• 737
  çok başarılı savunmacı bir kanat bek'ti. sakatlanmasa belki de yedlin'e hiç gerek kalmayacak ve savunmada zaman zaman yaşanan uyumsuzluklar olmayacaktı. ancak 30 yaş civarında bir oyuncu için 1 sene hiç oynamamak çok ciddi sorun. bu saatten sonra bizim seviyeye tekrar çıkabilmesi için verimli bir 30-35 maç oynayacağı sezon geçirip öyle geri dönmesi gerekli. bu da çok mümkün değil gibi artık. kendisiyle yolları ayırmak çok daha sağlıklı olacak.

  hayatında başarılar. umarım sağlığına kavuşur.
 • 738
  galatasaray bir his takımıdır lafına inanan biri , kendi hatası nedeni ile sağlık problemi yaşayan bir oyuncu mali yönden külfet oluyor diye sözleşmesinin feshedilmesini istememeli. aralarındaki mali ilişkiyi dışarıdakiler olarak bilmiyoruz zaten. zaten gerekiyorsa taraflar bu sözleşmeyi sona erdirir. benim acımdan sözleşmenin devam etmesinin bir zararı yok. umarım çok sağlıklı olarak sahalara geri döner.
 • 739
  galatasaray elbette bir his takımıdır. fakat bu adamın patlayıcı maddelerin bulunduğu bir ortamda keyfi şekilde bulunup kendini sakatlayarak amatörce davranması ne derecede normaldir? geçen yılın ikinci yarısında kendisine şiddetle ihtiyaç duyduk. iyileşemediği için yedlin'i alsak da beklentilerimizi karşılayamadı. maddi manevi büyük zarara uğradık maalesef. kendisine hiç de az olmayan bir süre verdik. hâlâ iyileşemediyse sözleşmesinin feshedilmek istenmesi galatasaray'ın his takımı olmasıyla çelişmeyen bir durumdur. adam evinde veya başka bir yerde havai fişek patlarken çocuğunu korumak arzusuyla ya da bir kaza sonucu kendini sakatlamış. tamamen kendi sorumluluğunda gelişen bir olay bu. bence normal olan kısa sürede dönemiyorsa sözleşmesini derhal feshetmektir.
 • 740
  geri döndüğünde yeni pozisyonu ile dönmesini umduğum oyuncumuz.

  günümüz futbolunda stoperleşebilen beklerin önemi ortaya çıktı. rahatsızlanmadan önce fizik kalitesi premier lig seviyesindeydi, hızı stopere göre yüksek ve top tekniği de stoperlere nazaran daha iyi bir oyuncu. top rakipteyken sağ bek topa sahipken oyun kurulumunu rahatlatmak için 3. stoper olabilecek bir oyuncu. bazı takımlar 3'lü stoper düzenine karşı hazırlıksız olduğu için kenar stoperlerin önünde ciddi alanlar bırakabiliyor, bize de o alanları kullanmayı düşünmek düşer.
  bahsettiğim role evrilirse ben kendisinden daha verimli şekilde yararlanabileceğimizi düşünüyorum.
  aşırı kapanan takımlara karşı da bindirme yapabilecek bir oyuncu. kaan ayhan hatta alparslan için de aynı rolü uygun buluyorum fakat omar'ın fizik olarak hız ve dayanıklılık gibi ekstra özellikleri de var ve kanat oyuncuları ile başbaşa kalırsa üstünlük sağlayabilecek savunma becerisi de var.

  fakir kyle walker'ı bence bu adam. abidal kanseri yendikten sonra döndüğünde barça'ya çok büyük manevi güç vermişti. eriksen'in danimarka takımına verdiği manevî güç ortada.
  omar ile de yaşanacak güzel günlerimiz olduğuna inanıyorum.
  gerekirse davids gibi gözlükle de oynayabilir.
  modern tıbbın omar'ı tedavisini tamamlayacağına inancım da yüksek.

  omar hücuma katıldığında kreatif bir oyuncu değildi zaten, kariyerimde de 1 sezon dışında ofansif performansı yüksek değil. bence omar'ı geride pas opsiyonu ve sigorta olarak tutup sol beki sınırsız hücuma gönderebiliriz.

  benim kalbimde her yol 3-2-4-1'e çıkıyor. bizim takımın genel resmine bakınca en uygun düzenin bu olduğunu da görüyorum. doğru rötuş ve nokta atışı transferler ile yerel lige ambargo koymamız çok zor değil.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!