resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:48
Uyruk:Türkiye
 • 2314
  keşke 11 haziran 2022 galatasaray olağanüstü seçimli genel kurulunda yarışacak 2 aday daha seçimden önce mevcut başkan ile de konuşup takımı ortak kararla kendisine emanet etseydi. çok vakit kaybediyoruz, buna gerek yok.
  burak elmas'ın halt yemesi yüzünden yarım dönem kaybettik zaten. terim'i yollamak dünyanın en makul hareketiydi belki ama arkasından böyle anlamsız bir maceraya hiç ama hiç gerek yoktu. eşyanın bir tabiatı var, ve o aylardır okan buruk'u çağırıyor, hayret edecek iş, hala daha da bekliyoruz...
 • 2315
  şu anda ntv’de kırılma anı isimli programda kendisi bulunuyor. galatasaray’da teknik direktörlük yapmayı çok istediğini söyledi. bu anı çok beklediğini ve bunun için çok çalıştığını söylüyor. artık zamanının geldiğini belirtti ve bir teknik direktörlük değişimi yaşanırsa göreve talip olduğunu açıkladı.
  hayırlısı olsun.
 • 2317
  görev başı yapmadan hakkında bir yorumda bulunmanın zor olduğu teknik direktör. şansı hak ettiği ve çalıştırdığı takımları yukarıya çekmeyi başardığı bir gerçek fakat büyük takım tecrübesi bambaşkadır bunu en iyi kendisi bilir. karşılıklı olarak isteklerimiz biliniyor bu
  netlik her iki taraf içinde avantaj. bizi çok istiyor bu da kulübün kıymetini bileceği anlamına geliyor. bir çok maceraya giriştik bunlara girmeden okanla çalışmayı denesyedik kendisi için kredi imkanı biraz daha fazla olacaktı lakin torrent faciası sonrası taraftarın başarısızlığa karşı tahammülü kalmadı bu kendisi için bir dezavantaj, ümit ederim sevenler buluşur kendisinin fanatik galatasaraylı olduğunu biliyorum.
 • 2318
  ntv'de kırılma anı isimli programa katılan, -inşallah- gelecekteki teknik direktörümüz.
  program buradan izlenebilir: https://www.youtube.com/watch?v=d4gsbfp3npg

  program içerisinde hayatıyla ilgili konuşuyor. galatasaray sevgisini babadan alan, çocukluğundan beri galatasaray'la büyüdüğü anlattıklarından belli olan biri.

  malumunuz olan soruyla ilgili şu açıklamaları yapmıştır:

  --- alıntı ---

  hoca değişikliği olacaksa galatasaray'ın yeni teknik direktörü olmak isterim. benim için doğru zamanın geldiğini düşünüyorum. seve seve galatasaray'a hizmet etmeyi tekrar çok isterim.

  --- alıntı ---
 • 2322
  yeni başkan seçilmeden göreve gelmeyecektir. ayrıca neden bu kadar gazlandığı da merak konusu. görenler de takımın başına
  mourinho falan geliyor zanneder. kesinlikle takımın başına geçmesi gerekiyormuş. niye? çünkü kesinlikle.

  matah bir kariyer de yok ortada. çalıştırdığı takımlar arasında başakşehir ve rizespor gibi siyasete bulaşmış iki antipatik takım var. emre abisi ile beraber adeta kaçarcasına inter'in yolunu tutan eski fetö abisi şimdinin hükümet yandaşlarına bu kadar pay biçilmesi de enteresan bir durum. gene gereksiz bir abartılı gazlanma söz konusu. aynı abartılı macun seçim öncesi burak elmas için de yapılmıştı. sonuç ortada.

  https://www.dailymotion.com/video/x4ofkds
 • 2324
  ntv'de yayımlanan kırılma anı programına katılarak galatasaray teknik direktörlüğü konusunda ciddi adım atmış teknik direktör.

  ismail kartal da o programdan sonra fenerbahçe'nin başına getirilmişti.* ismail kartal emanetçi hocaydı, okan hoca ise umarım kalıcı olacak bir kariyer inşa eder.

  daha önce yazmıştım tekrar yazayım, sade bir taraftar olarak birinci tercihim değildi ama bu istek ve iştahtan sonra okan hoca'ya şans vermemek akıllıca olmaz. üfürükçü olmadığına emin olduğum bir arkadaşımdan okan hocanın kısa süre önce beşiktaş'ı reddettiğini de duymuştum. ısrarla galatasaray'ı beklemesi ne yalan söyleyeyim hoşuma gitti. eski defterleri açmaktansa böyle güzel detaylara odaklanalım bence.

