• 1409
  çizgiye yakın oynayamıyor. sol içte performansının zirvesine ulaşıyor. bunu 2019-2020 sezonunun başından beri deneyimliyoruz. ancak öyle bir teknik heyet var ki, ısrarla belhanda’yı iç, ömer’i çizgiye yakın oynatıyor. çaldırmamak elde değil. kaç maç daha izleyip ömer’i çizgiye yakın oynatmamaları gerektiğini anlayacaklar merak ediyorum.
 • 1410
  hagi dönemindeki yekta kurtuluş gibidir. mücadele ettiği için ve takım cidden oynamadığı için takımda iyi görünüyor. tarık çamdal’ın oynadığı ilk maçlara bakın hakkında neler yazmışlar nazar duası atan bile vardı. ne yeteneği ne pası ne top kontrolü normal şartlarda bu takımda oynamasına hiç biri yeterli değil hele kanatta hiç kurtarmıyor. dün sol açıkta nagatomoyla ne yapmaya çalıştılar anlayan varsa anlatsın bu kadar plansızlık olmaz.
 • 1411
  sadece sol içte değil hazırlık maçlarında ön liberoda da gayet iyi oynayıp topun defanstan olabildiğince hızlı bir şekilde kanatlara aktardığını hatırlıyorum. fakat terim adamı yine çizgiye çekti. hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum ya. bu adamı kimsenin aklının ucundan geçmezken orta sahada kullanan da terim, sonrasında onu tekrar sol çizgiye çeken de terim. ezeli tekrar ömer yaptı helal olsun!

  edit: muspet ivme'nin bilgilendirmesine göre defansif orta sahada oynamamış hazırlık maçlarında da. yanlış hatırlamışım, olabilir. fakat orta sahada bu kadar iyi oynayan bir oyuncuyu tekrar kanada almak da ne bileyim...
 • 1413
  yahu bu genç adam çizgi oyuncusu değil. ne bekte ne de sol ileride sergilediği kötü performans neden terim’de alarm zilleri çaldırtmıyor? sol içte topu ileri taşıma ve mücadelesiyle fark yaratırken kanatta vasata bağlıyorken neden inatla çizgiye atılıyor? yok kanat oyuncun fatih hoca. sene başında babel tercihinle sol kanadını kestin attın. bari ömer’i orada ziyan etme artık yazıktır.
 • 1415
  takim 4 3 3 oynayacaksa ömer ve lemina banko oynamalı. yanlarinda da bana kalırsa artık bize uyum göstermesi icin pesinde kosacagimiz seri yerine taylan denenmeli. dinamik ortasaha kurgusunu oturttuktan sonra onyekuruyu da aldigimizda takim biraz daha biseye benzemeye baslayacak. omerin ice yaklastikca daha faydali oldugu asikar. bu cocuk oynarken bir sekilde fayda da sagliyorsa onu kesmeden maksimum faydayi aldigimiz yerde denemeye devam etmeliyiz. dura toplarda yillar sonra etkinlik gosterme ihtimalimiz de olusmusken kendisini sirf kornerleri ön direge kesmedigi icin bile oynatabiliriz.

  formanin degerini bilen adamlar kesilmesin. cogalsin. biktik artik kaprisli egolu topculardan. bize bizim icin savasacak yurekli oyuncular lazim.