resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:48
Uyruk:Türkiye
 • 1921
  şuan cok keyiflidir. ellerini ovusturduguna eminim. muthis bir iklim olusuyor kendisi acisindan. fatih hoca gitmis, takim dagilmis. kendisini isteyen buyuk bir kesim olmasina ragmen yonetim kararini bambaska biri icin kullaniyor. tam galatasaray firsati kacti derken yeni gelen kisi ilk 3 macini korkunc bir tabelayla tamamliyor ve onundeki fikstur cok zorlu. suan siranin kendisine gelecegini bilerek bekliyor. gelmesi halinde herkesin vasata iyice alismasiyla muhtemelen birkac mac aldigi anda rahat bir calisma ortami da yakalayacak ve gelecek icin ciddi kredi saglayacak.

  bakalim yonetim torrentin arkasinda ne kadar duracak.
 • 1922
  okan buruk'u sevmem malum ankaragücü maçıyla başlayan o süreç ve beşiktaş'a gidişiyle benim midemi bulandırmıştı ama artık aslolan galatasaray'dır diyorum. kendisi futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük kariyerinde kendi gelişimini ve kariyerini ilmek ilmek işleyerek şampiyon hoca sınıfına girdi. ben fatih hocamızın sezon sonu bir efsaneye yakışır şekilde ali sami yen'de veda edip takımı okan buruk'a emanet edilsin çok istedim. fatih hocanın sinsi bir şekilde gönderilmesinin hemen ardından torrent getirilerek büyük bir risk aldık. keşke okan hoca gelseydi en azıdan gemiyi sağlam bir şekilde limana yaklaştırırdı. umarım en yakın zamanda göreve getirilir ve genç ama vizyoner bir hocaya takımımızı teslim ederiz. fatih hocaya yaşlı adama genç proje emanet mi edilir deyip yerine 60 yaşında sıfır kariyerli bir hoca getirmek yerine okan hoca gibi genç bir hocaya genç bir takım emanet etmeliydik.
 • 1924
  hakkında entry girilmeden önce "şampiyon apoleti" demek gibi bir zorunluluk olduğunu düşündüğüm teknik direktör. bu kalıbı, bu sıfatı ortaya ilk kim attı bilmiyorum ama şu apolet kelimesini görmekten kusacağım. neymiş bu apolet meselesi be kardeşim, yeter.

  neyse, kendisini hiç sevmem ama torrent'in gelmesinden daha mantıklı bir tercih olurdu kendisi. ligi biliyor olması, galatasarayı tanıyor olması ve en cafcaflı kelime; şampiyon apoleti! işin şakası bir yana tabi ki okan buruk daha mantıklı seçimdi.

  ama okan buruk gelseydi de ilk 3 maçta mağlubiyet alabilirdik. burada neden bu kadar hayranı var, hiç bilmiyorum. şampiyon apoleti(!) kazandığı senenin ardından gelen sezonda takımı küme düşme hattında mücadele ediyordu ve bu sebeple gönderilmişti.

  hani kendi kurduğu, beraber yaz kampı geçirdiği, önceki sene şampiyon olduğu takımı küme düşme hattına getirmişti okan buruk. kalsaydı büyük ihtimalle küme de düşebilirdi. yani üzerine bu kadar ahlar vahlar edilecek bir teknik direktör değil, asla da olmayacak. sadece, torrent'ten daha mantıklı tercih olurdu, o kadar.
 • 1925
  futbolculuk döneminde yanlışlar yapmış olabilir ancak teknik direktörlük tamamen farklı bir kavram. antonio conte'nin inter'i şampiyon yapmış olduğu bir dünyada kendisinin futbolculuk döneminde beşiktaşa gitmiş olması gibi konuların problem teşkil etmemesi gerektiğini düşünüyorum. kaldı ki biz sadece futbolcu özelinde bakıyoruz ancak dönemin yöneticileri de ,kaptan bülent korkmaz başta olmak üzere dönemin birçok oyuncusu tarafından belirtildiği üzere, futbolculara karşı olan tutumlarında hiç yapıcı davranmamışlar. dolayısıyla, bu tür konulardan sıyrılıp futbolun teknik kısımlarına yoğunlaşmak önümüzdeki bu zorlu periyotta bizim için çok daha önemli hale geliyor.
 • 1926
  başakşehir ile avrupa liginde tur atladı sporting lizbon gibi bir takımı eleyip 16'ya kaldı.

  rize'yi küme düşmekten kurtarıp hücum futbolu oynatarak iyi bir yere getirdi.

  akhisar ile türkiye kupası kazandı.

  başakşehir ile şampiyon oldu.

  4 büyükler ile çalışmadan bu cv'ye yakın tek bir hoca varsa onu getirelim başa ama yok. heyecan aramaya da gerek yok. adam hem ligte hem avrupa'da iyi. sene sonu roger schmidt fantezim var united yapmazsa, verelim 3-5 neyse topçuya vereceğimize hocaya verelim parayı, düzgün bir yapıyla vura vura ilerleyelim diyorum ama bu bir fantezi, gerçekçi olunca bütün kapılar okan buruk'a çıkıyor. torrent mucizeler yaratmazsa 2021-2022 sezonun kalanında okan buruk 2022-2023 sezonunda galatasaray futbol takımının teknik direktörü olmalı bu işin başka bir yolu yok.
 • 1927
  gelecek diye ne sevinmeye ne de üzülmeye gerek yok çünkü 2021-2022 futbol sezonunda yaşanan çöküşe doğal olarak adını yazdırmayacaktır. yönetim istifa etse de etmese de sezon ortasında gelmez. hele transfer dönemi bittikten sonra asla gelmez.

  torrent istifa ederse muhtemelen sezonu teknik direktörsüz bitiririz. azıcık kendine saygısı olan insan ligi 15. sırada bitirecek, tarihin en kötü galatasaray'ının başındaki isme baktığında kendi adını görmek istemez diye düşünüyorum.

  not: umarım 15. sırada bitirebiliriz.