• 115
  kimseye umutsuzluk vermek istemem ama dün gece oynanan maçtan sonra ben biraz kırıldım. kırılmak, üzülmek manasında değil de inancın zayıflaması anlamında tabii. abi, nasıl başa çıkılacak ben anlayamıyorum? türkiye liginden oyuncu istiyorsun öyle bi' bağlantıları var ki o takımın başkanlarına kadar uzanmış, sana oyuncuyu vermiyorlar. oğulcan'ı alıyorsan eşi benzeri görülmemiş cezalar veriliyor. maça çıkıyorsun kuralları sana karşı tuzak gibi kullanıyorlar. rakiplerin daha ağır müdahaleleriyle oluşan pozisyonlarda onlara herhangi bi' karar çıkmazken daha hafiflerine hemen kırmızıyla koşuyorlar. kadıköy'de her şey o kadar açıkken, galiz küfürler, devletin koyduğu kesin kurallara uyulmaması derken o maçtan çıka çıka yine eşi benzeri görülmemiş nerden çıktığı belli olmayan görüntülerle arda'ya ceza çıktı. kaynağı belirsiz görüntülerden ceza verilmesi olanak dışıdır. ama verildi sonuçta hiçbir şey de olmadı. oyuncu paşa paşa cezasını çekti. medyadaki galatasaray aleyhine kurulmuş düzen belli medya patronuna telefon ederek yorumcular kovduruluyor. ortaya galatasaraylı yorumcu ya da galatasaray muhabiri diye çıkarılanların bi' kısmının galatasaraylı bile olup olmadığı belli değil? 6 saniye kuralları, rakibin saçına dokunca verilen penaltılar .... liste o kadar kabarık ki hangi birini sayayım?

  gönül ister ki çıkalım hakemi de yenelim ama maalesef bu her zaman mümkün olamıyor seni öyle bi' kıskaca alıyorlar ki bi' yerde amaçlarına ulaşıyorlar ama bu hafta olmadı öbür hafta.

  daha güçlü bi' yönetimin çıkıp her maçtan sonra konuşmanın şu düzende bi' şeyleri değiştirebileceğini sanmıyorum. bu kirli düzen kurulurken ses çıkarıp buna çomak sokmak lazımdı. şimdi geç kalındı.

  (bkz: 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı)
 • 116
  sadece son 1 ayı ele alalım:

  2 şubat 2021 galatasaray başakşehir maçının 30. dakikalarında marcao'nun eli epureanu'nun suratına geldi diye hakem arda kardeşler var'ın uyarısıyla başakşehir lehine penaltı verdi. türkiye'de galatasaray dışında hiçbir takım aleyhine verilmeyecek olan bu penaltıyı muslera kurtarmasaydı, belki de daha ilk maçtan amaçlarına ulaşacaklardı. bu arada bu maçın var hakemi zorbay küçük; dördüncü hakem ise emre maloktu.

  6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçını ülkenin en şaibeli hakemlerinden biri olan cüneyt çakır yönetmişti. var'da ise 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında fenerbahçe'nin golü öncesi feghouli'ye yapılan faulü var'dan uyarmalarına rağmen vermeyen, mehmet topal'a kırmızı kart çıkarmayan; kısacası takımımızı katleden ali palabıyık vardı.

  nitekim maçtan önceki endişelerimiz bir bir gerçekleşmiş ve maçın daha başlarında serdar aziz'in ceza alanı içerisinde donk'a attığı dirseğe penaltı verilmedi. halbuki 4 gün önce aleyhimize iştahlı iştahlı vermişlerdi. neyse sonra, serdar aziz'in 4-5 tane sarı kartlık hareketi kartsız geçildi ve son dakikalarda ise caner'in mostafa'ya bile isteye acımasızca attığı dirseğe kırmızı kart verilmedi.
  pandemi döneminde, seyircisiz oynanması gereken bir maça türkiye futbol federasyonunun izni ve spor bakanı muharrem kasapoğlu'nun gözleri önünde 3000 kişi girdi. tüküren mi dersin, küfreden mi dersin... bütün ahlaksızlar yan yana toplanmıştı ama ceza bir yana neredeyse ödül verilecekti.

  başakşehir ve fenerbahçe maçlarını kazandık ya, rüzgar artık tamamen bizim arkamızdaydı. bir sonraki maç olan 14 şubat 2021 galatasaray kasımpaşa maçını bekledik. bu maçtan günler önce meteoroloji, istanbul'da yoğun bir kar yağışı uyarısı yapmıştı. pazar günü istanbul'da maç yapacak olan ümraniyespor'un maçını cumartesiye alan tff, galatasaray'ın maçını ise sadece 3 saat erkene almıştı. ulan pazar günü zaten yoğun kar yağışı uyarısı verilmiş, sen hangi akla hizmet sadece 3 saat erkene alıyorsun? nedeni belli, kar yağışından dolayı zemin kötü olacak ve buda galatasaray'ın puan kaybına yol açacak... neyse ki zorda olsa kazandık ve yine planlarını başlarına yıktık.

