• 551
  tahminim o ki 2019-2020 sezonundaki iç saha gaziantep maçıyla hocanın gözünden düştü.
  o maçın son anlarında alper ulusoy okan'ın kariyerine en derin darbeyi vurdu. okan kaşarlanmış bir kaleci olsa o maçta o problemi yaşamazdı.
  fatih hoca da muslera dönünceye kadar okan'a güvenemeyeceğini hissetti ve fatih öztürk transferi gerçekleşti.

  ben hala okan'ın iyi bir kaleci kumaşına sahip olduğunu ve fatih'e nazaran çok daha fazla güven vereceğini düşünüyorum. umarım arada forma giyeceği bir lig/avrupa maçıyla kaleye geçer ve hiç bırakmaz.
 • 552
  yarı profesyonel kalecelik yapmış biri olarak kalede duran kişi açısından en önemli şey kaleyi doldurabilmektir. rakibe korku, takım arkadaşlarına güven aşılayabilmektir.

  okan yetenekli bir kaleci ve kendisini bolca savunmuşluğum var. yalnız kaleyi doldurma konusunda ciddi anlamda problem yaşadığını düşünüyorum. belki galatasaray' da oynadığını fazla düşündüğü için belki de kendisine güvenmediği için. şu an okan yerine fatih öztürk' ün tercih edilme sebebi de tamamen tecrübedir.

  dün akşam 17 eylül 2020 neftçi bakü galatasaray maçında fatih ile luyindama arasına bir top düştü. luyindama pozisyon hatası yaptı. fatih' te hatalı çıktı. belki penaltı verilebilirdi. yalnız sonrasında fatih sallanmadı, o pozsiyona takılıp kalmadı. aralarında ki en temel fark bence bu.