• 5
  herkes dozajında istediği başlığa istediğini özgürce yazabilir sözlük kurallarını ihlal etmeden. rahatsızlık duyan varsa engelle butonu var onu kullanın.

  isterse okechukwu godson azubuike düşmanı olsun farketmez dediğim yazar. sonuçta burada sadece galatasaray konuşulmuyor, spor ile ilgili her şey sözlükte konuşuluyor. bu arkadaşımız da sadece messi ile ilgili entry girmiyor.
 • 6
  direkt buraya yazmak istemezdim ama üslubundan bir konuşma zemini oluşmayacağını düşündüğüm için buraya yazmayı tercih ettim.

  (bkz: #2452302)
  (bkz: #2452300)

  sözlük konseptini yanlış anlamış yazar. onu eleştirmeyin, bunu eleştirmeyin. ne yazacağız o zaman hepimiz toplanıp muğdat'a methiyeler mi düzelim? fatih terim'i de eleştiririm, muğdat'ı da başkasını da. sanki fatih terim'in daha önce hiç hatalı transferine şahit olmadık. bir çırpıda 10 tane sayarım ben. hocadan yönetimden daha mı iyi bilecekmişiz? senelerce millete milyon dolarlar akıttığımız için burnumuz boktan çıkamadı bir türlü. eğer ben bu takıma destek vermek için zamanımdan, kendimden, paramdan, psikolojimden feragat ediyorsam bırakın da iki çift laf etme hakkımız olsun yahu.
 • 8
  (bkz: #2452302)

  şu entride yazdıklarında umarım haklı çıkar ancak konu bu değil. burda kimsenin galatasaray' ın kötülüğü için yorum ya da eleştiri yapacak olduğunu sanmıyorum ve buna inanmıyorum. insanlar olumlu veya olumsuz olarak takımımızın yararına olacak görüşlerini belirtiyorlar bu sözlükte. tabi kendi düşüncelerine göre bu fikirleri paylaşıyorlar. ben kimsenin aklında aman muğdat başarısız olsun fatih terim patlasın gibi bir düşünce olduğunu düşünmüyorum. ayrıca kimse muğdat' ı da fatih terim' i de sevmek, beğenmek zorunda değil. konu şu: "fatih terim ne yaptıysa doğrudur" gibi bir düşünce tarzı, bizi başarısızlığa iten büyük faktörlerden biri olur. bunun fatih terim ile veya mustafa cengiz ile, kısacası isimlerle bir ilgisi yok. ortada yanlış olduğunu düşündüğümüz bir durum varsa bunu kimin yaptığına bakmadan yanlış olduğunu belirtmekte fayda var. bu kadar uzun yazdığım için yazar kardeşimiz alınmasın fakat daha önce bir iki defa fikirlerimden ötürü kötü niyetli olduğumu söyleyen bir, iki yazar çıkmıştı. ben bu şekilde düşünmeye karşıyım. hepimiz galatasaray için burdayız ve hepimiz galatasaray' ın başarısıyla mutlu olup başarısızlığına üzülüyoruz. bu yüzden fatih terim' in yaptığını beğenmeyen başarısız olmasını istiyor demek en basitinden saygısızlıktır. bizim için tek bir isim önemli olmalı o da galatasaray. bu isim haricinde her insan, her isim eleştirilebilirdir ve eleştirilecektir.
 • 10
  bu sözlükte nedense herkes sivri olmaya ve düşüncelerini ya siyah ya beyazmış gibi anlatmaya çalışıyor.
  çoğu yazar da karşıt düşüncesinde olanı düşman gibi görüyor.
  belki görmüyorum diyecek ama bilinçaltında bu duyguyu belki de farkında olmasa da yaşıyor.

  (bkz: #2452302)
  (bkz: #2452300)

  ilgili entry'leri sert olmuş, ancak kendisini çok iyi anlıyorum. ancak aynı fikirdeyim.
  çünkü sezon bittiğinden beri, çok sevdiğim sözlük resmen yangın yeri.
  kimse sabırlı değil, kimse umutlu değil, ve en kötüsü herkes sürekli en kötü senaryoyu düşünüyor, düşünmekle kalmayıp bunu dile getiriyor hem de olumlu konuşanları, başımızda çok iyi bir başkan, hoca ve teknik ekip olmasını hiçe sayarak.

  ama biliyorum ki malesef bu değişmeyecek, en çok da buna üzülüyorum
  ayrıca, bu yangıncı arkadaşlar kendilerini, "dursun-tudor" zamanı biz yangına çevirdik, o sayede bu durumdayız diye savunuyorlar.
  ama yok kardeşim, hep beraber bir reaksiyon gösterildi o zaman.
  orada yapılmasını gerekeni herkes aynı anda yaptı.

  neyse, bence muğdat transferini eleştiren ve durumumuzdan dolayı negatif olan arkadaşlar, öncelikle adama çoban diyen yazarları eleştirsinler.
  biz ne zaman karşıt düşüncelerimize sahip insaları ve buna neden olan doneleri eleştirirken bu durumda düştük, böyle aşağılayıcı tabirler kullanıyoruz diye düşünsünler.
 • 11
  galatasaray yönetimi ve futbolcusunun her vukuatını körü körüne savunarak galatasaray’a iyilik degil, kötülük eden yazar.

  galatasaray taraftarını fb ve bjklilerden ayıran, olaylara rasyonel ve elestirel bakısıdır. cimbomlu göte göt der.

  bu durum devam ettigi sürece de gs camiasının bilegini kimse bükemez. elestirin lan olm, korkmayın yıkılmaz kulup, iyiye gider.