  keyifler gıcır bir şekilde 20 şubat 2021 alanyaspor galatasaray maçını bekledik. ligin en zor deplasmanlarından biri olduğu için temkinli yaklaşmıştık ama ilk yarım saatte takımın öne geçmesi ve istekli oyunu, rakiplerin planlarını suya düşürmüştü. suya düşürdü düşürmesine de, maçın hakemi zorbay küçük ve var hakemi emre malok fbjk tayfasına "daha buradayız" mesajı veriyordu. önce, ceza alanı içerisinde onyekuru'ya takılan çelmeye penaltı vermediler; sonra da babacar'ın luyindama'nın yüzüne attığı tekmeye kırmızı kart çıkarmadılar. tamam maçı kazandık ama resmen sahada doğrandık. bu arada bu maçın hakemi 2 hafta önce başakşehir ile oynadığımız maçın var hakemiydi. bu maçtaki var hakemi emre malok ise yine başakşehir maçında 4. hakemdi. üstelik bu emre malok, şu ana kadar süper ligde hiçbir maçta orta hakemlik yapmadı.

  uğradığımız haksızlığı daha da göstermek adına şimdi beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray'ın maçlarına beraber bakalım:

  13 şubat 2021 fatih karagümrük fenerbahçe maçının hakemi uğruna bildiri yayınladıkları halis özkahya, var hakemi ise ali şansalan'dı. fb 2-1 kazandı.
  21 şubat 2021 fenerbahçe göztepe maçının hakemi uğruna bildiri yayınladıkları hüseyin göçek, var hakemi ise mete kalkavandı. fb yenildi ama fb yenilmesin diye elinden geleni yapan bir hüseyin göçek vardı.
  26 şubat 2021 beşiktaş denizlispor maçının hakemi cüneyt çakır, var hakemi ise uğruna bildiri yayınladıkları hüseyin göçekti. bjk maçı 3-0 kazandı.
  28 şubat 2021 trabzonspor fenerbahçe maçının hakemi yaşar kemal uğurlu, var hakemi ise cüneyt çakırdı. son dakikalarda valencia'nın ceza alanı içerisinde bakasetas'a attığı dirsek es geçildi. fb 1-0 kazandı.
  2 mart 2021 yeni malatyaspor beşiktaş maçının hakemi, uğruna bildiri yayınladıkları halis özkahya adlı hakemdi. var'da ise özgür yankaya vardı. maçı izleyenler bilir ki, halis denen hakem bozuntusu tüm takdir haklarını beşiktaş'tan yana kullandı. bjk 1-0 kazandı.
  3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçının hakemi halil umut meler, var'da ise yine ve yeniden cüneyt çakır vardı. önce aleyhimize tereddütsüz bir şekilde saçma bir penaltı kararı verildi. bununla da yetinmediler, mohammed'e dirsek attığı gerekçesiyle direkt kırmızı kart çıkardılar. bu pozisyonlarda var hakemi cüneyt çakır adeta uyuyordu. 3 gün önce valencia'nın, bakasetas'a attığı dirseğe devam diyenler, bu pozisyonda kırmızı kartını hiç acımadan çıkardı. nitekim kötü bir oyunla da 2-1 yenildik.

  hüseyin göçek ve halis özkahya dinlendirilmesin diye "hakemlerde insandır hata yapabilirler" deyip bildiri yayınlayan fb ve bjk takımlarının son haftalardaki maçlarına hep bu isimler verilirken; bize ise her fırsatta doğramak için and içen cüneyt çakır gibi şaibeli hakemler ve zorbay küçük-emre malok gibi de tecrübesiz hakemler veriliyor. en tecrübelisinden, en tecrübesizine kadar herkes galatasaray aleyhine bile isteye hata yapabiliyor ama kimse diğer takımlara ses çıkaramıyor. yahu başakşehir maçında marcao'nun pozisyonuna penaltı kararı verildi ama fenerbahçe maçında donk'a yapılana verilmedi. 17 ocak 2021 beşiktaş galatasaray maçında diagne'ye tereddütsüz kırmızı kart veriliyor ama alanyaspor maçında babacar'a verilmiyor. 29 ocak 2021 gaziantep fk galatasaray maçında ömer'in arkadan itmesine penaltı veriliyor ama dünkü ankaragücü maçında falcao'ya yapılana penaltı verilmiyor. fenerbahçe maçında caner'in dirseğine kırmızı kart verilmiyor ama mostafa'nın ankaragücü maçındaki hareketine kırmızı veriliyor. yahu emre kılınç kırmızı kart görüyor ama aynı hareketi serdar aziz yaptığında sarı kart görüyor...

  abi bu ne ya, siz bizimle alay mı ediyorsunuz? fenerbahçe ve beşiktaş aleyhine en ufak bir karar bile çıkmazken, son aylarda galatasaray'a çekilen operasyonun haddi hesabı yok. önceden organize ama amatör bir kötülüktü; şimdi ise aleni bir şekilde yapılan profesyonel bir kötülüğe dönüştü. tff başkanı nihat özdemir, eskiden fb'nin asbaşkanıydı. ülke siyasetinde etkin rol oynayanlar, fb'nin yüksek genel kurul üyelik belgesini alıyor. şeytanlar, mhk'yı etkisi altına alıyor. ali koç, yazılı ve görsel basını parasıyla ele alıp sosyal medyaya troller saçıyor...

  yılların verdiği açlıkla bu kadar alçalan, bu kadar iğrençlikler yapan takımlar birde efendilikten, adaletten bahsediyor. gerçi benimki de saçmalık işte. adamlar şike yaptı ama ceza almadı be, halen daha neyden bahsediyoruz?

  gün gelir devran dönecek ya, işte ben sizi o zaman göreceğim!
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!