• 1438
  https://twitter.com/.../1083492590266314752

  di marzio beyefendi yarın menejerleri ile roma arasında bi görüşme olacağından bahsetmiş. fatih terim'in oyuncudan haziran ayına kadar kalmasını istediğini, roma takımının da sene sonuna kadar takımda kalmasına karar verebilir demiş. yarın görüşmenin detayları belli olur diye de tamamlamış özetle.

  ölmez de sağ kalırsak, bakalım muhteşem bir zeka ürünü olan genç oyuncuya serbest kalma bedeli koymanın galatasaray'a maliyeti ne kadar olacak onu görecez inşallah.

  benim aklıma gelen tek mantıklı şey, bu sözleşmeyi hazırlayan adamın bi şekilde futbolcu üstünde gizli imtiyaz hakkı olması. 7.5 milyondan daha değerli olması durumunda bu madde işletileceği için, bi şekilde talip olan klüpten atiyorum menejerleri üstünden para indirmesi gibi.

  bu şekiliyle bu sözleşmelerin imzalanması aksi durumda dangalaklık çünkü.
 • 1439
  sene sonu göndermemiz en hayırlısı olacaktır maddi anlamda. 7,5 milyon olsa da serbest kalma bedeli; sattığın kadar al anlaşmamız yüzünden sene sonu gitmesi yapmak istediğimiz transferlere bir miktar kaynak sağlar. şimdi satış yapıp 6 aylığına kiralayan taraf olursak sene sonu transfer limitimize bir artısı olmaz.

  gerekirse ön protokol imzalansın ama sene sonu gitsin.
 • 1440
  büyük tepki toplayacağım belki ama ben bir an evvel satılması taraftarıyım. evet 7.5 çok çok az ama kafa olarak koptu artık. bu aşikar. kendini koruyarak pasif bir performans göstereceğini düşünüyorum sezonun ikinci yarısında sakatlıktan sakınmak için. tepki çekmemek için sahada fazla efor sarfetse de artık daha fazla hata yapacak. dolasıyla ikinci yarı eleştrilince "gidecek diye eleştiriyorsunuz" denecek belki ama ben kafa olarak kendini korumaya yöneleceği için eskisi kadar faydalı olamayacağını düşünüyorum.
 • 1441
  7,5 milyon euro serbest kalır maddesi koymak şahane bir şey tabi ki ama ben bu arkadaşlardan para kazanmayı bile hayal etmiyordum.

  malum, ndiaye transferindiaye sırasında az kalsın osmanlı'ya verilecek oyuncular arasında gidecek diye düşündüğüm de oldu. yani bence piyango bu 7,5 milyon euro. yıllardır o kadar kötü yönetiliyoruz ki kelimeler kifayetsiz kalır. belki denayer gelse ozan'ı görmemiz mümkü bile olmayacaktı.

  tekrar söylüyorum porto gibi 17 yaşına gelmiş her adama 30 milyon euro serbest kalır maddesi dayayacaksın kulüp politikası olacak... ama osmanlı'ya verilecek oyuncuların arasında adı geçen, çok ses çıkınca vazgeçilen bir oyuncu olduğunu da unutmayalım... o yönetim bu şahane çocuğu az kalsın gönderiyordu osmanlı'ya.. kafalar çok güzel değil mi?

  fatih terim takımın başında olmadığı zaman neden bir tane bile alt yapıdan oyuncu çıkmıyor onuda sorgulayalım bence.

  ozan'a gelince, roma iyi bir seçenek olabilir. italya stoperler için bir deney havuzu, bir ar-ge merkezi.
  kendini orada daha çok geliştirip real madrid görsün, liverpool görsün, barcelona görsün. bize de on beş milyonuncu ders olsun. tabi bu dersi layıkıyla alabilirsek.
 • 1443
  ayrılmak isteyen sevgiliye dur gitme bir şans daha verelim demek ne kadar saçma ve kendini küçültür bir hareketse, gitmek isteyen ozan’a da dur gitme demek bu dakikadan sonra yanlıştır. az veya çok önemli değil bu noktadan sonra, getirsin serbest kalma bedelini gitsin o da rahat etsin biz de. ederi daha çoktur daha azdır mesele bu değil, bu dakikadan sonra ozan ile yola çıkmak sağlıklı değil, adam zaten gitmeyi koymuş kafasına.
 • 1444
  kendisinin devre arasında* ayrılmasına ilk etapta izin verilmemesinin nedeninin yabancı kontenjanı olduğunu düşünüyorum. yoksa yeni sözleşme falan yapmayacak muhtemelen.

  şimdilik iki santrafor alınacak ve bizim de iki yabancı hakkımız var zâten. ekstra bir satış olursa (fernando gibi), bir ihtimâl bu transfer döneminde de ayrılabilir takımdan.
 • 1447
  --- alıntı ---

  sport bild’ten @altobelli13’in iddiası: stuttgart, ozan kabak için 11 milyon euro teklif yaptı.

  not: tobias çok güvenilir bir gazetecidir, stuttgart konusunda istihbaratları kuvvetlidir.. doğruluğundan şüphem yok.

  7,5 opsiyonu olan futbolcuya neden 11 milyon euro teklif ediliyor“ diye soranlar hakli. zamaninda 25 milyon euro opsiyonu olan thiago’ya da bayern cok daha fazlasini vermisti, üstelik bonus falan da eklenmisti. isteyen cok olunca öne cikma hamlesi.

