• 2598
  --- alıntı ---

  ali naci küçük: "sözleşmesi tl’ye çevrilen ömer’e yüzde 50’ye yakın zam uygulanarak sezon başına 6 milyon tl karşılığında anlaşma sağlandı."

  --- alıntı ---

  normalde fazla bulurdum bu maaşı ama yabancı sınırının geleceğini hesaba katarsak makul rakam. muhtemelen hocanın raporu doğrultusunda sözleşme uzatılmıştır.
 • 2602
  takımda kalmasının sezon öncesi idmanlarda göstereceği muazzam bir performans olan ömer' in sezon açılmadan zamlı sözleşmeyi kapıp 3 yıl daha kendini geliştirmeyi bir kenara bırakıp daha da geriye gitmesine rağmen galatasarayda kalması ve taraftarın 2025 sezonunda ömer' in sözleşmesinden çıkılması rüyası görmesini sağlayacak sistemdir yabancı kuralı. işbu entry ömer bayram üzerinden bütün bulunduğu takımlardaki kısıtlamalar sayesinde kalan ve hatta zam alan oyuncular için geçerlidir. bu haberin yalan olduğunu düşünmekle beraber ömer in başarılı olup beni mor etmesini çok isterim. milli takımda bu kadar solbek eksikliği varken kendini dünya kupasına atabilmesi aslında sıkı çalışma ve defansif anlayışını baştan yaratması ile mümkündür. bu sezon umarım bunu başarır. bunu başaramadan zam alması kendisinin gelişimini kotu etkiler. zam yapılacaksa tl bazındaki köpüğünü performans primi seklinde planlayın. milli takıma dünya kupası için seçilirse zaten maaşını belli seviyeye çekecek zammı yapalım.
 • 2603
  yabancı sınırının geldiği ortamda, tüm anadolu takımlarında ilk 11 oynayabilecek oyuncu.

  lige yeni yükselen adana demirspor başkanı gittikleri her oyuncunun 10 milyon tl yıllık ücretten kapıyı açtığını söylemişti.
  ömer de 3 yıl boyunca 400-500 bin euro maaşla oynadı.

  şuan ömer bayram'ı serbest bıraksak muhtemelen anadolu takımları ile aynı ücrete hatta daha fazlasına anlaşabilir.
  sözleşme süresi 3 yıllık değil de 2 yıllık olsa ya da 2+1 olsa daha iyi olabilirdi.

  sonuç olarak ben takımda kalmasından memnunum. sol bek, sol orta saha, mezzela nerede görev verildiyse elinden geldiğince mücadele etti.
  ben hala çok verimli şekilde sahte bek oynayabileceğini düşünüyorum. çünkü direk mezzela pozisyonunda seri, lemina, nzonzi'li orta sahada formayı kapmıştı. keşke top rakipteyken sol bek, top bizdeyken mezzela rolünde oynasa. çünkü artık günümüz futbolunda rakipler de bir şekilde önlem alıyor ve saha içinde böyle dengesizlikler oluşturmazsak sadece kaliteli ayaklara bakmak zorunda oluyoruz. ömer kaliteli bir ayak mı, tabii ki hayır ama çok kullanışlı bir oyuncu olduğu için enteresan dengesizlikler de yaratabilir.

  maaşı 5 milyon tl olsa ben de daha çok memnun olurdum. ama kariyeri boyunca diğer futbolculara göre de pek fazla kazanamadığı göz önünde bulundurulabilir. biraz da ahde vefa durumu olmuş olabilir. zaman zaman bizi benimseyecek asker oyunculara da ihtiyacımız olacak.
  muhtemelen alparslan öztürk, aytaç kara ile aynı tarife uygulanmış olacak.
  falcao, babel, feghouli'nin maaşlarından kurtulabilirsek, ömer ve marcao'ya yapılan zamlar sadaka niyetine geçer.

  yerli zorunluluğu geldiği için bunlar daha iyi günlerimiz diyorum.
  hayırlı olsun.

  edit: tepki gösterilecek birileri varsa önce yabancı kısıtlaması getiren köhne zihniyet, sonra da oyunculara yüksek maaş veren yönetimlerdir, ömer bayram'a tepki vermeye gerek yok.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!