resim
Olimpiu Vasile Moruţan
Takım:Galatasaray
Mevki:On Numara
Yaş:22
Boy:1.73
Uyruk:Romanya
 • 667
  kesinlikle serbest oynaması gereken futbolcu. yeteneklerinden daha fazla yararlanmamız lazım.
  ayrıca nerede pas vereceği, nerede şut atacağı gibi konularda biraz daha çalıştırılır ve doğru mekanizma geliştirirse başka bir oyuncu olur. yoksa çok daha yeteneklisi şu an karagümrük forması giyiyor. bir ara bizde de forma giymişti.
  ama duruşu, tavırları ders alabilecek bir çocuk gibi duruyor.
 • 668
  çalışması gereken en önemli şeyin sağ ayağını güçlendirmek olduğu genç yeteneğimizdir. oyun bilgisi yaş ve oyun tecrübesi ile de oturabilirken bu zayıf ayak olayı artık çok daha önemli hale gelmiştir. mesela17 ekim 2021 galatasaray konyaspor maçında peş peşe çalım atarken sağ ayağına güvenemediğinden şut çıkaramadı. ayrıca çizgiye sıfır inebilme ihtimalini de rakip beke işletirse çok daha korkutucu bir oyuncu olacaktır.
 • 669
  ilk geldiğinde hoca tarafından kesinlikle sağ açık alternatifi olarak düşünülmemesini garipsemiştim ancak görünen o ki hoca haklıymış.

  kanatta çok ürkek ve yeteneği törpülenmiş bir halde oynuyor. aşağıdaki entry'de de bahsettiğim sorunlardan ötürü vakit kaybetmeden kendisinin cicaldau ve berkan'la orta sahayı üçleyeceği bir oyuna alıştırılması ve bu oyunun maksimum kompaktlığa ulaştırılması gerekiyor. yoksa kanatlardan hiçbir şey üretemeyip, kanatlardan kaybettiği her top da kalesinde pozisyona dönüşen bir takım olarak devam edeceğiz gibi duruyor.

  (bkz: #3265122)
 • 670
  kendisini 4-1-4-1'de cica'nın yanında 4-4-2'de ise halil'in yerine kullanırsak daha verimli kullanacağımızı düşünüyorum. ligde halil, avrupada morutan ikinci forvet olabilir. böylelikle yerli kuralından yırtarız fakat morutanı orta sahaya çektiğimiz her an her maç kimse orta saha hakimiyeti beklemesin bizden. 4-2-3-1 oynayıp cica'yı geri çekersek bu sefer dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oluruz cica çok geride kalır. 4-3-3'ün ileri 3'lüsünün daha kompakt durduğu bir sistem en uygunu gibi. tercih yapmak gerekirse son dediğim 4-3-3 boey ile oynandığı taktirde en iyi çözüm gibi. yedlin ile orayı orayı tem mem e5 falan yaparlar.
 • 671
  kendisi forvet arkası, cica geriye çekilip 8.5 numarada oynarsa(belhanda kırığına selam olsun) çizgilerde oynayan oyunculardan birinin orta saha özellikli orta sahaya yardımcı bir oyuncu olması lazım.

  emre kılınç sol kanat için tam bu profilde. zaten kerem sağ kanatta sıfıra inerek daha akışkan ve tehlikeli oluyor.

  belki tolga ciğerciye yaptığımız gibi, sol ayaklı berkanı da sol çizgiye koyabiliriz.

  yani cicaldau’yu taylanın yanına koymak ve morutan’ı orta sahanın merkeziyle tek forvetin arasında serbest bırakmak bizi çok daha fazla üretken kılar. zaafiyet yaşamamak adına emre kılınç veya berkan’ın enerjisini kullanmak koşuluyla.