• 1426
  o yaşta onun konumunda olsaydım, kulüpte beni istemeyene kadar kalırdım şu an 5 senelik sözleşme imzalamak için başkanın kapısında yatardım. futbolcu dediğin her zaman para kazanır. barcelonada real madrid'de yedek de kalsan as da oynasan galatasaray'da yedek de kalsan as da oynasan ömrün boyunca yetecek kadar para kazanırsın hele ki sürekli oynuyorsan istediğin tecrübeyi de kazanırsın.

  ben çaycılık yaparım yine de burada kalırım diyen büyük kaptan bülent korkmaz ile büyüdüm arkadaşlar.
  beğenirsiniz beğenmezsiniz 32 yaşında galatasaray'dan başka bir yerde oynayacağıma futbolu bırakan hasan şaş ile büyüdüm.
  takımın her kendisine ihtiyacı olduğunda koşarak gelen gheorghe hagi ile claudio taffarel ile ümit davala ile necati ateş ile büyüdüm.

  evet kulübümün benden gelecek paraya çok ihtiyacı varsa oturur konuşuruz ama onun dışında bir allahın kulu aklımı çelemezdi. hasan şaş da bilirdi 2002 dünya kupasından sonra avrupa'ya gitmeyi. o burada kalmayı, galatasaraylı hasan olmayı tercih etti.

  edit: iş bu entry; eleştiri niteliğinde değil, yazarın kendini ozan yerine koyması sonucu aynı durumda kalmasında olacaklar yazılmıştır. yoksa gitse de bizim evladımız, kalsa da bizim evladımız. yanlış anlaşıldıysak affola.
 • 1427
  kimse gibi düşünmek zorunda olmayan genç futbolcumuz. kulübün efsaneleri yurtışında futbol oynama hayali kurmadığı için kendisi hayallerden vazgeçmek zorunda değildir. galatasaray'ı çok sevmek, tüm futbol hayatını galatasaray'da geçirme zorunluluğunu getirmez. yeri gelir, kazandıracağın bonservis ile kulübe en güzel hizmeti sen yaparsın.

  en üst seviyede mücadele eden bir futbolcu olmanın hayalini kurmak ayıp değildir, günah değildir. #2579770'de görülebilecek güzel bir röportaj vermiş kendisi, güzel güzel anlatmış. daha neyin gerginliği yapılıyor gerçekten anlayamıyorum, pamuklara sarıp sarmalamamız gereken, en geç 1-2 seneye bizi avrupa'da temsil edecek, belki birçok başka genç futbolcumuzun önünü açıp onlara ilham kaynağı olacak bu gencecik çocuğu soğutup elimize ne geçecek, vallahi anlayamıyorum.

  not: kısa yazarlık sürecimde en çok entry girdiğim başlık oldu bu. açıkçası kendimden de, konudan da sıkıldım. bu başlığa uzunca bir süre uğramamayı ümit ediyorum.
 • 1428
  sosyal medyada kendisi ile ilgili yazılan iğrenç yazıları gördükçe içimden kaç kurtar kendini diyorum. sonradan da şu anda ihtiyacımız olduğu aklıma geliyor. ozan muhammed kabak daha 18 yaşında,avrupa hayali var ve herhangi bir futbolcunun avrupa hayali yoksa saçma olan asıl budur. kaldı ki adam oturup fatih hoca ile konuştum ve kalıyorum, zamanı gelince yine fatih hoca ile konuşup giderim dedi. daha ne yapsın da bu çocuk sizin hayal ettiğiniz mertebeye ulaşsın? neymiş, bir daha asla hata yapmasınmış, yaparsa taraftar arkasında olmazmış. bal gibi de arkasında olacaksın güzel kardeşim, hepimiz arkasında olacağız.genç-yaşlı , altyapıdan-transfer farketmez ki sen her futbolcuyu desteklemelisin ki, senin desteğine rağmen iyi oynayamıyorsa o zaman eleştiresin. sosyal medyaya bakmadan yoluna devam aslan parçası.
 • 1429
  kendisi 18 yaşında genç, yetenekli, oyun zekası yüksek bir stoperdir. 16 yaşından beri gs tvde denk geldiğimde maçlarını izlerdim. oradaki performansını tam anlamıyla veremiyor, top tekniği aslında bir stoper için gayet iyi çünkü zaman zaman önlibero da oynuyordu paf takımlarında. iyi de galatasaraylıdır.
  yaşının daha 18 olması, dönen bazı transfer haberlerinde aklının karışması kadar normal bir şey yok. sonuçta doğruyu yapıp hocasıyla konuşup* gerekli açıklamayı yapmıştır. elbet bir gün avupaya iyi bir takıma gidecektir ama o gün bugün değil. en az 2 - 3 sene daha oynayıp tecrübelenip öyle gitmesi gerekiyor, ama onun öncesinde sözleşmesi değişirse ve iyi bir teklif gelirse de değerlendirilebilir.
 • 1434
  https://twitter.com/.../1083492590266314752

