• 568
  biri hata yapacaksa o isim kendisi olmalı. 1-2 seneye futbolu bırakacak yeteneksiz bir kaleci için kulübe belki 10 yıl hizmet edebilecek birini harcıyoruz. okan'ın süper yetenekli olması şart değil, zihniyet olarak ne kadar körelmiş olduğumuzun göstergesi bu.

  geçtiğimiz sezon kaleyi devraldığında takım bitik durumdaydı. hem taktik, hem mental, hem fiziksel anlamda yerlerde sürünen, hedeflerinden kopmuş ve dağılmış bir takımın kalesine geçti. o anda kalede muslera'nın 1-2 gömlek aşağısında kim olsa günah keçisi olacaktı zaten. o zaman okan'a laf atıp duranlar sonra fatih şöyle iyi böyle iyi falan diye övünce aklım almıyordu gerçekten.
 • 569
  bugüne kadar galatasaray, bursaspor, bandırmaspor ve istanbulspor formasıyla çıktığı toplam 103 maçta 133 gol yemiş,
  galatasaray formasıyla çıktığı 13 maçın tamamında kalesini gole kapatamamış ve toplam 24 gol yemiş,
  bugüne kadar hiç üst düzey bir performans gösterememiş 25 yaşında bir kalecidir.

  fatih öztürk kötü olduğu için kendisine güzelleme yapmak son derece anlamsız. kendisi gelecek vadecek olan yaşta değildir.

  daha iyi anlaşılabilmesi için fernando muslera takımımıza transfer olduğunda kendisiyle aynı yaştaydı ve italya seri a da tam 96 lig maçına çıkmıştı. okan'ın oynadığı tek süper lig kulübü biziz.

  bilinsin istedim.
 • 570
  zamanında yaşanan orkun-aykut ve aykut-ufuk dilemması gibi dilemmaya konu olmuş kalecimiz.

  fatih de okan da birbirinden kötü kaleciler, pandemi ıvır zıvır diyerek okan’ı savunmaya da gerek yok; antep maçında seken topu yemesi falan başlasak çıkamayız. fatih’in de durumu ortada. her maç sonrası kimin oynadığı farketmeksizin diğeri oynasaydı denecek muslera dönene kadar.

  bu derece büyük umut bağlamaya da gerek yok okan’a. ufuk da 10 senemizi kurtaracaktı. hiçbir önemli özelliği olmayan 25 yaşında kaleci altı üstü. fatih de bunun laciverti.