• 2463
  ilk geldiği sezon sol bek oynadı, tüm sezon küfür yedi.
  geçen sene orta sahaya geçti, tüm sezon alkışlandı.
  bu sene tekrar sol beke geçti, yine küfür kıyamet.

  neden bildiğimiz şeyleri uygulamıyoruz. adamdan sol bek olmuyor işte. çünkü tek bildiği her şarttta %100 çizgiye top sürüp orta açmak. ya kardeşim bir kere de içe kat et. 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı'nda bir pozisyon oldu, çalım atarken boş alan buldu tam içe kat ediyordu tekrar çizgiye çekince rakibe takıldı. kendi kendini rakibe taktı. karşısında oynasam durdurmak çok kolay, çünkü her şartta adam topu köşe gönderine sürüyor ve orta açıyor. şaka gibi ama her şartta.

  duran toplara gelince. bu onun suçu değil. bu takıma yıllık 70 milyon euro maaş verdirip, duran topları 400 bin euro maaş alan adam kullanıyorsa burada planlamada bir sorun var demektir. ömer'in de nasıl kullandığı da ortada. berbat yani.
 • 2464
  sol bekte oynamasının üç sebebi var:

  1) saracchi sakat.
  2) hoca sol bekte sol ayaklı adam istiyor.
  3) hoca emre taşdemir'e bir maçta kızdı ve tamamen sildi. hangi maç olduğunu hatırlamıyorum, son oynadığı maçtı işte.

  emre taşdemir, ömer bayram'ın sol bekte oynadığı topu sakat haliyle bile oynar ama hoca tarafından silindi. linnes o topu sağ ayağıyla oynar ama hoca solak istiyor. saracchi riskli yatırımdı. alınan risk patladı. bir süre daha ömer'e talimiz maalesef.
 • 2465
  sanıyorsam emre taşdemir de saracchi gibi sakat yani o pozisyonda linnes hariç oyuncu yok. ayrıca hoca sol bekte sol ayaklı oyuncu istiyor. dolayısıyla kendisinin sol bekte oynaması gayet doğaldır. defoları, eksikleri var lakin yine koştu mücadele etti ve takımın en az kazanan oyuncusu olması dolayısıyla da kendisine göre fena bir performans vermedi. çok yeterli değil ama iki sol bekiniz sakatken orada marcelo performansı bekleyemezsiniz 3. sol bekinizden.
 • 2466
  daha önce de yazdım, yine yazacağım. önceki haftalarda kazanırken de aynı şeyleri yazdım ki kendisini beğenenleri hayretle okudum.

  yahu arkadaşım bir futbolcunun maç içinde yaptığı her aksiyon mu öylesine olur ya? evet öylesine. içinde ömer olan her aksiyona bakın. yaptığı her iş öylesine. kafa topuna öylesine çıkıyor, ya rakibe vuruyor ya faul yapıyor. kafa vuruyor, topu alakasız yere gönderiyor. top sürüyor manasız bir şekilde ısrarla koşup kaybediyor. pas veriyor ama alakasız bir yere. serbest vuruş kullanıyor oradan çok golü var gibi kaleye vuruyor.

  3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı için ömer özelinde bir video yapılsın, bakın daha iyi anlarsınız dediklerimi. çıldırıyorum ya. bakın bir futbolcu kötü oynayabilir. o mevkinin adamı da olmayabilir ama yaptığı her hareket de "öylesine" olmasın be kardeşim.
 • 2467
  arkadaşlar ömer bayram için futbolcu, sol bek gibi iletiler yazmış. bu doğru değil adam bildiğiniz futbolcu ve sol bek değil galatasaray'ın maestrosudur.

  korner atarız ömer bey sallana sallana her iki taraftan atmaya gelir. ömer her iki taraftan da korner atabilen nadir oyunculardan biridir. maalesef bir tane ortasını ben bizim oyuncuya atabildiğine şahit olmadım. ben rakip oyuncu olsam topu taca atmak yerine kornere atarım. nasıl olsa ömer o topu harcar!
  frikik atarız, ömer bey hagi görüntüsü vererek topun başına gelir, sonuç top tribünlere gider...
  oyun içinde top ömer bayram'a gelir ve orta yapar yaptığı ortanın %90'ı rakip oyuncuya çarpar ve geri döner...
  ömer'e pas gelir ömer bir iki hareket yapar ve topu geri oynar. çünkü kapasitesi bu kadar.
  ömer bayram, taç da atar!..

