• 564
  fatih öztürk'ün arşa çıkan uzaktan şut zaafiyetinden sonra kaleyi devralması gereken kalecimiz. okan'a ne yapması gerektiğini söylemeye gerek yok. kalecilik meziyetleri gayet yeterli. ama ne yapmaması gerektiğini söyleyeyim; kalede muslera'cılık oynanamalı. okan'ın kaleye geçer geçmez yapmaya çalıştığı o aksiyonları muslera galatasaray kalesinde tam 3 yıl geçirdikten sonra yapmaya başlamıştı. zaten bu seviyeye yeni gelmişsin, özgüvenin düşük, senelerdir o kalede değilsin haliyle sıcak da değilsin. gelen topu dik ileri geç. kimse sendne geriden oyun kurmanı beklemiyor bekleseydi kaleyi her topu polemiksiz bir şekilde ileri diken fatih'e kaptırmazdın zaten.

  2019-2020 sezonunda ayağına gelen bir çok topu ileri dikmekten imtina etmiş ancak bu topların ciddi bir kısmını rakip orta sahaların ayağına nişanlayarak kendi kendine stres yaratmış ve performansını kendi kendine aşağı çekmişti. dediğim gibi kalecilik yetenekleri gayet iyi bence, topla oynama olaylarına da kaleye ısınana, kendisini hem rakiplere hem de taraftarlara kabul ettirene kadar bir müddet hiç girmemeli. premier ligdeki büyük takımların yedek kalecileri bile libero kaleciliğe soyunduklarında başlarını belaya soktular hep. libero kalecilik kalede devamlılığı sağladıktan sonra yapılmaya başlanılması gereken bir şey bence.
 • 566
  fatih öztürk'ten 1 tık daha iyi diye galatasaray'ın as kalecisi olması gerektiği düşünülmemesi gereken kaleci.

  evet fatih gerçekten bu sene kötü performans gösteriyor ancak okan da geçen sene muslera sakatlandıktan sonra neredeyse 2-3 isabetli şuttan birini kaleye alıyordu. işin kötüsü adam gerçekten kaleye yakışmıyordu. isteyen o dönemki entryleri okuyabilir okan hakkında.

  daha genç ve tecrübesiz olmasının etkisiyle fatih'ten 1 tık iyi diyebiliriz kendisine ancak normal şartlarda galatasaray'ın en fazla yedek kalecisi olabilir. tabii şuan şartlar normal olmadığı için fatih'in önünde ilk 11 olarak çıkması gerekiyor.

  24 ekim 2020 bb erzurumspor galatasaray maçı'nda ilk 11 olarak çıkmassa maalesef fatih hoca'nın adaletinden birkez daha şüphe duyacağız. inşallah muslera dönene kadar düzenli ilk 11 oynar.