resim
Olimpiu Vasile Moruţan
Takım:Galatasaray
Mevki:On Numara
Yaş:22
Boy:1.73
Uyruk:Romanya
 • 605
  bu arkadaş niye çıktı oyundan gerçekten anlam veremiyorum. feghouli'nin yapıp bu arkadaşın yapamayacağı hiçbir şey yok. fatih hoca 2018ten beri izliyoruz dedi ama iyi izleyememiş herhalde. morutan'a uygun bir ortam yaratırsan forvet arkasında sana her şeyi yapabilir. şut atar, ince işleri yapar üstüne adam da kovalar. cica berkan ikilisinin önüne koy morutan'ı sağda emre yine oynasın. feghouli'nin beli dönmüyor artık. eski feghouli değil herif bitmiş işte. gözüme uyku girmedi aklıma geldikçe sinirleniyorum. elimizdeki değerleri bile kullanamıyoruz. takımın ne forveti belli ne as kadrosu. her şey muallakta.

  (bkz: 19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçı)
 • 606
  19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçında canlı gözle izleyince bir kez daha anladım ki tekniği çok ama çok üst düzey bir oyuncu moruţan. hani eskiler kadife bilekli derler ya, bu çocuk işte tam öyle bir futbolcu. 45. dk oyundan alınması bence kesinlikle aşırı anlamsız, nitekim rakipler için çok büyük bir tehdit unsuru kendisi. galatasaray formasıyla daha uzun yıllar izleriz umarım.
 • 607
  sanki 10 numarada sağ kanatta oynadığından daha etkili olacakmış gibi görünüyor. sağ kanatta iken soluna alıp açtığı ortalar çok iyi değil. içeri drive da edebilecek top sürme hızı yok. e o zaman bu arkadaşın sağ kanat oynaması pek akla yatkın gelmiyor. ortada olup ince paslar veya her yöne çalım atabilme kabiliyeti üzerine düşmek lazım. sağ kanatta barış alper dönünce orayı iyi kotarabilir. keşke sağ kanada adnan januzaj transferi olsaydı. çok iyi olurdu.
 • 608
  ben bu arkadaşın neden sürekli ikinci yarılarda oyundan çıktığını anlayamıyorum.
  yorgun desen yerine giren feghouli daha yorgun. değişiklik bir işe yarıyor desen münkün değil. 3 kere çıktı; ikisinde 2-0’dan maç berabere bitti, birinde 0-0’dan 1-0’a yenidik.

  anlayamıyorum. takımdaki en kaliteli ayak. sol kanatta oynar, sağ kanatta oynar, 10 numarada oynar. kendi kendimizi sabote ediyoruz.
 • 609
  özellikleri bakımından bir kenar oyuncusundan ziyade ofansif orta sahayı andıran futbolcumuz. taraftarımız da bu görüşe ağırlık vermeye başladı.

  işin ilginç tarafı biz kendisini sağ kanat oyuncusu olarak transfer ettik. rachid ghezzal olmayınca kendisine yöneldik. elimizde orijinal olarak sadece sofiane feghouli ve oğulcan çağlayan'ın olduğu bölgede kaliteyi artırmak istiyorduk. ki zaten ekseriyetle 4-3-3 şeklinde sahaya dizilen takımımız ofansif orta saha pozisyonunda oyuncu kullanmıyor. kendisi gelmeden evvel yorumlar sağ kanat olduğu üzerineydi. ama aldığımız oyuncu ofansif orta saha çıktı.*

  bence bu durum yaptığımız transfer hamlelerin oyuncu bazında yanlış olmasa da kadro yapısı açısından pek de planlı olmadığını gösteriyor. stilleri yönünden birbirleriyle ne derece uyumlu bir oyuncu grubu oluşturabildiğimiz ciddi anlamda tartışılır.