 • 1888
  gitme kararinin ne kadar doğru olduğunu zaman daha iyi gösteriyor bizlere. bu ülkede başarili insanlar devamli aşaği çekilmek istenir, bildiğin kiskanir insanlar seni her gün başka mesnetsiz iddialarda bulunurlar çünkü tüketim toplumunun dik alasi olmuş durumdayiz. sen serbest kalma maddesini işletmeyip 7.5 yerine takimina 11 milyon euro kazandirip devre arasindaki transferlere bütçe oluşturup nakit akişini sağlarsin ama gün gelir parayi sevmekle itham edilirsin. iyi ki gitmişsin aslan parçasi yolun bahtin açik olsun çok iyi yerlere gel çiktiğin altyapiyi güzel temsil et ki gittiğin yerlerin bir gözü de hep floryada olsun.

  not : yazim yanlişi düzeltildi.
 • 1892
  2018-2019 sezonu devre arasında almanya'ya vfb'ye gönderdiğimiz eski oyuncumuz.

  göredbildiğim kadarıyla güzel kardeşim ozanın başlığını sevmeyenleri kuşatmış :)
  senin arkandayız, her zaman destekçiniz ve destekçin olmaya devam edeceğiz ozancım.

  galatasaray, taraftar, fatih hoca ve akademideki hocaların hatta floryanın her bir üyesi bile, senin şu anki olduğun ve ileride evreileceğin daha büyük futbolcuya bir sürü katkıda bulundu. ve belki de her şeyini onlara borçlusun.
  ama ben galatasaraylıyım diye geçinen bir çok insanın da senin yanında esamesi okunmaz.

  7,5 milyona gidebilecekken, daha fazlasına gitmek için direttin.
  2018-2019 sezonunda senin de şampiyonlukta payın var.

  ayrıca, ozan bizi bırakıp gitti, ühüüüüü diyen insanlar, senden gelen parayla ne güzel adımlar attığımızı ve faydanı görmezden geliyor.
  sen takma onlara.
  biliyorum bir gün tekrar parçalıyı giyeceksin ve her şey çok güzel olacak.

  olur da suyun karşı yakasına geçersen veya bir saygısızlığın olursa, işte o zaman bitersin.
  ama öyle bir çocuk değilsin.

  sakın sana, "yurtdışında sıradan bir türk oyuncu" diyen, senin galatasaray'a faydanı görmezden gelenlere bakma.

  sen galatasaraylı, futbol akademisinden yetişmiş, floryanın suyunu içmiş bir aslansın.
  galatasaraylı ozan.

  edit: şampiyon olmuşuz, konuşmak zorunda kaldığımız konulara bak gökmenin gazetesi.
 • 1893
  sevilir sevilmez o ayrı konu. ancak sadece gittiği için kendisini galatasaray taraftarı siliyorsa, sağlıklı düşünmediği için yapıyordur bunu.

  adam 7.5 milyona gidebilecek durumdayken hem yönetimle hem fatih terim ile konuşup kalmıştır. sen eğer 7.5 milyona gidersen ne yerin dolar ne de bunu taraftara anlatabiliriz denmiştir. ozan da bizim için vfb'ye rest çekerek galatasaray'ın olmayan elini güçlendirmiştir ve durduk yere 3.5 milyon euro daha kazandırmıştır. sözleşmesindeki maddeden dolayı bir daha bu fiyata satma ihtimalimiz bulunmadığından dolayı da hem yönetim hem de terim ortaklaşa karar alıp çocuğu göndermiştir.

  ben olsam 7.5 milyon teklif gelse ve 3.5 daha fazla verebileceklerse oturur konuşurum. + 3.5 galatasaray'a vereceğinize benim maaşıma 2.5 milyon euro zam yapın derim. bakın doğduğumdan beri galatasaray etrafında şekillenmiş bir hayatım var, yeri geldi yıllarca oyuncu olarak bile hizmet ettim ama ben olsam gayet o fazla parayı kendime alırım ve ufacık bir pişmanlık bile hissetmem. ama bu çocuk milyon euroları kendisinden kesip galatasaray'a vermiştir. mancini gibi, sneijder gibi. o yüzden bende yeri hep ayrı olacak.

  lütfen bir yargı yapıyorken ortadaki doneleri biraz tartın, azıcık empati yapın ve ona göre karara varın.