• 538
  fatih öztürk'ün gelişinin okan kocuk'un forma şansını azaltacağını sanmıyorum. fatih hoca geriden pasla çıkmayı tercih ettiği sürece fernando muslera gelene kadar okan oynar. çünkü, ayağıyla oyun kurması fatih öztürk'ten net çok daha iyi hatta bu konuda muslera ile bile yarışır bence.

  ne olursa olsun fatih öztürk'ten daha potansiyelli bir kaleci ve muslera yokken bile şans vermezsek bir daha hiçbir şekilde potansiyelini göremeyiz.
 • 540
  ayağa pas olayını süper ligde yapabilen zaten bir tek mert günok var. ülkece bu durumdan muzdaribiz. değil kalecilerimizin, orta saha oyuncularımızın bile çoğunun ayağı iyi değil. okan'dan böyle bir beklenti olduğunu hiç sanmıyorum. yenilmeyecek golleri yememesi kafi. onun dışında yedek yerli bir kalecinin alınması kendisinin yararına olur. her sektörde olduğu gibi futbolda da rekabet önemli. zaten iyiyse çıkar alır formayı. gören de neueri transfer ediyoruz sanacak. fatih öztürk'ten de formayı alamıyorsa yapacak bir şey yok.
 • 541
  25 yaşına yeni basmış genç ve tecrübesiz ancak potansiyelli bir kalecidir. oyun kur dendiğinde bir kaç maç hata yaptı diye kendisinden vazgeçiyorsak taraftar olarak genç oyuncu fetişimizi bırakalım derim.

  bu adama o talimat verilmişse o beceriye az çok sahiptir. kendi de risk alıp topu uzun vurmuyorsa, inatla pas deniyorsa yapabileceğine inancı ve özgüveni vardır. modern futbolda kalecinin yapması gerekiyor artık bunu. okan da muslera yokken 11 başlamalı ve kaleden pasla çıkmaya devam etmemiz gerek.

  musleradan sonra kaleyi emanet edebileceğimiz okan'ı yetiştirmek pahasına 2-3 "fiyasko" gol yiyebiliriz gerekirse.