resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:48
Uyruk:Türkiye
 • 2809
  kendisinin göreve getirilişini çok doğru karar olarak görüyorum. uzun yıllar desteklenip arkasında durulacak isim kendisidir.

  galatasaray efsanesidir değildir tarzı tartışmalar komik geliyor. her ne kadar his takımı ise de rahmetli metin oktay bu sözü söyleyeli 60 sene falan oluyor sanırım. yani dünya şartları çok değişti ve profesyonellikten taviz verilmemesi gerekli.

  efsane olmayan profesyonelleri getirelim, tabi tutup başka kulübün sembol isimleri de gelsin demiyorum. futbolcular için de aynısı geçerli, arma marma diye gelenler malesef taraftardan aldığı müsamaha ile yeterince isteneni veremese de pozitif ayrımcılık sebebiyle zarar verebiliyor.
 • 2811
  kendisi için turnusolum transfer sezonu.

  20-25 yaş arasında fatih terim'in kariyerini yakmak uğruna getirdiği oyunculardan alınacak bonservisi, sırf başarılı olmak için takıma 28-32 yaş arası futbolcuları doluşturarak harcarsa ağzıyla kuş tutsa desteklemem. marcao'yu arkasına atılan her topun geçtiği dönemden beri oynatıyoruz. seferovic defans arkası mangal yaparken bile gık etmedik. şimdi o adam pişip 15-20 milyon para getirecek, kendisi de onu satıp 29 yaşındaki vedat'ı, 30'una gelmis joao mario'u falan bonservisiyle transfer ettirecekse, hocaların şahı olsa yine de bir adım öteye gidemeyiz. torrent'in 3-5 puan fazla toplamak için babel, gomis oynatmasından farkı kalmıyor.

  umarım terim'in bıraktığı politikayla devam eder. bunu da onun yaptığı hataları yapmadan, scouting için daha el verişli liglerden, kendi oynattığı futbola uygun gençler transfer ederek yapar. işte o zaman başımızın üstünde yeri var, yere düşse de ilk biz kaldırırız. yeter ki şu takıma bonservisinin geri dönmeyeceği her halinden belli, son kullanma tarihine yaklaşmış oyuncuları doluşturmayın.
 • 2812
  her insanın hayatında kendisinin de istemediği hataları ve yanlışları olur, ben o yüzden inter, beşiktaş olaylarına çok takılmıyorum. okan hoca için de umutluyum umarım futbolculuğunun da ötesinde başarılar getirir bize.
  sevindiğim şey teknik direktörlük kariyerinde gittiği her takımda fark yarattı.
  taktiksel olarak oyun kurgulamada da kendisini başarılı görüyorum. sadece formasyon ve diziliş üzerinde oyun kurgulayan teknik direktörlerden değil ki modern futbolun olayı da bu. bir oyuncuyu bir pozisyonda farklı şekillerde kullanabiliyor özellikle toplu oyun ve topsuz oyun olarak.

  kendi açımdan benim artık bunların hepsinin dışında teknik ekibe ve sportifin yöneticilerine bakış açım ve değerlendirme kriterim alt yapı konusu. ben artık sözde alt yapıcı söylemler, popülist açıklamalar görmekten sıkıldım. alt yapı konusunda somut adımlar atmayacak direktörü de yöneticiyi de eleştireceğim.

  okan hocadan da bu bağlamda beklediğim bu sezon kadroda ve rotasyonda alt yapı oyuncularına şans vermesi ve değerlendirmesi. özellikle eren aydın, hamza akman ve özgür baran, emin bayram gibi parlayan çocukların a takıma hazırlanmasını ve rotasyonda süre almalarını bekliyorum. her oyuncuyu kiralayalım gelişsin gelsin yaklaşımını da kabul etmiyorum. tabi ki bir senede 2-3'ten fazla alt yapı oyuncusunu a takım rotasyonuna dahil edemezsiniz bazı oyuncuları kiralık bazı oyuncuları farklı "pilot takım vb." yöntemlerle göndermeniz gerekecek. ama galatasaray takımı teknik direktörü öne çıkan 1-2 oyuncuyu da alıp rotasyona dahil edip iyi de süreler verecek cesareti gösterebilmeli. bu alt yapı oyuncularının kulübe bağlılığını kazanmakta da çok etkili olacak alt yapıdan kaçan oyuncu sayısını azaltacaktır.
 • 2814
  2022-23 sezon hazırlıklarına başlamış teknik direktör.

  basın toplantısında pek renk vermedi de acaba;

  -cicaldau-morutan ikilisi hakkında kararı ne olacak?

  -nelsson-marcao ikilisini korumayı önemsiyor mu?

  -boey ve aanholt ile devam edecek mi?

  -orta saha ve forvete kimleri almayı düşünüyor?

  - bu sezon şampiyonluk hedefliyor mu?

  -kanatları yalnızca kerem ve yunus'a mı teslim edecek?

  -ilk 11'de o 3 türk'ü hangi pozisyonlarda oynatmayı planlıyor?

  -transfer listesi var mı yoksa bununla tümden cenk ergün mü ilgilenecek?

  işi hem kolay hem zor okan buruk'un.

  kadro kötü değil ama iyi de değil. enteresan bir şey. umarım revize edici ve reform tadında kararlar alır ve faydalı olur kulübe.

  şampiyonluk istiyorum. özledim.
 • 2815
  aldıracağı oyuncular kadar elimizdeki oyunculara atlatacağı seviye de çok önemli olacak teknik direktörümüz. cicaldau, morutan, boey gibi isimlere ciddi paralar ödedik. bu oyunculardan kar elde etmek zorundayız. gerekli takviyeler yapılmalı fakat kadrodaki oyunculardan da verim alabilmeli. örneğin torrent döneminde fatih hoca zamanında kötü oynayıp performansı artan bir tek emre kılınç'ı hatırlıyorum.
 • 2816
  başlığında hala fatih terim'den bahsedilen yeni teknik direktörümüz. daha 1 maça bile çıkmadan vasat da ilan edildiğine göre 1-2 maç kaybetsin kim bilir neler yazılacak burada. buraları okur mu bakar mı bilmiyorum ama, okursan eğer galatasaray taraftarı sen doğru işler yaptıkça hep arkanda olacak hocam. doğru futbolu oynatmaya çalıştığın sürece, heyecanlı maçlar izlettiğin sürece, her şeyi ben bilirim demediğin sürece, ekibini ve kadronu liyakatla yönettiğin sürece, rakibinden korkmadığını gördüğümüz sürece ve sen heyecanını yitirmediğin sürece bu taraftar da heyecanını paylaşacak.
App Store'dan indirin Google Play'den alın