• 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçından önce terim'i ekarte ettiğini sanan zavallıların 2. planı da bu haftaya kadar takımımıza çıkaracağı sarı kartlarla cezalı oyuncular üretmek olacaktır. geçen sezon bunu sıkça yaptılar ki bu sezon da aynı şekilde devam ediyorlar. inşallah oyuncularımız kalan maçlarda buna fırsat vermez, kulübe de zamanında müdahaleler yaparak özellikle defans bloğunu muhafaza etmeye çalışır.
 • 6. haftada kadıköy takımı ile yapılacak maça fatih terim ve ümit davala'nın çıkmalarının engellenmesi ile devam eden kötülüktür.

  yine aynı maçta galatasaray seyircisinin tamamının veya bir kısmının bulunmaması için ali palabıyık denilen şahıs, bu maç öncesi ali samiyen'deki son maça (kasımpaşa maçına) hakem(!) olarak tayin edilmiş olabilir mi acaba? diye düşünüyor insan.
 • bu oluşuma karşı öyle bir kenetlemeliyiz ki futbolcusuyla, teknik heyetiyle, yöneticisiyle, taraftarıyla tek ses olup saha içi ve saha dışında tamamıyla topyekûn savaşmalıyız. ancak bu şekilde yeniden onları alt edip 23.şampiyonluğu alabiliriz. bizi başarıya götüren daima ruh olmuştur. bu sene de bu ruhu yansıtmalıyız.

  her sezon hedeflediğimiz şampiyonluk bir öncekinden daha elzem hale geliyor. bu sezon yine şampiyon olup, açmamızdan korktukları makası iyice açmamız gerekiyor. vereceğimiz en net cevap bu olur ve bu zor durumdan güçlenerek çıkarız. bunu bildiklerinden ellerinde ne varsa saldıracaklar bu çok açık. bu sürece hakim olup iyi yönetmek gerekiyor. burada en büyük sorumluluk yönetimde olsa da fatih terim yine önderlik edecektir. süreci en akılcı şekilde yönetmelidir. satranç gibi iki sonraki hamleyi düşünerek hareket edilmelidir.

  taraftar olarak bize de iş düşüyor. takımı asla sahipsiz bırakmayız bu bir gerçek. iç saha maçlarında ceza almayalım; dolduruşlara, tahriklere gelmeyelim. amaçlarından biri de 6.hafta* arena'da oynayacağımız fenerbahçe maçını seyircisiz oynatmak olduğu açık. komplo teorisi gibi ama bu organize oluşum bunu da düşünmüştür. bu oyunu bu şekilde hep birlikte bozacağız, kokuşmuş, kirli düzeni başlarına yıkacağız.
 • galatasaray'a yönelik sürüdürülen organize ve sistematik saldırılar sadece bir tahrik unsuru yada yürütülen bir algı operasyonunun parçası olmayabilir. tff ve kurulları, kamu kurumları, kulüpler birliği, anadolu kulüplerinin başkanları, medya mensupları, yorumcular, örgütlenmiş sosyal medya hesapları.. adeta tek merkezden kontrol edilen organize ve sistematik saldırılar var. bu saldırılar bir psikolojik harp faaliyetinin ve daha büyük bir planın parçası olabilir. başta gs yönetimi ve ultraslan olmak üzere camianın her bir unsuru çok dikkatli ve temkinli olmalı. akışta detaylarıyla anlatmaya çalıştım;

  https://twitter.com/...192050540240898?s=20
 • galatasaray camiasındaki dış güçler histerisinin tezahürü olan ifade.
  hayat karşısında futbol denen seyirlik oyunu çok fazla ciddiye almakta bunu söyleyenler. oysaki futbolun hayatım tek bir anı kadar değeri yok, sadece eğlencelik bir oyun.
  kötülük, dış güçler vb söylemleri bırakıp herkes kendi işine odaklanırsa kaybederken bile keyif veren (bakın gurur veren demiyorum it gibi koşup hiçbir şey yapamayan bir takım değil, sistemli, düzenli ne yapacağını bilen, oynayan bir takımdan bahsediyorum) bir galatasaray görürüz.
  o zaman da kimse tıpkı geçen sezon olduğu gibi kötülük vs demez, işler kötü gidince bunlara sığınmak sadece yaptığımız işteki yetersizliklerimizi kamufle etme çabasıdır.
 • kaldığı yerden devam eden kötülüktür.

  galatasaray yönetiminin tff'ye "limitleri ve hangi sebeple malum kulübün limitlerini arttırdın açıkla" açıklamasından sonra adeta "sen sus bakayım!" dercesine manidar bir şekilde kulübümüzü pfdk'ya sevk etmişler.
  https://www.tff.org/...294&ftxtID=32953

  önce kulübümüzü sev ettikleri maddeleri ve verilebilecek cezalara bakalım.

