• 2245
  irfan can kahveci takasında ismi geçmesi beni çok üzdü. yakın tarihimizde kendisi kadar iyi bir fiyat/performans oyuncusu hatırlamıyorum (taylan antalyalı var ama o da ciddi bir zam alacak yüksek ihtimalle).

  bu adam 31 ağustos 2018'de geldiği günden beri takımımızın toplamda asist kralı (20 asistle ömer birinci, 16 asistle feghouli ikinci). ayrıca geçen sene ve bu senenin de takımımız adına asist kralı. sorsalar kimse bu seneki asist kralımıza ömer demez ama 4 asistle 1. sırada hakikaten. hazırladığı pozisyon istatistiğini bilmiyorum ama 2019 ağustos'undan bugüne olan istatistiklerde hazırladığı pozisyon sayısında da açık ara 1. olduğuna eminim. böyle bir oyuncuyu bırakmak çok çok büyük bir hata olur kanımca.

  umarım kendisini takasta teklif ettiğimiz yönündeki haberleri yanlıştır.
 • 2246
  "cimbomun çocuğu" sıfatına nail olmadığı için hakkı yenen, hak ettiği forma şanslarını bulamayan rotasyon oyuncumuz. her şeyden öte bu adamın hakkına giriyoruz, emeğini görmezden geliyoruz. oynadığı dakika başına takımın en verimli isimlerinden birisi ve inatla görmezden geliniyor. orta sahada bazı isimlerin döküldüğü son maçlarda bile şans bulamaması saygısızlıktır.
 • 2247
  maalesef an itibariyle galatasaray'ın oynadığı oyun türüne uygun olmayan futbolcumuz. kendisini ben de çok seviyorum, emeği yadsınamaz fakat şu anki oyun yapımızda yedekten öteye geçmesi mümkün değil.

  herkes muhtemelen kerem gibi emre akbaba'nın yerine yazıyor. ama hocanın neden emre akbaba tercihi yaptığını evlatçılık dışında bir temele oturtmak isterseniz şöyle bakmanız gerek;

  elinizde soso ve arda gibi, hızıyla değil set oyunlarıyla oynamanızı gerektiren kanatlar var. ki karşınızda da genellikle kapalı savunma var. forvetinizde net bir kafa vuruşçusu zaten yok. bu yüzden ömer bayram gibi, kerem gibi pas - set oyunundan daha çok savunma arkası koşu, orta gibi özellikleriyle öne çıkan adamlarınız varsa, mecbur kalmadıkça buna dönmeniz mantıklı değil.

  kerem'i de, ömer'i de şu anki oyun sistemimize monte ederseniz, ilerde top tutamazsınız.

  vazgeçilmesini istemem, faydalı bir oyuncu. ama irfan can takasında işimize yarayacaksa emre kılınç'tan ya da luyindama'dan daha önce ömer gitsin isterim. (akbaba gitse ben daha çok fit olurum ama muhtemelen hoca olmaz)
 • 2249
  bazı oyuncularla zamanında vedalaşmayı bilmek gerekiyor. evet duygusalız, evet istiyoruz ki bizde şampiyonluk yaşamış, güzel zamanlar geçirmiş her oyuncu bu forma altında bıraksın futbolu hatta sonrasında kulüpte görev alsın. ama bu hayaller hayatın hele hele profesyonel dünyanın gerçekleriyle pek örtüşmüyor.

  ömer sağ olsun her zaman elinden gelen mücadeleyi fazlasıyla veren bir oyuncu oldu, katkısını verdi. bizi saha içinde ve dışında çok güzel temsil etti. ama kalite olarak hayalimizdeki galatasaray'ın birazcık gerisinde bir adam ve yaşı da 30 olmak üzere. sonuçta birçok oyuncunun hayalini kurabildiği şeyleri ömer gerçekleştirdi. formamızı giydi, kupa kaldırdı. fakat dar orta saha rotasyonumuza rağmen forma bulmakta zorlanıyor, transfer yapabilirsek daha da gerilere düşecek rotasyonda. ben şahsen o kadar gerilerde ömer yerine genç oyuncular görmek isterim.

  takasta adı geçiyorsa çok doğru bir hamle olur, sonuçta takasa konu futbolcu tam olarak ömer bayram'ın mevkisine istenen bir adam. 1 2 milyon euroya sayılırsa kendisinin bonservisi, her şeyiyle muazzam bir transfer olur ömer gelişinden gidişine kadar. yok transfer olmuyorsa da zaten sorun yok, ömer kontratının sonuna kadar rotasyonumuzun bir parçası olarak kalır.
 • 2251
  yarın gitse kimsenin bizde ömer vardı diye hatırlamayacağı futbolcu. kusura bakmayın ancak bir tek aklıma biri sakatlanırsa geliyor. öteki türlü ahlar vahlar içinde aramayız. eğer ki talibi varsa yada başakşehir konuşulduğu gibi takasta kabul ediyorsa hemen kabul edilmelidir. 2 senede 20 asist yapması çokta övünülecek bir taraf değildir. bu bizim görevini tam yapmayanlar yüzünden vasatlığa alıştığımızın kanıtıdır.