resim
Orkun Uşak
Görev:Kaleci Antrenörü
Takım:-
Yaş:41
Uyruk:Türkiye
 • 138
  müslüman olmasina ragmen kalesinde savu$turdugu tehlikelerden sonra istavroz çikarmasi alamet-i-farikasi idi. lakabi deli orkun'du ama kendisi bundan çok ho$lanmazdi. 07-08 sezonunda kallinin aykut erçetin ile elindeki 2 kaleciden birisi idi. vasat hatta vasat'in bir tik alti bir kaleci idi. hatta aykut erçetin ile dönü$ümlü oynarlardi. aykut daha sogukknali gibi dururdu ancak daha agir kalirdi. orkun, aykut'a göre daha bir kedivari idi. ismail çipe'nin kaleci diye dolastigi ortamlarda 2 kere daha kaleci idi.
 • 139
  nam-ı diğer baykuş orkun. ileriye doğru uzun uzun bakar, detaylı analiz yapıyormuş gibi gözleri kısar sonunda olmadık gol yerdi. yine de kalemizin mondragon sonrası muslera öncesi döneminde en iyi kalecilerinden birisiydi. dönüp geriye baktığımda gözyaşlarıma hakim olamıyor için için kanıyorum; koskoca galatasaray kalesini kimlere emanet etmiş. baykuş orkun o karanlık dönemin simge ismi olarak hep aklımda kalacak. uzay çağındayız ama orkun uşak hep hatırlanacak. dünya ne kadar garip bir yer.
 • 141
  galatasaray altyapısının misyonuna uygun şekilde en azından süper lig seviyesinde yeterli bir futbolcu olarak yetişmiş eski kalecimiz.

  altyapımızdan sürekli süper starlar çıkarmaya odaklanmak yerine ligde pek çok anadolu takımında ilk 11 oynayabilecek bizde de yedek ve rotasyonu tamamlayabilecek oyuncular yetiştirmeye ihtiyacımız var. orkun usak gibi, efecan karaca gibi. bugün okan kocuk yetiştirmek alt yapıdan zor olmamalı, yedeğimizde yer alan belçika altyapılı alpaslanları yetiştirmek zor olmamalı. ömer bayram yetiştirmek zor olmamalı. bunlar alt yapıdan yetiştirmeyi başardığımız gün pek çok değişecek.