  --- alıntı ---
  11/3: futbolcu ve kulüpler, menajerler ile yaptıkları sözleşmeler ve menajerlerin katılımı ile imzaladıkları
  profesyonel futbolcu sözleşmesi veya transfer sözleşmelerinin birer nüshasını imza tarihinden itibaren
  30 gün içinde belgeleri ile birlikte tff'ye ibraz etmek zorundadır. futbolcu ve kulüplerin, menajerlik
  faaliyetleri kapsamında menajerlere ödedikleri ücretlere ilişkin bilgi ve sair ödeme belgelerinin
  suretlerini en geç şubat ayının son işgünü tff'ye ibraz etmek zorundadır.

  18/b: sadece lisanslı menajerlerin hizmetlerinden yararlanmak, bu talimatta öngörülen istisnalar haricinde
  doğrudan veya dolaylı olarak lisanssız hiçbir kişinin onlar ad ve hesabına kulüpler veya futbolcular ile
  sözleşme müzakere etmesine veya menajerlik faaliyeti kapsamında değerlendirilebilecek işlemler
  yürütmesine izin vermemek,

  18/ç: bir menajer ile herhangi bir sözleşmesel ilişkiye girmeden önce söz konusu menajerin hâlihazırda
  bu faaliyeti yürütebilecek şekilde lisanslı olduğunu, lisansının iptal edilmediğini ve askıda olmadığını
  kontrol etmek,

  ve 23. madde:
  işbu talimat ile fifa, uefa veya tff’nin menajerlik faaliyetine ilişkin sair mevzuatına aykırı hareket
  eden kulüpler hakkında;
  a) ihtar
  b) süper lig için 75.000.-tl’den, tff 1.lig için 35.000.- tl.’den, tff 2.lig için 17.500.- tl.’den
  ve tff 3.lig i.in 7.500.- tl.’den az olmamak üzere para cezası,
  c) transfer yasağı cezası,
  ç) puan tenzili cezası,
  d) bir alt lige düşürme cezası
  verilebilir. bu cezalara ihlalin ağırlığı, niteliği, tekrar durumu dikkate alınarak birlikte ya da ayrı ayrı
  hükmedilebilir.

  emre akbaba'yı sevk ettikleri maddelere bakalım.
  17/1-b: sadece bu talimat çerçevesinde lisanslı menajerlerin hizmetlerinden yararlanmak, bu talimatta
  öngörülen istisnalar haricinde doğrudan veya dolaylı olarak lisanssız hiçbir kişinin onlar ad ve hesabına
  kulüpler ile sözleşme müzakere etmesine veya menajerlik faaliyeti kapsamında değerlendirilebilecek
  işlemler yürütmesine izin vermemek,

  ve 22.madde:
  işbu talimat ile fifa, uefa veya tff’nin menajerlik faaliyetine ilişkin sair mevzuatına aykırı hareket
  eden futbolcular hakkında:
  a) ihtar
  b) süper lig futbolcuları için 35.000.-tl’den, tff 1.lig futbolcuları için 17.500-tl.’den, tff 2.lig
  futbolcuları için 7.500- tl.’den ve tff 3.lig futbolcuları için 3.500- tl.’den az olmamak üzere para
  cezası,
  c) hak mahrumiyeti cezası verilebilir. bu cezalara ihlalin ağırlığı, niteliği, tekrar durumu dikkate alınarak birlikte ya da ayrı ayrı
  hükmedilebilir.

  --- alıntı ---
  kaynak: https://www.tff.org/...Calisma-Talimati.pdf

  anladığım kadarıyla emre akbaba transferiyle ilgili aradan 1.5 yıl geçmiş daha yeni işlem yapıyorlar. neymiş belgeyi zamanında vermemişiz falan filan. transferi menajeri atlatıp yapmışız bunlara göre. sonuçta menajeri parayla satın alabilirdi fenerbahçe ama emre akbaba bize ısrar edince hırs yapmış birileri belli ki.

  yakın zamanda hatırlanırsa ali koç bir basın toplantısında bizi güncel olmayan bir liste üzerinden menajerlik ücreti az gözüktüğü için suçlamıştı. yakınlarda da alanyaspor başkanı emre transferiyle ilgili durduk yere açıklamalar yapmıştı. ve biz limitleri sorguladığımızın hemen ertesinde pfdk'ya sevk ediliyoruz.

