• 1827
  açıklamalarını talihsiz değerlendirdiğim genç futbolcu. kötü bir niyeti olmadığını düşünüyorum ve izlenimim biraz basın karşısında heyecanlandığı ve sözlerini ölçemediği ve ayarlayamadığı yönünde. bir çırpıda insanları silebiliyoruz eyvallah da bu adam daha 18 yaşında. daha öğreneceği çok şey var...
 • 1829
  ya bazen havadan nem kapmayı abartmıyor muyuz? ozan benim çok beğendiğim ve açıkçası gitmesine üzüldüğüm bir oyuncumuzdu. bugün dahil bugüne kadar bilmem kaç defa çıktığı akademiye ve a takım forması veren hocasına (yani takımımıza ve hocamıza) teşekkürde cimri hiç olmadı.

  2 soru:

  ozan yıldız mı?
  şenol güneş oyuncuya seviye atlatan bir hoca değil mu?

  ozan kendine yıldız dese "hemen havalandı." denecekti. dolayısıyla da ilk sorunun cevabı hayır.

  ikinci sorunun cevabının hayır olduğunu düşünen insanın ya art niyetli olduğuna ya da çok önemli bir çoğunluğun yapamadığı teknik bir analizi olduğuna inanırım. yani kaideyi taciz eden istisna değilseniz kusura bakmayın objektif değilsiniz. objektif olmadan yapılan eleştiri de biraz şey...

  bu iki soruyu da cevapladıysak birinin bana ozan'ın 19 mart 2019 tarihindeki açıklamalarındaki oksimoronu, burnu havadalığı, kibarlıktaki cimriliği göstermesi gerek.
 • 1830
  https://twitter.com/.../1108012298881253378

  ayıp etmiştir. kusura bakmasın. seni türkiye'nin en pahalı stoper transferi yapan kişiye, egosu nedeniyle sürekli laf çarpan birisinin saflarına geçmesi doğru olmamış. yaşın genç çocuk. bak arda abine, ne hale geldi? galatasaray çok ozan, çok arda çıkartır. ama sen, futbol hayatını, her statta ıslıklanarak, devlet destekli bir kulüpte sonlandırırsın bu kafayla.
 • 1831
  açıklamayi ilk duyduğumda bana da garip geldi, ne demek istemiş acaba diye. almanya da verdiği röportajda terim için gayet güzel konuşmuştu. terim'in ona verdiği imkanın farkında. yalnız artık terimle çalışmıyor ve milli takım maçlarında hocası şenol güneş. burda şenol gunes'e yanlamak değil ondan bir şeyler öğrenme peşinde. sonuçta terim oynattı, piyasaya sürdü ama tam olarak damgasını vuramadan bizden ayrıldı. artık gelişiminde şenol güneşin de payı olacak. bunu anlatmak istedi diye düşünüyorum.
 • 1832
  henüz daha 17 yaşındayken, fatih terim'in güvenini kazanmış ve bunun sonucunda yaklaşık 10 ay önce ligdeki ilk resmi maçına* çıkmıştı. maçın son dakikalarında oyuna girmesi yüzünden ryan donk; ozan sahada biraz daha fazla kalsın diye koşarak kenara gitmişti.

  10 ay önce ligdeki ilk resmi maçına fatih terim sayesinde çıkan ve 2018-2019 sezonununda da gerek ligde, gerekse de şampiyonlar liginde hemen hemen her maçta ilk 11 çıkan bu çocuk; 2 ay önce apar topar takımdan ayrılmak istemiş ve ayrılmıştır.

  ozan, menajerinin gazıyla takımdan kesin olarak ayrılmak istemesine rağmen fatih terim ısrarla karşı çıkmış ve hemen hemen her yerde bunu dillendirmişti. hatta birlikte(!) fotoğraf bile çektirdiler. baktık ki 1 hafta sonra duygusal bir mesajla kulübe veda etti. pehhh.

