• 710
  2020-21 sezonunun ikinci yarısında yokluğu bariz hissedilen futbolcu. linnes'in formu düştü. apar topar getirdiğimiz deandre yedlin fos çıktı. şener zaten hiç yoktu. stilini dani carvajal'e benzettiğim bir sağ bek. oynadığı maçlarda belli bir standart tutturdu ve bunun altına hiç düşmedi. dönse bile eskisi gibi olur mu, hatta dönebilecek mi orası meçhul. en kısa zamanda iyi haberlerini almamız dileğiyle.
 • 711
  bir futbolcu olarak artık kendisinden bir şey beklemediğim eski sağ bekimiz. maalesef çok üzgünüm kendisi için ancak yaşı 30'a dayanmış ve yüzde yüze yakın görme kaybı yaşayan birisinin 1 sene de top oynamaya ara verdikten sonra futbola dönüp başarılı olması çok gerçekçi gelmiyor bana. umarım bir an önce sağlığına kavuşur ve çocuklarıyla mutlu bir hayat yaşar. daha kötüsü olmadı diye tüm samimiyetimle söylüyorum biz de şükrederiz.
 • 717
  bu adam bizde sadece 9 lig maçında oynayabildi ve bu maçların çoğunda da oldukça iyi bir tamamlayıcı performans sergiledi. saracchi ile birlikte çıktıkları 6 lig maçında 6 galibiyet aldık. kaçırdığı 31 maçı kaçırma sebepleri de sırasıyla covid-19 ve yüzünde patlayan havai fişekti. o maçları kaçırmamış olsa şu an rahatlıkla şampiyon olmuştuk, ligin en iyi sağ beki tartışmasında da rosier'e 2.lik düşmüştü.

  umarım gelecek sezon sağlam bir şekilde dönebilir ve omar-hücumcu sol bek ikilisini bir kez daha bu sefer tüm bir sezon boyunca kullanabiliriz. bu sezon onca badireye ve istikrarsızlığa rağmen 40 lig maçında 36 gol yiyen takımımız böyle bir senaryoda gelecek sezon savunmamızın istikrara kavuşması ve omar'ın defansif açıdan sağlamlığını da göz önünde bulunduracak olursak 38 maçta 28 golden fazlasını yemeyecektir.

  ilk başta kendisi ve ailesi için, sonra da takım için inşallah tamamen düzelir.
 • 719
  2021 - 2022 sezon başında esaslı bir taramadan geçirilip üst düzey futbol oynayıp oynayamayacağına karar verilmeli. eğer sonuçlar kulübün istediği gibi olmaz ise sözleşmesi tek taraflı fesih edilmeli. sonuç olarak oyuncunun kendi sağlığına dikkat etmemesi oyuncunun sorunudur. eğer dikkat etmedi ise kulüp tek taraflı sözleşme feshedebilir. galatasaray kazadan sonra oyuncunun tedavisi ile ilgilenmiş. 6 ay iyileşmesini beklemiş. bu süreçte ücretini ödemiş. ancak eski haline dönemiyorsa 2 yıl daha ücret ödemek bu yoklukta kulübü de yorar.
 • 720
  yedlin ile hiç bir benzerliği olmayan sağ bek.

  omar'ın ayakları yere sağlam basar, fiziksel olarak kuvvetli, rakibi ısıran bir oyuncudur. top hakimiyeti, oyun görüşü bir mariano etmese de tahta bacaklı değildir. top ayağındayken fazla telaş yapmaz. hücumda ekstraları yoktur lakin geride de güven veren bir oyuncudur. tam manasıyla bir denge bekidir. çok sıkışırsan stopere de koyabilirsin. boyu, fizik gücü ve gözü açıklığıyla üstesinden gelebilir. ön alanda ve geride yapabileceklerini bilir, fanteziye kaçmaz. sahaya ruhunu koyar. hayalini kurduğum galatasaray'ın hayalini kurduğum tiplemedeki beki değildir belki ancak mücadelesiyle, tecrübesiyle, fiziksel kalitesiyle galatasaray için çok çok iyi bir bektir. yedlin'den her anlamda üstün bir futbolcudur. eğer yüz metre koşucusu aramıyorsak.
 • 721
  öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istediğim oyuncumuz.

  oynadığı dönemde pek bir numarasını görmedik kendisinin. üstüne gözündeki problem ve 6 aylık ara dolayısıyla bizim düzeyimizde futbola geri dönebileceğini düşünmüyorum. kulüp menfaatleri açısından kendisinin sözleşmesi feshedilmelidir. bu senenin alacakları teslim edilecektir, ancak saha dışında geçirdiği kazadan dolayı kontrat gereklerini yerine getiremeyecekse bunun maddi yükünü biz çekmemeliyiz.

  umarım geçirdiği kazanın bundan sonraki hayatına etkisi minimum düzeyde kalır.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!