  böyle bir maestro ile ankaragücü neden galatasaray'ı yendi diye düşünmeyelim.

  ayrıca etebo ve emre kılınç'ın da kulaklarını çınlatmamazlık olmaz...
 • 2468
  düne kadar fiyat performans olarak ortalama üstü olduğunu düşündüğüm futbolcu. fakat kimse kusura bakmasın da bir futbolcunun duran top,korner ve akan oyun içerisinde bir tane dahi isabetli ortası olmuyorsa o futbolcu galatasaray futbol kulübünde yedeğin yedeği dahi olmamalıdır. hele ki bu oyuncu bek, kanat ve orta saha pozisyonlarında ter döküyorsa daha büyük fiyaskodur. kusura bakma ömer ama bu çok mantıksız.

  (bkz: 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı)
 • 2469
  kendisinin isabetli ortasını görmediğini iddia eden arkadaşlara şu ana kadar kornerden yaptığı asistleri tek tek yazmayacağım, üşendiğimden değil bu ezbere yorum yapan kafalara ne yazsan yine aynısını yazacak ondan. :) bugün başlığında "yetenekleri kısıtlı ama..." yorumunu görmediğim için de çok dargınım klişe dostlarına.

  her neyse, isabetli ortasını görmek isteyenler bir zahmet oturup oynadığımız maçı seyretsin. 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçında onyekuru'nun kafa vurduğu ve maçtaki en etkili atağımız olan pozisyonda ortayı roberto carlos'un değil, ömer bayram'ın kestiğini belki görürler. aynı maçın 38.dakikasinda yine onyekuru'ya indirdiği ve onyekuru'nun merkeze çevirdikten sonra uzaklaştırdığı pozisyon var.

  bu ezbere yorumlarla sonuna kadar savaşacağım, vallahi ant içtim. twitter'da bir kalıp çıkar, 7den 70e herkesin dilinde, sanki o kalıp olmadan cümle kuramıyormuş gibi herkesten aynı şeyleri duyuyorum. "yuh füze atsaydın, bilmem ne bilmem ne yapmışımdır, bu hangi seviye kral..." yettiniz be.

  biri bir yorum yapıyor peşine 50 tane aynı şey. klişesini, kalıpların boktanlığını falan da geçtim artık. doğru değil arkadaşım senin yazdığın şey her şeyden önce? ömer bayram orta açamıyormuş, en son isabetli ortası aranıyormuş. otur bi maç izle maç. bak hiç arşiv taraması yapmadan direkt 2-3 tane bırakıyorum buraya. kasımpaşa maçı kerem'in attığı gol, alanya maçı mohammed'in attığı iptal edilen gol, aynı maç onyekuru'nun penaltı pozisyonu. bu ezbere yorumların hepsinin karşısında durmaya devam edeceğim. eleştireceksen de çık doğru düzgün verilerle eleştir.
 • 2474
  kendisinin mücadelesine, aldığı maaşa göre yaptığı katkıya hiçbir lafım yok ancak bazı şeyleri söylememek çok zor. bunların birisi kendisiyle alakalı diğeri hocayla alakalı.

  1. bu adamın sol bek oynaması futbola edilmiş en büyük hakaretlerden biri. ben hayatımda bu kadar neyi niye yaptığını bilmeyen bir bek görmedim. bu adam sol bek oynadığında asla yüzümüz gülmüyor. kötü anların bir sembolü gibi adeta ömer’in sol beke geçmesi. hocanın artık bunu aklından bile geçirmemesi lazım. bir de bütün duran topları ömer’e bırakıyoruz. şaka gibi.

  2. ömer sen juninho değilsin kardeş. öyle her duran topa artist artist gelip kafana göre kaleye vuramazsın. hayır böyle bir golün de yok bu formayla. neyin ısrarı bu? hangi ihtimali deniyorsun yani?

  bir daha sol bek oynamaması dileğiyle.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!