• 1843
  galatasaray taraftarı, hatta teknik ekip, bu adamdan nerede fayda alındığını sık sık unutuyor. daha iki gün önce takımdan ayrılan onyekuru'nun yerinde oynadı 5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor maçı'nda. zaten sol bek ve sol ön performansları takımımız için yeterli değil. pandemi dönemi dönüşü formsuzluk da eklenince kötü bir oyun ortaya koydu. fiyat/performans açısından ne olursa olsun, 2019-2020 sezonunda çok da kötü bir performans ortaya koymamıştır.
 • 1844
  her maçta istisnasız yaklaşık 5 kere gerçekleşen bir doğa olayının öznesi.

  sol çizgide topla buluştuğunda muhakkak ama muhakkak topu daha da sıfıra doğru sürüklüyor ya, hani azıcık olan açısını tamamen kaybedince var gücüyle topu içeri doğru vuruyor. sonra o top da tıntın ön direğe doğru geliyor. sonra da rakip rahat rahat oyun kuruyor zaten.

  beni oraya gömün.
 • 1846
  ısrarla kanatta oynatılması saçmalık olan oyuncu. bu adamın fiziki özellikleri kanat oynamak için müsait değil. olmuyor , kaç maç daha ısrar edilecek. zaten sol içte parladı. adamı oynayamadığı bölgede ısrarla oynatıp performansını eleştirmek çok anlamsız. sol içten sonra pozisyonunun değiştirilmesi takımın dengesini de bozdu. ayrıca berbat ötesi giden sezonda, tek başına isyan edip, tekrar ivme yakalamamızı sağlamış oyuncudur.
 • 1847
  gereksiz yere linç yiyen oyuncudur. 400.000 avro sabit maaşla oynamaktadır. 2019-2020 sezonunda ligde 25 maça çıkıp 1 gol 10 asist üretmiştir. hücum hattında ve orta sahada milyon avrolar verdiğimiz diğer oyuncular kendisinin yarısı kadar performans gösterememişlerdir. bu durumda ömer bayram şampiyonluğun kaçmasından sorumlu olmak bir yana uzunca bir süre yarışta var olabilmemizin sebebidir. pandemi arasından takımın geneli gibi kötü dönmüştür ama hiçbir şeyin tek başına sorumlusu değildir. en azından takıma ihanet edip aptalca kırmızı kartlar görmemiştir.
 • 1848
  ömer cok iyi bir sol iç, mezzala. (buna evrildi)

  gayet te galatasaray seviyesinde oyuncudur.

  yeri geldiğinde rotasyon olarak kullanabileceğin, yeri geldiğinde rakibe göre belirlediğin taktikte 11 yazabileceğin ve yeri geldiğinde oyuna sonradan sokup takımın enerjisini ve gol atma şansını yükseltebileceğin çok iyi bir opsiyon kendisi. ama istiyoruz ki adam her maç her rakibe karsı her mevkide ve her taktikte çok iyi oynasın. bir kere adamın kadrodaki statüsü bu değil, dediğim gibi adam rotasyon oyuncusu.

  kadrodaki her futbolcu über yetenekli olacak diye bir kaide yok, ömer de yeteneğinin gayet üzerinde performans gösteren takımın en çok asist yapan oyuncusu. feghouli puan aldığında sayfalarca yazı yazılırken bu adamın kaç tane maçı asistleriyle kurtardığından bahseden yok maalesef. üstelik bunu 10da 1i aldığı ücretle yapıyor.

  ademle birlikte takımın "bench"inin en iyi oyuncuları. yedek kulubesi değil çünkü artık yedek diye bahsettiğimiz oyuncular, ahmet çalık gibi denize düşen yılana sarılır misali, en son seçenek olarak görülen oyuncular. bugün en azından bizim ligimizde ömeri istemeyecek takım yoktur. kadrodaki varlığı tartışılacak en son isimlerden biridir. önce sen problemli yamalı bohça gibi duran takım iskeletini hallet, sonra geri kalan oyuncular için daha iyi alternatifler bulmaya çalışırsın.
 • 1850
  19/20 futbol sezonu ilk yarisindan itibaren yavas yavas dususe gecen oyuncumuz. cunku kapasitesi bu ve ozellikle bencillesmeye basladi ozellikle sarrachi ve onyekuru gelince.

  ilk sicmalara basladigi mac; (bkz: ömer bayram/#2848680)

  panik havasinda; (bkz: ömer bayram/#2862304)

  kupa maci; (bkz: ömer bayram/#2863619)

  peak noktada; (bkz: ömer bayram/#2918263)

  jubile maci; (bkz: ömer bayram/#2923134)

  ayrica dunku macta 5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor macinda kontra ataga cikiyoruz. top omere geliyor,omer hizlanana kadar uc namaz vakti geciyor.

  defans yapiyor,calim yiyor adamini kovalamiyor ve acik veriyoruz. pres yapiyor kafasina gore alan birakiyor,arkada eksik yakalaniyoruz.
 • 1851
  galatasarayın en iyi oyuncusu ömer diyen var mı ki? kahvedeki dayı bile söylemiyordur bunu. okuduğunu anlayamayanlara ekstra açıklamak gerekirse; kendisinden bekleneni fazlasıyla yapan iyi bir rotasyon (yedek) * oyuncusu ömer bayram. asıl problem onun önünde ilk 11e direkt yazılacak futbolcunun performans gösterememesi yada böyle bir futbolcunun bulunmaması.

  ve ligde bugün bu durumda olmamızın sebebi takım dengesi, kadro mühendisliği ve taktiksel oyuncu rolleri konusunda zerre bilgisi olmayan yarım bilgisi ile gürültü yapanlar. aynı güruh gecelerce uyumadı falcao gelsin diye. aynı güruh onyekuruyu her maçtan sonra yerin dibine soktu. aynı güruh şimdi ömerden komple futbolcu performansı bekliyor. adam ne bu amaçla alındı ne de böyle bir misyon yüklendi kendisine.

  takımda sanki “asker”futbolcu doluda bide fedakar çalışkan vasat topçuları doldurmusuz gibi serzenişte bulunuluyor. feghoulisi belhandası falcaosu babeli marianosu götünü kaldıramadığı için bu haldeyiz. bir tane mevkisinin ideali yok hepsi “kupon” oyuncu , 90lardan kalma futbol modeliyle sahada yürüyorlar . bugün yeteneklide olsa yeteneksizde olsa futbolcu koşacak mücadele edecek fedakarlık yapacak bunun başka bir versiyonu yok.
 • 1852
  2021 yılında sözleşmesi bitecek galatasaray futbolcusu.
  takımın en az para kazanan oyuncularından biri, fenerbahçeli bazı holigan yorumcular emre b.'nin sözleşmesi 2021'de bitecek oyunculara da teklif yaptığını ve kulüpleriyle sözleşme uzatmadan önce fenerbahçe ile görüşmelerini istediği açıklamıştı. işte o oyunculardan birinin de ömer bayram olduğuna eminim. zaten milli takımdan e.b. ile arkadaşlar. galatasaray'ın teklifinin en az 3 katını önerdiklerine eminim ama kanıtlayamam.

  şahsen ben, ömer bayram ile makul bir maaş artışı karşılığında sözleşme uzatılmasından yanayım. birden fazla mevkiyi yedekliyor ve yerli oyuncu.