• 1380
  alt yapıdan gelen oyuncuları saymaz isek takımda ki en az maaş alan futbolcumuzdur. 400 bin euro garanti ücret alıyor, bu yaz transfer edilen jimmy durmaz 950 bin euro civarı, adem büyük 550 bin euro civarı, selçuk inan 600 bin euro civarı, ryan donk 1,85 milyon garanti ücret + bonus, para kazanmaktadir. takıma göre bu kadar az kazanıp bu kadar takımı sahiplenmesi takdir edilesi. 3 sene yatıp parasını alabilirdi geçen sene ki olaylardan sonra. küsmeyip futbol oynamayı seçti.
 • 1381
  ömer bayram'ın aldığı maaşın az olduğu zaten yaz transfer döneminde yeni malatyaspor'un talip olmasından anlaşılıyor. mesela, ahmet çalık'ı üstüne para versen bile gönderemiyorsun, çünkü adamın maaşı olması gerekenin üç katı ve doğal olarak hiçbir anadolu kulübü istemiyor.

  ayrıca, gereğinden yüksek öyle paralar ödüyorlar ki, ligimizde büyük kulüplerin yerli futbolcuların maaşı konusunda yapmış olduğu hatayı yine en fazla başka bir büyük kulüp temizleyebiliyor.* (bkz: serdar aziz'in fenerbahçe'ye transfer olması)
 • 1382
  aldığı maaş az değil, diğerleri fazla alıyor maalesef. bir türk takımının üç büyükler dahil maaş yükü en fazla 20 milyon euro olmalı. zaten ne saha içi ne saha dışı ürettiği bir şey yok bu takımların aksine ülkenin kaynaklarını heba ediyorlar.

  üç büyüklerin toplam borcu sanırım 5 milyar tl civarı. her sene 250 milyon tl ödeseler borçtan 20 yıl sonra sifir olacaklar. hangi kulüp senelik 80 milyon lira kar ediyor da borç ödeyecek. kim ödeyecek, ne zaman ödeyecek, nasıl ödeyecek bu borçları her sene bi sonraki seneye artıyor. bu borç ödenmesi gereken bir borç. ödeyin diye kimse bir şey demiyor. kafayı kuma gömmüş millet salak taklidi yapıyor.
 • 1383
  aldığı maaşı normal olan takıma göre bakarsak çok ama çok az, fakat avrupa piyasasına bakarsak normal, birazcık fazla bile olan futbolcu. şimdi yazacağım rakamları görünce ve performanslarını görünce içiniz yanacak.

  nzonzi--- 3.250.000 (1 asist)
  seri-------2.800.000 (1 gol 1 asist)
  belhanda-3.350.000 (2 gol 1 asist, penhalda desek yeridir)
  feghouli--3.850.000 (1 gol 1 asist)
  falcao----5.000.000 (1 gol)
  babel----2.500.000 (4 gol 1 asist)

  lemina---2.050.000 (sıfırcı)
  andone--2.500.000 (2 gol)

  düşünsenize 9 gol, 5 asist için bu pornografik paraları ödedik. maç başına 1 gol 1 asist bile düşmüyor artık hesaplayın. dikkat edin şu oyuncuların hepsini aynı anda oynatamıyorsunuz bile. diagne, kostas ve linnes'in maaşlarını biz ödüyoruz. 2.8 milyon euro alıp bu takıma top oynatamayan bir teknik direktörümüz de var.
 • 1384
  aldığı maaş ve verdiği performans ile, (ffp’siz bir ortamda) aslolanın “yüksek bonservis düşük maaş” kuralı olduğunu kanıtlayan oyuncumuz.

  yüksek bonservis ödemenin, eğer ki oyuncunun yaşı da makulse hiç sıkıntısı yoktur. bir şekilde aldığına yakın elden çıkarırsın o bonservisi zaten. ama o yüksek maaş yok mu! işte o bütün kötülüklerin anasıdır.

  -yüksek maaş verdin mi oyuncunun daha iyi maaş almak gibi bir motivasyonu kalmaz, zaten tepe maaşına kavuşmuştur, nere gitse ne yapsa daha üstü muhtemelen yok.
  -yüksek maaş alan oyuncuya talip çıkmaz, işler kötü gittiğinde elden çıkaramazsın.

  sözün özü “yüksek bonservis, düşük maaş” candır, yolda bırakmaz, evladiyeliktir.