• 473
  sevgili sözlük yazarları;

  sözlükte karaborsa kesinlikle yasaktır. gelen şikayetleri inceliyoruz ve gişe fiyatının üzerinde bir bedelle bilet devretme çabası söz konusuysa ilgili yazarın hesabını kapatıyoruz. son bir haftada bu sebeple çok sayıda yazarı uçurmak zorunda kaldık.

  o sebeple 19/20 sezonu 6. haftasında sahamızda oynayacağımız fenerbahçe derbisi öncesinde kuralı hatırlatma gereği duyduk.

  --- alıntı ---

  karaborsa
  ç) sözlük üzerinden maç biletleri ve sair giriş kartları için karaborsa yapan ya da karaborsaya aracılık ettiği tespit edilen kişilerin hesaplar kapatılır. herhangi bir maçla ilgili, elinde fazla bilet, kombine, davetiye bulunan kişiler, bu biletleri sözlük üzerinden sadece ve sadece gişe fiyatı + (varsa) hizmet bedeli miktarına satabilirler. bu miktarın 1 kuruş üstü bile karaborsaya girmektedir. galatasaray sözlük asla ve asla karaborsaya ve karaborsacıya aracı olmaz. maç başlıklarına ellerindeki fazla bileti satmak amacıyla yazı yazan kişiler, bileti gişe fiyatına satmaya razı olmuş demektir ve asla bunun üzerine bir miktar talep edemezler. böyle bir talepte bulunan kişiler sözlükten uçurulur. ayrıca, bileti almak isteyen kişi, gişe fiyatından yüksek bir miktara razı olmuş olsa bile bu sonuç değişmeyecektir.

  --- alıntı ---

  bilet devirleri gişe fiyatı ve altındaki rakamlarda mümkündür. bu konuda herkesin hassas olmasını rica ediyoruz.