• 92
  yediği kaba pisleyengillerden. yahu seni sen yapan, antrenör olmanı sağlayan şey galatasaray’da hasbelkader oynamış olman. galatasaray’da top oynamasan şu an esamen okunmazdı.

  galatasaray efsanesine, takımının stadına ismini vermiş kişiye saha kenarında diklenmek, kafa tutmak, elinle hedef göstermek nedir. kimsin sen. çapın ne. emre, arda ve kimyacı ile takıla takıla götün kalktı herhalde. dayağı yer, mağlubiyeti alır kuyruğun elinde böyle gidersin işte semtine.

  https://mobile.twitter.com/.../1131123887025119232
 • 93
  hocaya doğru sen sen diyerek hareket yaptığı o işaret parmağını uygun bir yerine monte edilmediğine şükür etmesi gerek. verilmiş sadakası varmış ucuz kurtarmış. tokatlandım, tokatlandım diye ağladığı da omzuna gelen normal bir darbeymiş. neyse orhan herkes unutur galatasaray taraftarı unutmaz.
 • 94
  maçı* statta izleyenler görmüştür, bir pozisyonda kendine ayrılmış çizgileri geçerek, sahanın ortasına kadar girmiş ve aklı sıra olmayan teknik bilgisini futbolcularına aktarmaya çalışmış zat.
  fatih hoca o sırada delirdi zaten.

  galatasaray'ın çoğu eskileri galatasaray'a düşman olmuştur, bu arkadaşta onlardan biridir ama, ateş olsan cürmüm kadar yer yakargillerden.
 • 98
  arda turan'ın taa galatasaray yıllarındaki manevi abisi. hatta manisaspor'a kiralanırken florya'da gözlerini kaçırarak yolcu ettiğini falan anlatmıştı fi tarihinde galatasaray dergisine. pek bilinmese de aslında "adam" tayfanın üyelerinden biridir, başakşehir futbl kulübü teknik kadrosunda kendine o kontejandan yer bulmuştur.

  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı sonrası hem kendisi hem de takmın teknik direktörü abdullah avcıtarafından fatih terim'den tokat yediği yönünde beyanatlar vermişti. hatta abdullah avcı bir tık daha ileri gidip "delikanlı adam tokat atıp kaçmaz, başladığı işi bitirir" tarzından birşeyler söylemişti.

  tabi 1980'lerde değil 2019 yılında olduğumuz ve maçlar bilmemkaç hd kamera ile hem yayıncı kuruluş hem de staddaki bir ton adam tarafından kayda alındığı için işin aslı birkaç gün içinde görüntüler izlendikçe ortaya çıktı. kendisi yaklaşık 15 saniye boyunca bir yandan sinkaflar edip diğer yandan da elini kolunu sallamak gibi şebeblek hareketlerde bulununca fatih terim etkiye tepki gösterip üzerine yürüyerek salladığı eline vurmuş. araya 4. hakem girmiş. daha sonra orhan ak tünele doğru hamle yapınca fatih terim de içeriye doğru hamle yapmış ama yarı yoldan çevrilmiş. ki özellikle bu tünele doğru yaşanan kovalamaca hadisesi tüm kargaşa ve canlı yayındaki kısmi sansüre rağmen ayan beyan görünmüştür.

  maçı ya hiç izlemeyen ya da götüyle izleyen kitle hala fatih terim'in bu zerzevat arkadaşa durduk yere tokat attığını sanmaktadır.

  ancak gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır...
 • 99
  https://twitter.com/...164645719461888?s=19

  yok yumruk, yok tokat, delikanlı adam kaçmaz dediler. ne yumruk var ne tokat ne de kaçan. kaç gündür itin kopuğun kara propagandasına maruz bıraktılar hocayı. meğerse orhan ak bizzat abdullah avcı tarafından tahrik etmekle görevlendirilmiş.

  hakemi vururdum diyen adamın ceza almadığı haftada şu görüntülere rağmen hocaya ayarsız bir ceza vermelerinin tek sebebi şampiyonluğun intikamı olur.
 • 101
  adam gibi adamdır.

  bir kere arda turan'ın ev arkadaşıydı bu şahıs. adamlığı burdan gelir. hala arda'nın en yakın dostlarındandır, doğal olarak terim'e karşı doludur.

  ikincisi emre belözoğlu'nun da yakın dostudur. yukarıda bahsettiğim adamlığını ikiyle çarpın şimdi. galatasaray'la fenerbahçe'nin şampiyonluk mücadelesi yaptığı 2014 - 2015 sezonunda, tam da fenerbahçe - başakşehir maçı öncesinde beşiktaş taraftarları o dönem fenerbahçe forması giyen emre'ye saldırmıştı. emre'nin arabasında başakşehir'in yardımcı hocası orhan ak da vardı. emre'yi canı pahasına korumuştu tabi. fenerbahçe - başakşehir maçı öncesi bu ikilinin aynı arabada ne aradığı sorusu ise hiçbir zaman cevap bulmadı. ya da sorulmadı diyelim.

  üçüncüsü ise dört sene önce "galatasaray efsanelerini anıyor" etkinliği kapsamında kendisine plaket verilmişti. plaket verilirken göksel gümüşdağ da sahaya davet edilmişti. bu şahısın galatasaray formasıyla sol bek ya da stoper olarak adam gibi top oynadığı maç sayısı beşi geçmez, hatta ibrahim yattara tarafından belinin kırılması hala hafızalardadır. ama adamdır. plaketi hak etmiştir.

  böyle bir adam olursan başakşehir'de görevlendirilmemen imkansız. o da kendisine verilen görevi yapıyor.
 • 104
  hayatındaki en buyuk arti galatasaray'da oynamis olmak ve bir donem manisa macinda umit karan'in gelisine vurdugu enfes golun asistini yapmak olan futbol eskisi gereksiz zat.

  o kadar gereksizdir ki sozlugu okuyup videoyu izlerken orhan ak hangisi ya hala goremedim dedirtmistir.

  bir basin toplantisi ile bu adamlarin akillarinin alinmasi gerekli.
 • 105
  orhan ak diyince aklıma hep ali sam yen stadında 2005 yılında malatyaspor ile oynadığımız 5-2 kazandığımız maç geliyor. yeni açıkta bir abimiz (okuyorsa buraları selam olsun) orhan’ın peşpeşe top kayıplarında haykırmıştı orhannnn orhannnnn bir teselli ver orhannn diye. şimdi düşünüyorumda hiç teselli vermedi bu herif bize.