• 2
  https://m.haberturk.com/...rayin-basina-geciyor

  kendisi fetö ile iltisaklı kişilerle defalarca görüşürken evlerine girip çıkarken dakikalarca telefonla konuşurken saf bir delikanlı oluyor ama okan aynı durumda olunca fetöcü imaları yapacak kadar iğrençleşebilen bir gazeteci.
  okan yıllardır bu ülkede teknik direktörlük yapıyor en şaşalı günlerini başakşehir’i şampiyon yapmışken yaşadığı sıralarda böyle bir yazı kaleme almıyor da galatasarayda görev aldığı günün ertesi kaleme alması zamanlama olarak oldukça manidar.

  bu da onun bir gazeteci değil bir kalemşör olduğunu gösterir. bu arada okan fetö ile bağlantılı ise gidersin elinde delil varsa savcılara verirsin adamsan şayet.

  sadece okan buruk değil hakan ünsal, emre belözoğlu, uğur boral, bekir irtegün, ertuğrul sağlam hakkında da hem yazı yazar hem de gider ifade verirsin. ama tabii buna ne cesaretin ne de insanlığın yeter hemen zincirini çekiştiriverirler nefes almakta zorluk çekersin.

  senin önüne kemiği atanlar kimse, yazmanı istediği adamların ismlerini önüne koyanlar da onlar. bu arada aynı adamlar fetöden en çok maddi olarak nemalanmış kişilerden veya ailelerinden biri sende zamanında bu ananasın tadından bakmış olabilirsin.
 • 3
  galatasaraylıyım ve bunu içime sindiremiyorum diyerek okan buruk'un galatasaray teknik direktörü olması hakkında sözde endişe ve kaygılarını yazmış kişidir.
  --- alıntı ---
  ben kendi adıma savcıları, polisleri ve de hele hele gazetecileri asla affedeceğimi düşünmüyorum. helalleşmeye değil, hesaplaşmaya inanıyorum.
  --- alıntı ---
  yazısında aynı zamanda gazetecileri de affedemeyeceğini ifade etmiş olan bu gelişkin ergen bozması kişinin ne denli karakterli biri olduğunu anlamak için aynı gazetede görev aldığı gazetecilere göz atmak yeterli olur diye düşünüyorum. eğer kendisi bu denli karakterli bir kişiyse şüphesiz asla affedemeyeceği bu isimlerle beraber çalışmayı kabul etmemelidir de. (bkz: nagehan alçı) (bkz: muharrem sarıkaya)(bkz: nihal bengisu karaca)
 • 5
  https://www.haberturk.com/...rayin-basina-geciyor

  hayatımda ilk defa bu arkadaşın ismini duydum.
  köşe yazarı herhalde.
  keskin çizgiler çizmiş yazısında.
  daha önce ne okudum ne gördüm, böyle bir insanın varlığından dahi haberim yoktu.
  şimdi bu yazısını okuduktan sonra kendisine birkaç soru sormak istiyorum.
  aynı cümleleri koç ve limak firmalarına sorabilir mi?
  aynı cümleleri hükümetten tek bir kişi için sarf edebilir mi?
  ve aynı cümleleri emre belözoğlu için yazabilir mi?
  belki yazmıştır haberim yoktur.
  belki yazacaktır o bile bilmiyordur.
  zaten özgür basın diye vücudumuza kazıyoruz. yazsın da zaten helal olsun.
  işte özgür basın, özgür düşünce.
  ancak neden bugün, neden galatasaray ve neden okan üzerinden bu fetö algısı?
  2011 şike davasından ve 2015 fetö darbe girişiminden bu zamana kadar acaba bakmış mıdır hangi camiadan kaç isim tutuklu diye.
  aziz yıldırım bütün fetö savcılarını kulübe üye yaparken bu arkadaşımız mesela hiç derinlemesine olaya el atmış mı?
  benim de fetöcü tanıdıklarım oldu. ancak bizim yollarımız hep ayrıydı. ne yaparlar bilmezdim. ancak bu arkadaşımızı arif neden seçip saatlerce dini konulardan bahsetti?
  at çamuru izi kalsın.
  evet okan'da bu yapılanmanın içine girmiş olabilir, bazı şeyler yaşamış olabilir ancak bu yazının aynısını başakşehir şampiyon olduğunun ertesi günü neden yazmadı?
  camia olarak biran önce bu algının önüne geçilmeli ve bu arkadaşa gereken üslup ile cevap verilmelidir.

