• 356
    son iki yılın donk'u benzeri bir oyuncudur, hatta yerli donk desek haksız sayılmayız. donk kadar pozisyon bilgisi olmasa da, görev verilen bölgede elinden geleni hiç de fena yapmıyor. belki donk'tan biraz daha teknik olabilir. pozisyon bilgisi de bence donk'un deneyimi ile alakalı ki fatih hoca gelmeden önce yani iki sene önce pek de iyi bir oyuncu profilinde değildi donk.

    kısacası okay yokuşlu güçlü ve hava topu hakimiyeti çok yüksek, genel olarak soğukkanlı ve çalışkan bir oyuncu. sahada takımı adına hırslı ve korkusuz olması da dikkat çekiyor tabi. hızlı ve çabuk değil, zaman zaman dikine paslar deniyor ama oyuna zekasının doğrudan etki ettiğini söylemek mümkün değil. dolayısıyla günümüz futboluna uygun bir profil değil özellikle fatih terim'in aklındaki oyun planı için hiç uygun değil lakin yerli sınırlamasında altın gibi bir değer maalesef. tabi kulübü 8-9 milyon euro'dan aşağıya bırakmaz, ki değer mi bu paraya bence 26 yaşından daha küçük ve benzer profilde oyuncu bulmak çok kolay o nedenle asla değmez.

    donk'a benziyorsa harika diyebilirsiniz bunu yadırgamam, ben de donk'u çok beğeniyorum ki okay'ı da beğeniyorum ama fatih terim'in donk'u neden sakatlık veya cezalı oyuncu olmaması durumunda ilk 11'de oynatmadığını da anlamanız lazım.