resim
Olimpiu Vasile Moruţan
Takım:Galatasaray
Mevki:On Numara
Yaş:22
Boy:1.73
Uyruk:Romanya
 • 237
  becali morutan transferinden ne kadar koparabilirsem kardır diye kendi kendine açıklamalar yapıyor. eğer bu sene satmazsa oyuncunun sözleşmesi 2023te biteceği için seneye eli zayıflayacak belki çok daha düşük bonservise bırakmak zorunda kalacak. morutan'a sarfettiği sözlerden sonra sözleşmesini uzatma ihtimali pek bulunmuyor. devre arası da morutan'ın ismi
  anılmıştı bizimle ve gelmek isteyeceğini söylemişti. özetle morutan'ı elinde tutamayacak bir şekilde satacak. bu 10 milyon mu olur 5 milyon mu bilmiyorum ama bizim yönetimin olayı ele alış şekli fiyatı belirler gibi görünüyor. morutan'ı beğenen biri olarak bence 5-6 milyon üzerine çıkılmamalı, olursa olur olmazsa b planları vardır diye düşünüyorum.
 • 238
  son 3-4 gündür gigi becali tarafından 10 milyon €'a kadromuza kattığımız yalanı pompalanan oyuncu. romanya tarafı sanıyor ki cicaldau'ya 6.5 veren morutan'a 10 verir. bu mantaliteyi de maalesef taraftarımıza çok güzel empoze ediyorlar. neden bilmiyorum, galatasaray taraftarına bir çok zararlı düşünce empoze ediliyor şu sıralar.

  morutan transfer edilirse çok iyi transfer olacağını düşünüyorum ancak bizim şartlarımızda yapıldığı takdirde. kendisini cicaldau yerine dennis man ile kıyaslamak daha doğru olacaktır. dennis man transfer olduğunda bana göre morutan'ın mevcut durumundan çok daha iyi seviyedeydi. maksimum 3 yılda 7.5 milyon gibi bir bedel olabilir. gerisi bizi zorlar. becali amatörlüğü bırakmaz ise bence b planımız gökdeniz bayrakdar olmalı.
 • 239
  çok iyi şut çeken futbolcu çalımlarını genelde soluna atmış sağ ayağıyla pek top sürmüyor. savunmada kitlemek istesem solunda dururum hamlesiz beraber koşarım. iyi top kontrolü ve çok hızlı bir ilk hamlesi var. topu aldırmamak lazım yada ilk hamle ondan gelecekse hamle sonrasında yönelmek lazım top kontrol ederken baskıya giderseniz çalım yeme ihtimaliniz yüksek.
 • 240
  takımı avrupa kupalarına kendisinin kaçırdığı penaltı sonucu veda etmiş, oyuncunun kendini tek gösterebileceği yer olarak elde sadece romanya ligi kalmış, son olarak da oyuncu ayrılmak istediğini, başkanı da satmak istediğini net olarak belirtmiş. oyuncunun 2023 haziranında bitecek sözleşmesinin son 2 yılı ve malum bu moda girildikten sonra kendisini ne kadar yukarıya taşır bu saatten sonra tartışılır. bize gelirsek de aynı bölgede oynayan verim alamayacağımızı düşündüğümüz 7 oyuncu* var. zorlasan daha da çıkar*.

  yapılacak iş belli; transferin son günü telefonu aç "kardeş 5m euro ateşliyorum vereceğin varsa ver, vermiyorsan hadi kalın sağlıcakla seneye 1 yıllık sözleşmesi kaldığında çantada 2m euro varken tekrar görüşürürz" de kapat. herkes becali şöyle yapar, menajeri böyle yapar diye dursun ben hayatımda hiçbir transferde elimizin hem bu kadar güçlü ve hem de bu kadar rahat olduğunu hatırlamıyorum. "gelmezse gelmesin, morutan hadi sen de kalk git yerine yat" der geçerim de sırf kaideyi taciz eden istisna'nın hatrına ses etmiyorum.
 • 244
  romanya tarafından yapılan açıklamalara karşılık, dünden beri bizim tarafımızdan da yoğun bir açıklama bombardımanı var. onlar bizi nasıl baskı altına almaya çalışıyorsa, şimdi de biz onları baskı altına almaya çalışıyoruz. tam bir satranç mücadelesi gibi.

  kişisel fikrim; saçma sapan rakamlar verilecekse bu iş hiç olmasın. bana göre 4-5 milyon € bile çok rumen pazarından oyuncu almak için. içime sinmeyen bir şeyler var. resmen bize yollamaya çalışıyorlar oyuncuyu.
 • 245
  https://www.digisport.ro/...l-de-la-fcsb-1211657

  fatih terim pembe dizi "moruțan la galatasaray"ın bitişini duyurdu. fcsb'den transfer neden imkansız?
  becali, 22 yaşındaki forvet orta saha oyuncusu için 10 milyon euro istediğini ve pazarlık yapmaya istekli olmadığını açıkladı. bu koşullarda fatih terim, galatasaray'ın teknik direktörün beğenisine göre bir futbolcu da olsa oyuncudan vazgeçeceğini açıkça ortaya koyuyor.

  türk takımının efsanevi antrenörü, orta saha oyuncusu fc botoşani için oynadığı için moruhan'ın takımının daha eski bir hedefi olduğunu da ortaya koydu.

  "morutan'ı ilk kez 2017'de izledik. belki ikinci veya üçüncü ligde ikinci bir takımımız olsaydı, gelişimini orada devam ettirmek için transfer edebilirdik. onu o yaşa götürebilseydik, onun geleceğini garanti altına alırdık. bizimle büyümek.

  şimdi çok büyük bir paradan bahsediyoruz. çok sevdiğimiz bir oyuncu ama bu seviyeye gelmemiz imkansız. ajansspor'a göre terim, onu seviyorum ve önümüzdeki yıllarda daha da iyi olabileceğini düşünüyorum” dedi .

  ayrıca bugün galatasaray teknik direktörü, "olimpiu moruțan için resmi bir görüşmemiz ve resmi bir görüşmemiz yok" dedi.

  fatih terim, galatasaray'dan, fcsb'nin morutan için istediği 10 milyon euroluk fiyatı kabul etmeyen kulüp başkanı burak elmas'tan gelen bir açıklamayı daha doğruladı.

  haberler'e göre burak elmas, " morutan'ın maliyeti nedeniyle bu transferde bir inisiyatifimiz yok " dedi .
  digisport romen kanalı