  ya sen daha 18 yaşındaydın be çocuk. tamam kendini geliştirmek, yeni bir ülke ve yeni bir dille tanışmak; en önemlisi de avrupa'da mücadele etmek istiyordun ama acelen neydi? seni buralara kadar getiren fatih terim'e, en önemlisi de galatasaray'a olan borcunu sadece 8 ay oynayarak vermen acayip dokunuyor bana. gittiğinden beri zoruma gitti bu olay. çok değil, 2 yıl bizde kalsa yaşı daha yeni 20 olacaktı. her türlü avrupa'ya gidecek potansiyeli olan bu çocuk apar topar kulüpten kaçmaya çalıştı ya yemin ediyorum kabullenemiyorum.

  lütfen "7.5 milyonluk serbest kalma maddesi vardı ama kulübe para kazandırmak için 11'e gitti" demeyin arkadaşlar. kim bilir belki biraz daha kalsaydı çok daha fazla para kazanabilirdik. 1 yıl önce galatasaray forması giymek için yırtınan; 10 ay önce ilk kez fırsat bulan ve takımımızda adam akıllı sadece 8 ay duran birisinin kulüpten hemen kaçmasını maddi olarak tatmin edici bulsam da, maneviyat açısından iyi görmüyorum. yolu, bahtı açık olsun ama birazda aidiyet duygusu olsun.

  oh be rahatladım.
 • 1833
  http://gss.gs/2641998 açıklamaları yüzünden tartışılan eski oyuncumuz. kendisi erkenden avrupa’ya gitmek istedi ve gitti. kulübümüze de 11 milyon euro kazandırdı bu transferle. biz de bu parayla marcao ve luyindama yatırımlarını yaptık. sonuç olarak kötü bir alışveriş yok ortada. ancak renktaşlarımın tepkisini anlayabiliyorum. galatasaraylılar olarak altyapıdan çıkan, yetenekli oyuncularımızın formamız altında başarılar yakalamasını ve belki de kulüp efsanesi olmasını istiyo olabiliriz. ancak önümüzde emre belözoğlu, arda gibi örnekler var. anlatmaya çalıştığım altyapımızdan çıkan her oyuncu galatasaraylı olmayabilir; ya da arda gibi koyu galatasaraylı olduğu halde karakter problemleri olabilir. açıkçası ben bu çocuğun bir falsosunu görmedim. oynadığı yarım sezonda iyi katkı verdi, fena da olmayan bir paraya gidip elimizi rahatlattı. bazen futbol konusunda çok romantik olabiliyoruz. örneğin; emre akbaba transferinde olduğu gibi. 2018 yaz transfer döneminde gomis satıldıktan sonra takımın as forvete ihtiyacı varken sırf taraftarın bu romantikliği yüzünden emre transferine öncelik verdik. artık bazı olaylardan ders çıkarmalı ve daha akılcı davranmalıyız. mesela kendisi altyapımızdan çıkmış olmasına rağmen çocukluğunda fenerbahçe ya da beşiktaş taraftarı olabilir ve belki de 30’lu yaşlarında ligimize geri döndüğünde bu takımlara imza atabilir. aşmamız lazım artık bunları.
 • 1836
  çocuk medyadan, düzenden bihaber. nasıl konuşacağını bilmiyor. milli takım kampında verdiği cevaplarda aşırı heyecanlıydı, heyecanını gizlemek için de teklemeden, seri cevaplar vermeye çalıştı. ne fatih hocası... ne meraklısınız her şeyi çok kolay sanıp insanları itin g.tüne sokmaya... 18 yaşında çocuğun klişelerle dolu cevaplarına binlerce kişi sosyal medyada niyet okuma yaptı akıl alır gibi değil... işte böyle böyle öğrenecek medya işlerini. her şeyi bi tarafından anlayan tayfayı palazlandırmamak için politikayı öğrenecek. zamanı var daha...
 • 1837
  gerek gecmisteki menajer, sözleşme imzalamama olayları gerekse de milli takıma seçilir seçilmez milli takım hocasına yanlayan açıklamaları gibi parçaları bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan sonuç kendisi bindiği eşeğin türküsünü üfüren futbolcudur. kulüp kendisine ne kadar iyi futbolcu ve insan olma konusunda vereceğini verse de hamurunda sıkıntı olduğu aşikar. normalde hiçbir futbolcu için kolay kolay böylesi bir yorum ya da düşünce belirtmem ancak başta da söylediğim gibi parçaları birleştirince ortaya çıkan tablo maalesef ki budur benim nazarımda.
 • 1839
  galatasaray alt yapısından çıktığı için galatasaray dışındaki herkese sövmesi beklenen kişi adam milli takım teknik direktöründen iyi bahsederken ve birşeyler öğrenmek amacında olduğunu belirtirken bile eleştiriliyor bu fanatiklik insanların bilincini kör ediyor demek ki.
 • 1841
  (bkz: #2641998)