  di marzio beyefendi yarın menejerleri ile roma arasında bi görüşme olacağından bahsetmiş. fatih terim'in oyuncudan haziran ayına kadar kalmasını istediğini, roma takımının da sene sonuna kadar takımda kalmasına karar verebilir demiş. yarın görüşmenin detayları belli olur diye de tamamlamış özetle.

  ölmez de sağ kalırsak, bakalım muhteşem bir zeka ürünü olan genç oyuncuya serbest kalma bedeli koymanın galatasaray'a maliyeti ne kadar olacak onu görecez inşallah.

  benim aklıma gelen tek mantıklı şey, bu sözleşmeyi hazırlayan adamın bi şekilde futbolcu üstünde gizli imtiyaz hakkı olması. 7.5 milyondan daha değerli olması durumunda bu madde işletileceği için, bi şekilde talip olan klüpten atiyorum menejerleri üstünden para indirmesi gibi.

  bu şekiliyle bu sözleşmelerin imzalanması aksi durumda dangalaklık çünkü.
 • 1435
  sene sonu göndermemiz en hayırlısı olacaktır maddi anlamda. 7,5 milyon olsa da serbest kalma bedeli; sattığın kadar al anlaşmamız yüzünden sene sonu gitmesi yapmak istediğimiz transferlere bir miktar kaynak sağlar. şimdi satış yapıp 6 aylığına kiralayan taraf olursak sene sonu transfer limitimize bir artısı olmaz.

  gerekirse ön protokol imzalansın ama sene sonu gitsin.
 • 1436
  büyük tepki toplayacağım belki ama ben bir an evvel satılması taraftarıyım. evet 7.5 çok çok az ama kafa olarak koptu artık. bu aşikar. kendini koruyarak pasif bir performans göstereceğini düşünüyorum sezonun ikinci yarısında sakatlıktan sakınmak için. tepki çekmemek için sahada fazla efor sarfetse de artık daha fazla hata yapacak. dolasıyla ikinci yarı eleştrilince "gidecek diye eleştiriyorsunuz" denecek belki ama ben kafa olarak kendini korumaya yöneleceği için eskisi kadar faydalı olamayacağını düşünüyorum.
 • 1437
  7,5 milyon euro serbest kalır maddesi koymak şahane bir şey tabi ki ama ben bu arkadaşlardan para kazanmayı bile hayal etmiyordum.

  malum, ndiaye transferindiaye sırasında az kalsın osmanlı'ya verilecek oyuncular arasında gidecek diye düşündüğüm de oldu. yani bence piyango bu 7,5 milyon euro. yıllardır o kadar kötü yönetiliyoruz ki kelimeler kifayetsiz kalır. belki denayer gelse ozan'ı görmemiz mümkü bile olmayacaktı.

  tekrar söylüyorum porto gibi 17 yaşına gelmiş her adama 30 milyon euro serbest kalır maddesi dayayacaksın kulüp politikası olacak... ama osmanlı'ya verilecek oyuncuların arasında adı geçen, çok ses çıkınca vazgeçilen bir oyuncu olduğunu da unutmayalım... o yönetim bu şahane çocuğu az kalsın gönderiyordu osmanlı'ya.. kafalar çok güzel değil mi?

  fatih terim takımın başında olmadığı zaman neden bir tane bile alt yapıdan oyuncu çıkmıyor onuda sorgulayalım bence.

  ozan'a gelince, roma iyi bir seçenek olabilir. italya stoperler için bir deney havuzu, bir ar-ge merkezi.
  kendini orada daha çok geliştirip real madrid görsün, liverpool görsün, barcelona görsün. bize de on beş milyonuncu ders olsun. tabi bu dersi layıkıyla alabilirsek.
 • 1439
  ayrılmak isteyen sevgiliye dur gitme bir şans daha verelim demek ne kadar saçma ve kendini küçültür bir hareketse, gitmek isteyen ozan’a da dur gitme demek bu dakikadan sonra yanlıştır. az veya çok önemli değil bu noktadan sonra, getirsin serbest kalma bedelini gitsin o da rahat etsin biz de. ederi daha çoktur daha azdır mesele bu değil, bu dakikadan sonra ozan ile yola çıkmak sağlıklı değil, adam zaten gitmeyi koymuş kafasına.
 • 1440
  kendisinin devre arasında* ayrılmasına ilk etapta izin verilmemesinin nedeninin yabancı kontenjanı olduğunu düşünüyorum. yoksa yeni sözleşme falan yapmayacak muhtemelen.