  çağlar örneğine bakarak; ozan'ın gerçekten avrupa hedefi varsa bundesliga üzerinden start vermesi fena fikir değil sanki. genç oyunculara çok fazla şans tanıyan bir lig, gelişim göstermesi için çok iyi bir sahne. epl hedefi varsa, bundesliga oranın arka bahçesi oldu çoktan.

  fatih demireli

  --- alıntı ---
 • 1450
  10 milyon euro para değildir. 3 ay once tanımayanlar olabilir, ancak geçen sene de sahaya çıkmıştı. ileride 40 milyon euro'ya da satılabilecek potansiyelde bir oyuncu. bunu tüm samimiyetimle soruyorum. bu yaşta dünya üzerinde kendisinden iyi kimler var? paylaşabilirseniz sevinirim. belhanda ise 8 milyon euro'ya hemen gönderilsin zaten.
 • 1451
  10 milyon euro + sonraki satıştan % 25 pay şeklinde satılabilecek oyuncudur.

  evet daha fazlası edebilir, 20 m euro olabilir. ancak türkiye şartlarında gerek medya, gerek yorumcular, ilk hatasında yada ilk magazinsel olayında, yakaladıkları fırsatı bire bin katarak anlatmakta ve galatasaray' a karşı tüm kozlarını oynamaktadır.

  ülke futbolu adına çok büyük hayaller görebilmemiz için, genç futbolcularımızı ne kadar erken avrupaya gönderirsek o kadar iyidir. ozan maksimum 1 yada 2 sene daha bizde durabilir. sonrasında mutlaka gitmelidir.
 • 1452
  11'i veren 15'i de verir bir sonraki transferden 100de20 de verir. ozan kabak gitmek istiyorsa ve sözleşme uzatmayacağım diye kulübü tehdit ediyorsa kenarda oturtup değersizleştirmek anlamsız olur. ozan düşündüğüm gibi çıkmadı maalesef. profesyonel futbolcu sonuçta karakterini sorgulamak bana düşmez ama hemen gitmek istiyorsa ozan artık genç bir insan değil yetiştirilip satılan bir eset olur gözümde. ozan kulüpten gittiği saat acaba gökay'ı a takıma monte edebilir miyiz diye düşünmeye başlamalıyız.
 • 1454
  gitmesini istemediğim fakat sözleşme yenilemeyecekse gitmesi gereken futbolcumuz. serbest kalma maddesi 7.5 milyon deniyor ve doğruysa bu fiyatın ustunde teklif gelmesi ozan'in takımda kalacağını açıklamasından kaynaklanıyor. sözleşme yenilemedigi takdirde yazın herhangi bir takım 50 milyon euro da verse oyuncu başka bir takımla anlaşıp çıkış maddesini kullanarak 7.5 milyon euroya gidebilir. 7.5 olayı doğruysa ya sözleşme yenilenmeli ya da bu fiyatın ustunde ki tekliflerden en iyisi kabul edilmelidir. oyuncunun insafina bırakılmamalıdır. ozan kabak için herhangi kötü bir düşüncem yok konu ozan'in kişiliğinden bağımsız. sonuçta daha fazla para ve avrupada yaşama faktörü bugün ülkenin yüzde doksaninin hadi bana eyvallah görüşürüz diyeceği bir durum.
 • 1455
  sözleşmesinde 7,5 milyona serbest kalma maddesi varsa kendisine neden 11 milyon teklif edildiğini anlamadığım oyuncu. böyle bir madde yoksa bu kez de neden bunun ortalığın yangın yerine döndüğü zamanda yönetim tarafından açıklanmadığını anlamadığım oyuncu. hem bu madde var, hem de teklif 11 milyon ise ozan'ın stuttgart'a ''anca kulübümün memnun olacağı bir teklif olursa gelirim'' gibi bir bir şey söylemiş olması lâzım. bu durumda da ozan takımdan ayrılmak istiyor da biz bırakmıyoruz gibi bir tablo çıkıyor ortaya.

  bi' bok anlamadım.
 • 1458
  real betis'in 17 milyon euro'ya meksika'dan transfer yapabildiği bir piyasadan galatasaray da nasibini almak hatta bu piyasaya iyi kötü dahil olmak istiyorsa genç yetenklerinin serbest kalma maddelerini öyle ya da böyle kaldırmalıdır. ozan bu genç yeteneklerimizin başında geliyor ve bana göre piyasası 11 milyon euro'dan da fazla.
 • 1460
  kendi kariyeri açısından üst seviye takımlara gitmemesi hayrına olacak yüksek potansiyelli genç stoperimiz. daha çok forma şansı bulabileceği başaltı ya da orta sıra takımlara giderse gelecekte avrupa'da adından ciddi manada söz ettirebileceğini düşünüyorum. bizim açımızdan bakarsak, kendisi için daha iyi olacağını düşündüğüm seviyedeki takımlar bizi tatmin edecek rakamları vermeyebilir.

  içimde "keşke bizde üstüne koyarak devam etse, ilerde kaptanımız olsa, futbolu bizde bırakıp efsanemiz olsa" diyen bir romantik var ama mevcut şartlar bizi bazı şeylere mecbur bırakıyor. potansiyeliyle orantılı olarak kendi hayalleri de farklı olabilir. devre arası ya da sene sonu satılacaksa umarım her iki taraf adına en iyisi gerçekleşir ama sadece yarım sezon izleyebilmek içimi burkar.