  ilgili açıklamalarını okuduktan sonra "eyvah çocuk sen ne yaptın? şimdi birileri bu lafları yanlış anlayıp sana sallayacak" dedim kendi kendime.

  ve maalesef yanılmadım.

  her fırsatta fatih terim'in üzerindeki emeğini dile getiren, ben galatasaray'ın evladıyım diyen, yeni tanıştığı bir teknik adamdan da birşeyler öğrenme isteği olduğunu söyleyen 18 yaşındaki gencecik bir insandan ne istiyorsunuz arkadaşlar.
 • 1842
  (bkz: #2641998)

  kendisini ilk kez milli takıma çağıran teknik direktör hakkında gayet normal açıklamalar yapmıştır. yaptığı bu açıklamalara verilen tepkileri inanılmaz derecede abartılı buluyorum. açıklamasını okumadan verilen tepkileri okusaydım şu şekilde bir açıklama yaptığını düşünürdüm;

  "beni milli takım'a davet eden türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörü şenol güneş ile birlikte sonunda gerçek futbol nasıl oynanır göreceğim. eski kulübümün teknik direktörü bir yıldız oyuncu yaratma konusunda yeterli değil maalesef fakat şenol güneş'in beni yıldız oyuncu yapacağına dair bir şüphem yok. beni bugünlere getiren eski kulübüm hariç herkese teşekkür ederim."

  şuna benzer bir şeyler dese haklısınız ancak verdiğiniz tepkiler çok abartı ve "ozan kabak iyi ki erkenden yurtdışına gitmiş." dedirten cinsten. adam bizi mi gömmüş, fatih terim'e mi sallamış? şenol güneş hakkında söylediğinin neresi yanlış? hadi yanlış olduğunu düşünelim ne olacak? bu açıklamalara bu denli tepki gösteren bir kafa yapısı her zaman futbolculara zarar verir. o yüzden koşun kaçın gençler avrupa'ya aman diyeyim...

  tepki gösteren galatasaray taraftarları, kendisinin nasıl bir açıklama yapması gerektiğini de yazarlarsa sevinirim. eski bir galatasaray futbolcusu nasıl galatasaray taraftarını kızdırmadan ağzını açıp da iki kelam edebilir ben hakikaten merak ediyorum.
 • 1843
  rahat bırakın çocuğu, istirham ediyorum lütfen. çocuk altyapıdan çıkmış; takımını, ülkeni gururla temsil ediyor sen hala nasıl karalarız, ayağını kaydırırız bunun peşindesin. neden? çıktığı takıma ihanet etmiş de ondan. geç efendi geç sen hangi çağda yaşıyorsun? ne yaptı da ihanet etti ? sana avrupa’da prestij kazandırdı mı? kulübünün kasasına 11m€ koydu mu? parasına iki stoper(hatta üç) aldırmadı mı? galatasaray akademi için olumlu etki yapmadı mı? herkes böyle ihanet etse ne güzel vallahi!