  son olarak eğer okan buruk gelecekse, ben kesinlikle burak elmas döneminde yapılan nadir hayırlı işlerden biri olan campos-sensibile tandemiyle devam edilmeli diyorum. campos'un gittiğini biliyorum ama 4-5 aydır harıl harıl çalışan sensibile ile okan hocayı koordine etmeliyiz. kadroyu da bu ortak akıl kurmalı. birinin ana dili italyanca, diğerinin ana dilinden sonra bildiği en iyi dil italyanca. lisanı münasip ile iş göreceklerine inanıyorum. 11 hazirandan sonra olayın içine cenk ergün veya türevlerini sokup en başa dönmeyelim.
 • 2325
  macera aramaksızın ister uzun vade deyin ister günü kurtarmak deyin ne şekilde olursa olsun takımın başına gelmesi gereken teknik direktör. önceki yaptıklarıyla beraber galatasarayın parlak olmayan durumunu sentezleyince muhakkak bir şansı hak ediyor. bizim yabancı bir teknik direktör getirerek tutacak mı tutmayacak mı belli olmayan yeni bir maceraya atılma şansımız yok. fatih terim konusu da artık en azından saha kenarı için kapanmalı. okan buruk kendi önünü kendisi açacak. olumlu referanslarının ardından kariyerinin en büyük sıçrama şansını yakalamış olacak. her iki taraf da bu şansı atlamamalı.
 • 2326
  adam daha ne yapsın kardeşim bir şans için? bu ankaragücü maçı geyiği de inanılmaz baydı. bu kulübün kapısından rakipte idol olmuş elvir baliçler, revivolar girdi. kişilik olarak bakacaksak cebinde silahla gezen arda turan kaptanlık yaptı. ne maçmış be kardeşim 20 küsur yılda hala önümüze getiriliyor. adam bekleye bekleye bir hal oldu. ama yine bu adamı inatla takıma kazandırmayız biz, sonra yarın fenerbahçeyle beşiktaşla anlaşsa burda yine ortalık yangın yeri olur. istiyoruz ki bu adam kimseye gitmesin, bizim kapımızda beklesin ama biz de yüzüne bakmayalım ömür boyu cezalandıralım. artık bu anti-okan grubu iyice saçma bir seviyeye geldi. bu sene torrent yerine gelse muhtemelen konferans ligine gidecektik. ama ego patlaması yaşayan vasıfsız bir başkan yüzünden bir senemiz çöpe gitti.

  sanki kimse küstüğü arkadaşını affetmiyor, kendisini bırakıp giden kadınlarla tekrar barışmıyor gibi gurur kisvesi altındaki kibir dolu anlamsız cümlelerden bıktım. bizim en çok ihtiyacımız olduğu zaman bizim galatasaraylılık kodlarımıza hakim bir teknik adam bulmuşuz, adam bizim için yanıyor tutusuyor. hala saçma sapan işler yapıyoruz.

  yarın gelip başlamalıdır. bir altyapı ürünü olduğu için altyapımıza bakışı da bambaşka olacaktır. bizi içinde bulunduğumuz bataktan çıkarsa çıkarsa okan hoca çıkarır. artık saçma kibri bir kenara bırakmamız lazım. bu seneyi de ıskalayıp kaçırırsak normale dönmemiz 2-3 seneyi bulacak.
 • 2327
  galatasarayımızın eski futbolcusu. yeni nesil teknik direktörler arasında en başarılı olanlardan ve gitgide galatasarayımıza yaklaşıyor gibi. okan hoca olsun olmasın galatasarayın yeni teknik direktörü olacak kişi için en önemli şeyin sabır olduğunu düşünüyorum. zira her ne kadar bazı taraftarlarda okan hoca gelecek dertler bitecek gibi bir beklenti olsa da bu gerçekçi değil. türkiye liginin durumu zaten ortada, bizim durumumuz da öyle. okan hoca diğer adaylara göre tek handikap uzun süredir konuşulması ve kendisinin de artık açıkça bizi istediğini söylemesi. bu durum taraftarda olması gerekenden fazla beklenti, kendisinde de baskı yaratabilir. bir de, kesinlikle kendisi ile çalışılması gerektiğini düşünenlere de katılmıyorum, galatasaray'ın böyle bir zorunluluğu ya da ihtiyacı yok bence. daha önce dediğim gibi okan buruk da gelse, nuri şahin veya bir başkası da gelse taraftarın destek verip sabretmesi, bunun olmadığı noktada yönetimin güçlü bir şekilde teknik direktörün yanında durması lazım. kendisi gelirse geçmişte yaşananların bir şekilde göz ardı edilip bu desteği alması lazım, yoksa en ufak sallantıda önüne bunlar çıkar ve bu sallantılar sonunda kendisini de takımı da yakar, artık bunun olmaması lazım.