• 220
  bir beyaz yakalı olarak; beyaz yakalı futbol başkanı mi olur türkiye'de?
  türkiye'nin en zengin ailesinin ferdine, türkiye'nin en zengin ve iktidarla en içli dişlı kişilerden birinin başkan oldugu federasyona yapabileceği en büyük atar insan kaynaklarına şikayet olur. tahminen kendisinin mal varlığını alıp fakire dağıtacak kadar zengin, arkadan dolanıp kendisinin iş hayatına engeller koyacak güçlü kişiler bunlar.
  hayal görmeyi bırakmak lazım. size türkiye'de başkanın gücü ve parasının önemini şöyle anlatayım;
  https://www.google.com/...-hortumladik-1368622

  --- alıntı ---
  aig gibi bir kuruluşla ortaklık yapmayı beceremedik, konuyu ihtilafa götürdük. neticede, uluslararası ihtilafta galatasaray, fazlası saklı kalmak suretiyle, 60 milyon dolar tazminata mahkum oldu. o dönemde bize “şu gün şu saate kadar, bize hisselerimizin bedelini getirirseniz, londra’daki citibank’da galatasaray’ın hesabında duran 9 milyon doları da tazminat olarak verirseniz, biz sizinle sılh oluruz” diye bir opsiyon tanıdılar. bizim o zamanki yöneticilerimiz her tarafı dolaştılar, 23 milyon doları bulamadık. son gün, sürenin dolmasına beş dakika kala, ünal aysal tarafından, gökten indirildi bu para, tabiri caizse amerikan yardımı olarak geldi, aig’ye verdik 9 milyon doları da transfer ettik. dolayısıyla galatasaray 60 milyon dolar ve fazlasını ödemekten kurtuluyor
  faruk süren
  --- alıntı ---

  başka bir örnek;
  https://www.google.com/...ine-getirdim-2088088

  --- alıntı ---
  2014 yılında ümit özdemir beni aradı ve ünal aysal’ın bir projesi olduğunu, acil 5 milyon dolar paraya ihtiyaç olduğunu söyledi. hiç düşünmeden parayı gönderdim. o dönemden başlamak üzere, duygun abinin döneminde kasa kolaylığına devam ettik. 22 milyon dolar kredi aldık, 7,5 milyon doları futbolculara verdik. burada da şahsi kefaletim söz konusu.
  dursun aydın özbek

  --- alıntı ---
  gene başka örnek;
  https://www.google.com/...ladim-SXHBQ687614SXQ

  --- alıntı ---
  90 milyon tl kasa kolaylığı sağladık, 150 milyon tl de kişisel kefaletimiz var. bunu neden yaptık? galatasaray ileriye gitsin. galatasaray için 250 milyon tl'lik taşın altına elimizi soktuk
  dursun aydın özbek
  --- alıntı ---

  tamam dursun özbek çok kötü bir başkan da parası var yani. kredi alır, para verir vs.
  hani diyorsunuz ya kaan ayhan için 2-3 milyon euro koyamamışlar mı diye, merak ediyorum kendisi ne koyabilecek ortaya? yani var mı herhangi bir kuruluşa, bankaya, menajere "tamam ben kefilim" diyebilecek mal varlığı? yani kendisi 20 milyon dolar kredi alabilir mi kendi kefilliği ile?
  isviçre ikinci liginde falan başkan olabilir de böyle karanlık bir dünyada beyaz yaka başkan, komik.
  bu arada kendisinin cv'sinde bir şey yoktur. anlıyorum ülkede okuyan adam bulmak zor da o kadar da değil. cv ile başkan alacaksak ebru yüksel olsun en azından bari cv'si harbiden güzel, ne kadar kendisini de istemesemde.
 • 222
  eski galatasaray başkan adayı. dursun özbek'in baskın seçimi olan 20 ocak 2018 galatasaray seçimli olağanüstü genel kurulu'nda aday olmayı aklından bile geçirmeyip, her ne kadar son dönem performansı başarısız olsa da kulübü dursun özbek'in elinden kurtarıp düzlüğe çıkaran mustafa cengiz'in güvenoyu almak için gittiği 26 mayıs 2018 galatasaray seçim genel kurul toplantısı'nda güle oynaya aday olmuştur. kusura bakmasın galatasaray şu anda kendisini ve arkasındaki gölge başkanları besleyebilecek durumda değil, olursa haber veririz.
 • 223
  liseci zihniyetin zinde kuvveti. cengiz cok kotu ve basarisiz bir baskan, ama bu camianin insan kaynaginda cengiz’den cok daha kotuleri var, ve ozbek gibi bir isimin tekrar secilme ihtimali yuksek.

  galatasaray’i kulubun tek sahibi liseliler ve alt seviyede digerleri seklinde goren her insan gibi goreve gelmesi halinde felakete surukleyecektir. rahmetli canaydin, dursun ozbek, ve cengiz’den sonra secilecek liseci baskan her kimse o, bunlar her defasinda kulup-taraftar baginin daha da zayiflamasiyla sonuclanacak.

  bagi zayiflayacak taraftar da elbette yonetimlerin her turlu etkisine acik, maddi cikarlari da olan orgutlu taraftar gruplari degil. egitimli, kulturlu, gelir seviyesi iyi, kulube gelir ve insan kaynagi olabilecek taraftar. ama bu insanlar hicbir yerde ikinci sinif olmayi kabul etmezler. ben etmem. beni ikinci sinif gorecek adamin baskan secildigi kulube de acikcasi cok fazla baglilik beslemem.
 • 224
  türkiyenin en büyük kulubüne başkan olmak için adaylığını koyup seçilememiş şahsiyettir.
  kulüp başkanlığı için uygun nitelikte midir? değerlendirelim.
  kendisi iş hayatında başarılı olmuş bir holding patronu mu?
  -hayır
  kendisi türkiyede bürokrasi yada siyasette tanınmış, önde gelen, tecrübeli bir insan mı?
  -hayır
  kendisi türkiyenin önde gelen ekonomistlerinden, akademisyenlerinden biri mi?
  -hayır
  kendisisi türk futboluna yıllarını vermiş , geçmişi başarılarla dolu bir futbol adamı mı?
  -hayır
  kendisi uzun yıllar büyük şirketlerde yöneticilik yapmış, başarılarıyla ismini iş hayatında duyurmuş biri mi
  -hayır.
  peki hangi özelliğiyle bu koca çınara başkan adaylığını koyuyor?
  -abileri öyle istiyor.
  benim cv daha dolu.
  benim iş hayatı başarılarım ozan beyden çok daha iyi.
  ama biz bu kulübe üye bile olmazken, 18 yaşındaki körpe gençler bu külübe üye oluyor. ve bu körpe gençler kulübümüzden ve gönülverenlerinden burs, çevre, staj, iş bulma vs. birçok nimetinden faydalanıyor.
  on yıllarca bu gençler kulübe fayda veren değil, kulüpten faydalanan oluyor. bu çok normal birşey. hayatın akışına uygun. ben de 18 yaşında böyle büyük bir kulübe üye olsam, iş kovalardım, çevre yapmaya uğraşırdım, büyük bir şirkete dolgun bir maaşla kapak atmayı kovalardım. seçim zamanı da işaret edilen adaya oy atardım.
  bu üye yapısı ya ozan korkutu yada eşref hamamcıoğlunu başkan yapar.
  bu adaylara tepkide de mustafa cengizdir.