  çocuk için, ülken için, takımın için sevinmen gerekirken hala içinde kalmış bir ukde! çocuğun önüne mükemmel bir fırsat geldi ve o da değerlendirdi, iyi ki değerlendirdi. şimdi şunu bir düşünün. takım şampiyonluk yolunda ve ozan takımda kalsın. bugün marcao-luyindama ikilisinden biri bir hata yaptığında hemen yerden yere vuruluyor, bir de ozan’ın bu hataları yaptığını düşünün. 18 yaşında hemen lisansı yırtılır, futbolcu yapanın futbol bilgisi sorgulanırdı. çocuk arada kaynar giderdi bu ortamda...

  şu olaya da bitiyorum fatih terim ona güvenmiş de şans vermişte o hocaya ihanet etmişte yediği kaba pislemiş de bilmem neymiş de! tamam fatih hocanın emeği, etkisi tabi ki tartışılmaz; lakin ozan’ın hiç mi etkisi yok? hiç mi başarısı yok? altyapıda onca oyuncu arasından fatih terim’in ozan’a istediği şansı vermesi, ısrar etmesi sadece fatih terim’in tercihi mi, yoksa hocanın inadıyla beraber ozan da çalışmalarının meyvesini mi topladı?

  son olarak da milli takımın mevcut teknik direktörü şenol güneş’tir. şenol güneş’in takımının önemli bir parçası olmak istediğini belirtmek istemiştir. seçtiği kelimeler üzerinden böyle asıp kesilmesi acımasızlıktır. keşke biraz daha dikkat etseydi de böyle tepkilerle karşılaşmak zorunda kalmasaydı, ama olsun bunlar hep tecrübe, yolun başında normal karşılanmalı. yolun tekrardan açık olsun güzel kardeşim.
 • 1844
  (bkz: #2641998)

  keşke "amk filozortu ama ne yapalım artık yapacak bir şey yok ay-yıldızın hatırına oynayacağız :(" falan deseydi... taraftara nasıl yaranılır hala öğrenememiş olan 18 yaşındaki ergen. millet 18 yaşında sipere koşuyor, bu daha açıklama yapmayı bile bilmiyor.

  şöyle ince ince değil de iyice gömelim değil mi? gömdüğümüze değsin, vurduğumuz yerden kan gelsin...
 • 1846
  şenol güneş'in çıkardığı yıldızlardan biri olurum şeklinde bir açıklama yaptığı için eleştirilen futbolcu. engin, selçuk, burak ile galatasaray son 10 yılda en mükemmel sezonlarını yaşadı. bu isimleri de şenol güneş çıkardı.

  fatih terim'den sonra türkiye'nin en iyi hocasıdır şenol güneş. milli takıma gitmesine de çok sevindim. ozan'ın açıklamaları da gayet normal. iyi ki gitmiş almanya'ya bu linç bağımlıları içinde çürürdü çocuk.
 • 1850
  https://twitter.com/.../1108012298881253378

  efendim "ne desin?" miş. çok şey diyebilir. mesela "şenol hocayla çalışmanın da kariyerime katkı yapacağını düşünüyorum" diyebilir. mesela "şenol hocayla çalışmak da benim için farklı bir deneyim olacak" diyebilir. ya da en azından "şenol güneş'in çıkarttığı yıldızlardan biri olurum umarım" demeyebilir. yağcılık, yaranmacılık en sevmediğim şeydir. merak etmesin, zaten çağırır şenol güneş kendisini milli takıma sık sık. böyle ilk dakikadan yanlamasına gerek yok. cin olmadan adam çarpmaya kalkışma daha. dur bakalım. bir bitin kanlansın yahu.

  sen zaten çıktın güzel kardeşim. galatasaray kulübü, fatih terim ve taraftar el ele çıkardı seni. yurtdışına en pahalı transfer yapan yerli stoper olarak da yıldızlaştın. en azından saygı duy buna.

  zamanında arda "adam" turan'ın böyle saçma demeçleri savunuluyordu. galatasaray forması için "or*spu rengi" demesi alkışlanacaktı neredeyse. o da galatasaray'ın evladıydı. metin'di, oktay'dı. buralardaydı. sonuç ortada.

  geçmişi bu kadar kolay unutmayalım arkadaşlar. önce galatasaray.