  şimdilik iki santrafor alınacak ve bizim de iki yabancı hakkımız var zâten. ekstra bir satış olursa (fernando gibi), bir ihtimâl bu transfer döneminde de ayrılabilir takımdan.
 • 1443
  --- alıntı ---

  sport bild’ten @altobelli13’in iddiası: stuttgart, ozan kabak için 11 milyon euro teklif yaptı.

  not: tobias çok güvenilir bir gazetecidir, stuttgart konusunda istihbaratları kuvvetlidir.. doğruluğundan şüphem yok.

  7,5 opsiyonu olan futbolcuya neden 11 milyon euro teklif ediliyor“ diye soranlar hakli. zamaninda 25 milyon euro opsiyonu olan thiago’ya da bayern cok daha fazlasini vermisti, üstelik bonus falan da eklenmisti. isteyen cok olunca öne cikma hamlesi.

  çağlar örneğine bakarak; ozan'ın gerçekten avrupa hedefi varsa bundesliga üzerinden start vermesi fena fikir değil sanki. genç oyunculara çok fazla şans tanıyan bir lig, gelişim göstermesi için çok iyi bir sahne. epl hedefi varsa, bundesliga oranın arka bahçesi oldu çoktan.

  fatih demireli

  --- alıntı ---
 • 1446
  10 milyon euro para değildir. 3 ay once tanımayanlar olabilir, ancak geçen sene de sahaya çıkmıştı. ileride 40 milyon euro'ya da satılabilecek potansiyelde bir oyuncu. bunu tüm samimiyetimle soruyorum. bu yaşta dünya üzerinde kendisinden iyi kimler var? paylaşabilirseniz sevinirim. belhanda ise 8 milyon euro'ya hemen gönderilsin zaten.
 • 1447
  10 milyon euro + sonraki satıştan % 25 pay şeklinde satılabilecek oyuncudur.

  evet daha fazlası edebilir, 20 m euro olabilir. ancak türkiye şartlarında gerek medya, gerek yorumcular, ilk hatasında yada ilk magazinsel olayında, yakaladıkları fırsatı bire bin katarak anlatmakta ve galatasaray' a karşı tüm kozlarını oynamaktadır.

  ülke futbolu adına çok büyük hayaller görebilmemiz için, genç futbolcularımızı ne kadar erken avrupaya gönderirsek o kadar iyidir. ozan maksimum 1 yada 2 sene daha bizde durabilir. sonrasında mutlaka gitmelidir.
 • 1448
  11'i veren 15'i de verir bir sonraki transferden 100de20 de verir. ozan kabak gitmek istiyorsa ve sözleşme uzatmayacağım diye kulübü tehdit ediyorsa kenarda oturtup değersizleştirmek anlamsız olur. ozan düşündüğüm gibi çıkmadı maalesef. profesyonel futbolcu sonuçta karakterini sorgulamak bana düşmez ama hemen gitmek istiyorsa ozan artık genç bir insan değil yetiştirilip satılan bir eset olur gözümde. ozan kulüpten gittiği saat acaba gökay'ı a takıma monte edebilir miyiz diye düşünmeye başlamalıyız.
 • 1450
  gitmesini istemediğim fakat sözleşme yenilemeyecekse gitmesi gereken futbolcumuz. serbest kalma maddesi 7.5 milyon deniyor ve doğruysa bu fiyatın ustunde teklif gelmesi ozan'in takımda kalacağını açıklamasından kaynaklanıyor. sözleşme yenilemedigi takdirde yazın herhangi bir takım 50 milyon euro da verse oyuncu başka bir takımla anlaşıp çıkış maddesini kullanarak 7.5 milyon euroya gidebilir. 7.5 olayı doğruysa ya sözleşme yenilenmeli ya da bu fiyatın ustunde ki tekliflerden en iyisi kabul edilmelidir. oyuncunun insafina bırakılmamalıdır. ozan kabak için herhangi kötü bir düşüncem yok konu ozan'in kişiliğinden bağımsız. sonuçta daha fazla para ve avrupada yaşama faktörü bugün ülkenin yüzde doksaninin hadi bana eyvallah görüşürüz diyeceği bir durum.