• 933
  önce ölesiye gömülen, sonra övülmeye başlanan futbolcular serisinin sol halkasıdır.
  ryan donk (bende çok gömdüm)
  martin linnes
  adem büyük vs...
  eskiden ben de futbolcular konusunda sabırsız bir insandım.
  2-3 maç izleyip bundan bir şey olmaz diyordum ama aslında futbolda hiçbir şeyin geç olmadığını zamanla anladım.
  ömer geçen sezon* sol bek oynadığı için haklı ama fazlasıyla abartılı eleştirildi.
  ben ise her defasında yetenekli ama bek için oyun bilgisinin yetersiz oluşunu yazmıştım.
  2019-2020 sezonuna hazırlık sürecinde orta sahada denendi ve hiç de kötü maçlar çıkarmadı.
  sonrasında lig maçlarında da gayet iyi performanslar verdi ve muhtemelen milli takıma seçilecektir.
  ömer 500 bin euroya ve türk statüsünde oynuyor.
  bunun ne kadar değerli olduğunu anlatmama gerek yok sanırım.
  bazı oyuncular mevkiilerini geç bulurlar, ömer de bunlardan sadece bir tanesi...
  velhasıl kimseyi hemen gömmeyelim, sonra pişman oluyoruz:)
 • 934
  burada simdi 2 gun sonra brugge macinda yedek oldugunu gordugumuzde gelip terimin adaleti nerede omer bu formla ilk 11'de oynamalidir diyenler cikacak, pesinen soyluyorum ki ilk 11 oyuncusu yapilmamalidir, en azindan kritik maclarda. bazi oyunculara kaldirabileceginden fazla yuku yuklediginizde sonra buna doğan reaksiyon hem oyuncu acisindan hem tribun acisindan kotu ve buyuk oluyor.

  omer kardesimiz sinirli yeteneklerine caliskanligini ekleyerek guzel bir alternatif olmustur. cok da sevinerek ve begenerek bu gelisimi izliyorum. ancak omer dedigimiz gibi sinirli yenetekleri olan biri. bu cocuk sonradan oyuna girip belirli beklentiler isiginda katki sundugunda herkesin memnun kaldigi bir profil olmayi basardi bu sene. simdi bu cocugu ilk 11 oynattigimizda yetersiz kaldigi anda tribunler homurdanmaya baslayacak. cunku feghouliye veya falcaoya homurdanmaz tribun ama omere cok kolay homurdanir, kolay harcar. bu homurdanmadan sonra omer daha faydali olmak adina cirpinacak ama yetenegi ölcüsünde birseyler yapabilecek, galatasaray 11 oyuncusundan beklenen oyunu saglayamamasi durumunda kendisini de olumsuz bir psikolojide bulacak ve oyunu gerileyecek.

  zamaninda bunu umut bulut'ta yasadik. yetenegi ölcüsünde bir hamle oyuncusu olarak yer yer is yapabilen bir adami bir dönem alip 1. forvet yaptik, cok sey beklenilen bir pozisyonda oynattik -ki bugun bu pozisyonda falcao oynuyor, beklentinin buyuklugunu buradan pay bicebilirsiniz- adamin oyunu iyice kotulesti, zaten yetersiz olan umut cöpe dönüştü. halbuki umut hep 75. dakikada oyuna girse, senede 9 gol atsa hem biz hem de umut cok mutlu olacak ve guzel bir sekilde hatirlayacagimiz bir birliktelik olacakti.

  bunun gibi birkac ornek daha bulabiliriz, cok zor degil. ama ömerin de bu sekilde harcanmamasi lazim. o nedenle bence yedekte iyi bir alternatif, hem beki hem de ortasahayi yedekleyebilmesiyle 18'de bulunmasi teknik heyetin elini guclendiren bir oyuncu. ama ilk 11de oldugunda bunu kaldiracak psikolojiye sahip midir, tartisilir.

  ömeri üzerine galatasarayin tüm yükünü bindirmeden, tutumlu ve rahat bir sekilde kullanmaliyiz. ömerin bir dünya starı olmadigini aklimizdan cikarmadan desteklemeliyiz, beklentilerimizi de ömerin ömer oldugunu unutmadan sınırlandırmalıyız.
 • 935
  sevdiğim ama galatasaray seviyesinde olduğunu düşünmediğim futbolcu.
  gösterdiği sol bek performansıyla herkeste bu adamdan bir cacık olmaz, çok kötü topçu algısı oluşmuş ve beklentiler sıfıra inmişti sonra da kendisinden kimsenin beklentisi yokken orta sahada daha iyi performans gösterince göklere çıkarılmaya başlandı. oyuna girdiği zaman takıma hareketlilik ve dinamizm kazandırdığı konusunda çoğu kişiyle hemfikirim ama oyunu doğru oynadığını, pas ve hamle tercihlerinin çok da doğru olduğunu düşünmüyorum. orta sahada kıpırdanmış olsa da övüm övüm övülecek şeyler yapmıyor bence. yanlış anlaşılmasın kötü oynuyor demek istemiyorum, sadece ortalama bir performans gösteriyor. taraftarın gözündeki çok iyi oynuyor illüzyonu beklentileri sıfıra indirmiş olmakla alakalı bana göre.
  yine de şu anki hali ve mevkisiyle fena bir yedek değil. üç kulvarda yarıştığımız bu uzun maratonda hem sol beki hem de orta sahayı yedekleyebilecek bir oyuncu olması bakımından takımdaki joker oyunculardan biri diyebiliriz.
 • 938
  uçlarda yaşayan taraftarlarımızca önce rezil sonra vezir edilen futbolcumuz.

  ne yerin dibine sokulduğu kadar kötü, ne de göklere çıkarıldığı kadar iyidir. kadro derinliği katması açısından, yerli statüsünde oynayan iyi bir rotasyon oyuncusudur. umarım üstüne koyarak gider. ama beklentiyi arşa taşımamamız lazım. sonra kendi kendimize mutsuz olup gemileri yakıyoruz.
 • 940
  2017-9 arası ndiaye'nin oynadığı, orta sahada pozisyonunu kaybetme özgürlüğü olup arkası toplanan ama pres gücü ve hücumda hareketliliğiyle takımı rahatlatan oyuncu rolünü çok iyi oynuyor. adama sol bekte iyi pozisyon al hücumda arka direk yap savunmada demedikçe oyundaki en zayıf rolünü kullandırtmıyoruz. sol bekte küfür yedikten sonra sol içte döktürmesinin sebebi bu.

  üstelik güzel bir özelliği çizgide bulunmaktan gelen alışkanlıkla kanat varyasyonlarına da yardımcı olması. kendisine çizgiye doğru değil de half space'e doğru hareketlenmesini öğretsek babel'in içeri deplase olmasıyla çok iyi kilit açarız.

  nzonzi gibi arkasını toplayacak bir çapa oldukça kendisinin sürekli oynamasına hayır demem. ama bakın burası çok önemli, asla sol bek de oynar olarak düşünülmemeli. kendisinin sol bekle ilişkisi eylül 2019 itibariyle tamamen kesilmiş olarak bilinmeli.