• 52
  --- alıntı ---

  omar elabdellaoui resmen galatasaray'da. norveçli yıldız oyuncu ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. senelik 1.1 milyon euro kazanacak oyuncu için her sezon 200 bin euro olmak üzere 3 yıl içinde toplam 600 bin euro imza parası ödenecek. (calciomercato)

  --- alıntı ---

  omar elabdellaoui kimdir?

  omar elabdellaoui, 1991 yılında norveç'te dünyaya geldi. 28 yaşındaki sağ bek oyuncusu futbola manchester city'nin altyapısında başladı. daha sonra ise sonra 2012 yılında feyenoord'a kiralandı. tecrübeli oyuncu hull city ve olympiakos formaları da giydi. norveç milli takımı ile 44 maça çıkan elabdellaoui kaptanlık görevini de üstlendi. şu an ise futbolcumuz martin linnes'in önünde norveç milli takımının as sağ beki olarak forma giyiyor.

  omar elabdellaoui analiz

  2015 ve 2017 yıllarında norveç'de yılın futbolcusu seçilen yıldız oyuncunun en önemli özelliği hücum ile savunma arasında köprü görevi görmesi. bek oyuncular için en önemli özellik olan orta açma özelliği de oldukça iyi. oyuncunun atletizminin en büyük getirilerinden biri, ikili mücadelelerdeki başarısı da oldukça iyi. maç başına girdiği 21 ikili mücadelenin %61’inden, 4.4 hava topu mücadelesinin ise %71’inden galip gelen omar, ikili mücadelelerde rakiplerine bariz bir üstünlük kuruyor. ortalama bir beke göre çok daha güçlü dribbling özelliğine ve hıza sahip olan omar, maç başına tam 7 kez dribbling girişiminde bulunuyor ve bunların %75'ini başarıyla sonuçlandırabiliyor. omar'ın en olumsuz özeliği ise maç başına pas isabet oranının %70 seviyelerinde olması. bunun en büyük sebebi ise oyuncunun sürekli olarak dikine ve gole yönelik oynaması olarak gösteriliyor.

  --- alıntı ---

  omar elabdellaoui kariyer istatistikleri;

  maç: 259
  gol: 14
  asist: 24
  en yüksek piyasa değeri: 6.5 milyon euro
  şu an piyasa değeri: 4.8 milyon euro

  --- alıntı ---
 • 53
  asist ve gol sayısı düşük olduğu için istenmeyen oyuncu.

  bizim bekler sürekli 3 gol 15 asistle bitirdikleri için ligi haklı bir serzeniş gerçekten.

  2018 ağustos'tan bu yana geçen 2 sezonda omar'ın toplam 6 golü 9 asisti var.

  mariano'da bu sayılar 0 gol 10 asist.

  nagatomo ve nagatomo'nun oynamadığı 6 ayı oynayan saracchi'nin toplamı ise 3 gol 8 asist.

  yani mariano + yuto + saracchi 3 gol 18 asist yaparak 21 gole etki etmişler toplam.

  omar ise tek başına 15 gole etki etmiş.
 • 55
  videolar üzerinden karar vermek zor olsa da terimin istediği hücumcu bek özelliği taşıdığı gözüküyor.

  gördüğüm kadarıyla bakarak/görerek orta yapıyor, bu da sikkofield1905 (bkz: #2921874) entrisindeki asist sayıları ile örtüşüyor.

  yani bir yandan scout team ne iş yapar diye 10larca entry giriliyor, işte adamlar eksik bölgeye bedava oyuncu bulmuş, bu bedava transfer için teşekkür etmek lazım.

  öte yandan umarım bundan sonraki scout transferleri daha genç yaşlar için olur...

  hayırlı olsun