• 68
  transferine pozitifim. saracchi'yi beğeniyorum bu arada.
  beklerin tempoluysa takımın çehresi inanılmaz değişiyor. bakın avrupa'nın iyi takımlarına. yüksek bütçelilerden bahsetmiyorum. adamlar o bütçeyle ne takım kurmuş dediklerimizden bahsediyorum. beki temposuz olan yok. müthiş bekler değil ama tempoları müthiş. mariano kadar playmaker olmayıversin...

  mesele koşu yapan beklere o topu atmakta.

  bazen televizyon karşısında sinirden yalan söylemiyorum kendimi sikiyorum. saracchi ne koşular atıyor. o koşulara top atan oyuncu yok. atarsa seri atıyor...

  bekin tempoluysa rakip bek üzerine çok gelemez. çünkü ciğeri yetmez. en azından türkiye gerçeği bu.

  iki tempolu bek... orta sahadan da o tempoya cevap verecek tempolu bir oyuncu. tabi ki 4-4-2.

  ceza sahasında etti sana 3 oyuncu. bunun ideali ters kanattaki açığın da ceza sahasına koşu atması. o zaman etti ceza sahasında 4 oyuncu. saracchi'nin yaptığı ortaları izleyin. adam kafasını kaldırıyor. evet pas hataları var. bazen pozisyonunu kaybediyor. bu işler bütçene göre. zaten yetiştiremiyorsun. o zaman bu şekilde oynayacaksın.

  aldığın kadar sat cezamız var. şu ceza geçsin daha iyisini alırız. o zaman aynı oyuncunun 20 yaşında olanına 3 milyon eu bonservis verir 800 bin eu'ya yada 1 milyon eu'ya oynatırsın. ama şu an durum bu...

  bence tarz olarak doğru bir bek aldık. eğer transferi gerçekleştiyse tabi...
 • 70
  benden bir buçuk ay sonra doğmuş oyuncu. 30 yaşında derken dikkatli olalım arkadaşlar biz daha ölmedik.*

  yamulmuyorsam hem olympiakos'un hem norveç milli takımının kaptanlarından kendisi. lider karakterli, disiplinli bir sistem oyuncusu omar. iskandinavya'da yetişmiş, manchester city altyapısında oynamış.. backround da sağlam. umarım ki anlaştığımız haberleri doğrudur ki ffp kıskacında piyasada bonservissiz alınabilecek, maaşı da nispeten uygun en iyi bek heralde.
 • 71
  sattığın kadar al belası, sözleşmesi biten oyuncularımız var. kesin sattık gözüyle bakılan 2 oyuncudan gelen haberler iç açıcı değil. böyle bir ortamda bonservisle sağ bek almamız çok mümkün değil gibi. omar bedelsiz kadromuza katacağımız bir isim. oyun zekası olarak bir mariano değil ancak mariano'nun oyun zekasında bir adamı da zaten elden ayaktan düştükten sonra yıllık 2.8 milyon euro maaş vererek getirebiliyoruz.

  olympiakos'ta oynuyor diye beğenilmiyor. bizim en büyük sorunumuz bu işte. kendimizi dev aynasında görüyoruz.
 • 72
  istikrar, istikrar, istikrar... sağ bekte son yıllarda en büyük sıkıntımızdı. mariano, fizik olarak formda olduğunda ligimizde cafu-daniel alves etkisi yapıyor ama formda değilse, önde pres yapan bir takım ve hızlı, dribling yapabilen bir kanat oyuncusu varsa ileri çıkamadığı gibi arkada da darmaduman oluyordu.

  martin linnes zaten sağ bekte 10 üzerinden 8 çok az oynamıştır ama bence 10 üzerinden 4 bile oynadığı oluyor, yedirdiği gollerle. omar elabdellaoui ise biraz daha nagatomo'nun ilk geldiği zamanki hali gibi. (tabi defansif anlamda daha kötü ama ofansif anlamda daha iyi) disiplinli ve ileri-geri gitmekten yorulmayan bir oyuncu.

  zaten takım, oyunu kurarken mario lemina'yı arkaya atıp oynadığı gibi 3'lü oynarsa bekler ileri rahatça çıkıyor ve oyun kurulumu yükü tamamen merkeze kalıyor. sarrachi'nin ilk geldiği zaman ne kadar etkili olduğunu hatırlarsınız, arkada üçlü oynadığımız için ve arkadan oyun kurmasını beklemediğimiz için çok rahat ileri çıkıyor ve etkili oluyordu.

  ancak, 4'lü oynayıp da arkada 2 stoper ve önünde seri gibi defansif zaafiyetleri olan bir oyuncu ile oynarsak ne sarracchi ne de omar beklenen etkiyi yapamaz.