  https://www.odatv4.com/...tisi-13061849-140767
  https://twitter.com/...s/339851484374114305
  https://haber.sol.org.tr/...ubu-var-haberi-55326
  https://www.odatv4.com/...gil-0111131200-47130
 • 6
  kendisine gazeteci diyen fakat ülke tarafından tanınmasına sebep olan olgunun, 2007 yılında bir şarkı yarışması jüri üyeliğindeki sivri dili ile herkese sataşması olan bir kişidir kendileri. sağa sola, herkese sataşarak o kadar büyük prim kasmıştır ki o dönemlerde herkese ismini tanıtmış, bu pr çalışması neticesinde tanınırlığını üst seviyeye getirerek gazetecilikte ya da genel medya camiasında kendine daha sağlam bir yer bulmuştur. bu sebeple kendisinin bu çıkışları, arada bir kendini hatırlatma ya da gösterme çabaları sürpriz değildir. gereken üslup ile resmi cevabın verilmesinin ardından kendisi hiç var olmamış gibi yapılarak hayatlara devam edilmelidir.
 • 7
  okan buruk ve galatasaray birlikteliği hakkında kaleme aldığı yazı ile gündem olmuş kişi. nedense emre belözoğlu ve fenerbahçe birlikteliğinde pek bir suskun kalmıştı.

  bu adamı çocukken şarkı söylemek lazım yarışmasındaki jüriliği ile hatırlıyorum. adeta armağan çağlayan'ın popstardaki hâlini taklit etmeye çalışıyordu. ama taklit olduğu için çok itici duruyordu. sürekli yarışmacılara irrite edici eleştiriler, ukalalık, iğneleme. hatta diğer bir jüri ve mesleğinde duayen inci çayırlı, oray eğin'in bu rahatsız edici tavırlarına tepki göstermiş ve onunla kavga edip yargı dağıtmış sonra da "benim bununla aynı programda işim ne" diyerek yarışmadan ayrılmıştı. ilkeli kadındı. o zaman çocuktum aradan da epey zaman geçti ama bu oray eğin o esnada inci çayırlı'ya karşı da yaşına başına hürmet etmeden ukala ukala cevaplar vermişti diye hatırlıyorum.

  okan buruk şu bu bilmem ne. peki o dönem okan'ın yanından ayrılmayan emre belözoğlu 2020-2021 sezonunda fenerbahçe'ye sportif direktör ve teknik direktör olduğunda niye aynı türden bir yazı yazmadın? amaç burada galatasaray düşmanlığı olduğu için mi yoksa? evet okan buruk'u çok sevmem, başakşehir ile kazandığı şampiyonluğu da iktidarın takımının ne olursa olsun artık şampiyon olacak mottosuyla geldiğini düşündüğüm için gerçekçi bulmuyorum. ama özellikle emre belözoğlu için susmuş birinin bu onu yıpratma, daha doğrusu zan altında bırakma yazısını doğru ve etik bulamam.

  dün de kemal kılıçdaroğlu'nu kötüleyen bir yazı kaleme almış. ya kılıçdaroğlu ankara'dan istanbul'a adalet yürüşü yapmış bir isim ya. sen kimsin onu eleştirip yıpratmaya çalışıyorsun? sen de yürü biraz, belki form tutarsın.

  bir de kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği yazıda çağan ırmak asla iyi film yapamaz demiş. çağan ırmak'ın neredeyse bütün filmlerini severek izleyen biri olarak senin beğenmemen de bir kez daha o filmlerin ne kadar güzel olduğunu doğrulamamı sağladı, teşekkürler. çağan ırmak adamdır.

  hâlâ şarkı söylemek lazım yarışmasındaki halinde demek ki kendisi. hiçbir şeyi beğenmeyen, her güzel işe limon sıkmaya çalışan, ortamlarda sevilmeyen tipleri anımsatıyor bana.

  bu arada inci çayırlı mekanın cennet olsun büyük kadın, büyük sanatçı ve iyi bir yargı dağıtıcıydın.
 • 9
  bazı konularda maalesef şikeci ezeli rakibimiz kadar bir türlü olamıyoruz.
  adamlar kayıtlı, belgeli şikeciliklerini "usül" (feto taktikleri) üzerinden bozdurup sanki "esas" (görüşmelerin, yazışmaların güya sahte olması) üzerinden bozdurmuş gibi ortalıkta dolaşıyor.
  yetmiyor, sosyal medyada kim bunu ima ederse dava ediyorlar.

  öte yandan, özellikle 2016 yılından beri türkiye'nin en büyük ve en başarılı kulübüne terör iması yapılıyor. türkiye'nin en büyük başarılarının özetini izleyemiyoruz, sosyal medyada gollerini göremiyoruz.
  bundaki saçmalığı insanların göremiyor olması imkansız. peki bu neden oluyor? nedir bu galatasaray düşmanlığı?

  şimdi de okan hoca takımın başına geçiyor. hemen başlıyor imalar. yahu arkadaş emre b. için bir çıkıp laf etmeye cesareti olmayanlar söz konusu biz olunca nasıl bu kadar hadsız olabiliyor... bu noktada yönetimin çıkıp artık yumruğunu masaya vurması lazım. ben sıradan taraftar olarak bunu yediremiyorum. koskaca divan kurulu, gs yönetimleri bunları nasıl yediriyor? nasıl gs tarihinden utanabiliyor?