  tff bu sevk açıklamasından sonra bir açıklama daha yapıyor ve diyor ki:
  "kulüplerin takım harcama limitlerinin belirlenmesine ilişkin kulüp lisans kurulu'na sundukları bilgi ve belgeler gizli nitelikte olduğundan kamuoyuyla paylaşılması mümkün değildir, gerekçeli kararlar sadece ilgili kulüplere tebliğ edilir.

  ayrıca takım harcama limitleri, ara transfer dönemi öncesinde 31 aralık 2019 tarihinde kamuoyuna ilan edilmiştir. talimatımız kapsamında transfer dönemi başlarında ilan edilecek olan takım harcama limitlerinin transfer dönemi süresince veya bitiminde ilan edilmesi söz konusu değildir." hadi ulan oradan!
  https://www.tff.org/...285&ftxtID=32954

  bizi küme düşürmeleri için totoları yemez ama transfer yasağı ve/veya puan cezası, silme olayını büyük bir keyifle üzerimizde uygulayabilirler. kendi kulüplerini puan silmeden kurtardıkları yetmediği gibi 1 transfer yapabilme hakkı bile kazandırdılar.

  edit: tff madem herkese eşitsin o zaman vedat muriqi transferini sorgula! çaykur rizespor başkanının itiraf gibi açıklamasını(sponsorluk sözü!) soruştur!

  edit2: bilmiyorum diğer yazar arkadaşlar farketti mi ama menajerlik konusunda fenerbahçe sevk edilmemiş. adamlar pür pak.

  edit3: bu arada muğdat çelik de emre gibi sevk edilmiş. onda da bizle alaka bağlamışlardır kesin.
  futbolcu muğdat çelik'in "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle futbol menajerleri ile çalışma talimatı'nın 17/1-c ve 22. maddesi uyarınca pfdk'ya sevkine karar verilmiştir.
 • bunun sosyal medyadaki ayaklarından önde gideni ekşi sözlükteki troller, yalı çocuğunun ve sayın cımhırbaşkanımcının bu mecrada ekibi olduğuna adım gibi eminim.

  galatasaray ile ilgili başlıklara baktığınızda aziz yıldırım'ın deyimiyle ne kadar çok paralı köpek olduğunu göreceksiniz.

  bunlara yapılacak olan ilk önce yönetime ağzı iyi laf yapıp çatır çatır konuşan birisi, konuşurken aman şunu kırmayayım, aman şu darılmasın diye aklının ucuna bile gelmeyecek birisi. asıl delirtecek olan ise sahada organize ve güçlü bir oyun. burada yönetime de hocaya da büyük iş düşüyor.

  geçtiğimiz sezonlarda bunlar çakal gibiydi, tırsak ve fırsatçı. bu sezon ise hocamızın dediği gibi işi ilerlettiler. sürüde liderliği kraliçenin üstlendiği sırtlan sürüsüne evrildiler, daha profesyoneller.

  sahada rakipleri öttüre öttüre yenerek bir seri yakaladığımızda ortalıkta kimsenin sesi çıkmaz, kısaca aslan kükrerse çakallar da yok olur, sırtlanlar da.
 • tamamen organize bir gruba karşı tek başımıza mücadele etme durumunda olduğumuz konusunda tahmin ediyorum artık herkes hemfikir. 2 hafta sonra sahamızda oynayacağımız fb maçı öncesi son iç saha maçımızda sahamızın kısmen veya tamamen kapatılabilmesi için gerekli tedbirlerin alındığı da açıkca görünüyor. (bkz: ali palabıyık) niye ali palabıyık diye düşününce taraftarı soğukkanlı bir şekilde tahrik yeteneğine sahip bir numaralı hakem olarak görüyorum.
  bu durumda ne olursa olsun bu tuzağa düşmememiz lazım. kesinlikle sağımıza solumuza dikkat etmemiz gerekiyor. ben bu çetenin sahamızı kapatabilmek için provakatör bile kullanabileceğini düşünüyorum.
  biraz sabırlı olursak 14 kasım da ali sami yen arena da izlanda ile maçımız olduğunu hatırlayalım. bu maçta tribünlerde bizim taraftarımız çoğunlukta olmalı. işte tff'den hesap sorma yeri orası olmalı. evet maç önemli bir maç, direk rakibimizle oynuyoruz.
  ancak bu federasyona karşı sesimizi duyuracak daha müsait bir ortam bulamayız.
  sahamızın kapatılma endişesi yaşamadan, takıma da zarar vermeden atışın serbest olduğu bu güne kadar sabretmeliyiz diyorum.