• 1470
  her hafta daha yüksek sesle dile getirilmesi gereken son şampiyon hoca. galatasarayımızın yakın gelecekteki tek çıkar yolu. unarım bu ayrılık daha uzun sürmez ve kendisi en kısa sürede takımımızın başına geçer. zaten şampiyonluk vs kalmadı, verin şu 8 maç için takımı gerçek bir hocaya.

  (bkz: 10 nisan 2021 galatasaray fatih karagümrük maçı)

  bu arada şöyle fotoları da göstermekte fayda var, ki eğer kendisini ankaragücü vs diye istemyen olursa diye bir daha düşünsün

  https://gss.gs/YMm.jpeg

  https://gss.gs/5dc.jpeg
 • 1471
  okan bizde olur, olmaz mı? ayrı da. biz önce şu kaostan kurtulalım amk. yaprak gibi top oynuyor takım. o gelirse şampiyon olur tılsımı da bitti fatih terimin. galatasaray futbol takımı futbol oynamıyor. bitti, bu kadar. burası okan buruk başlığı. dikkatinizi çekerim! fatih terim yazıyorum ya!. bak okan olur, olmaz. bilmiyorum ama galatasaray'ın ayağa kalkmaya ihtiyacı var onu biliyorum!
 • 1472
  fatih terim'in 3. döneminden sonra şenol güneş'i kaçırdık ve beşiktaş'a 2 şampiyonluk kaptırdık. bu kez aynısının olmaması için okan buruk kaçırılmamalı. alman ekolü isteyenler rüya görüyorlar. bu ülkede ekol falan işlemez. yabancı teknik direktör türkiye gibi bir 3. dünya ülkesine gelip bu takım için canını dişine takmaz. 2 maç sonra salar. bu teknik direktörlerin başarısı için ne taraftarın sabrı var ne de ülke dinamikleri buna izin verir. gelecek sezon yeni teknik direktörümüz kendisi olmalıdır. kendisinden daha iyi bir aday yok.
 • 1477
  fatih terim' in veliahtı olarak lanse edilmesi beni fena halde irrite ediyor. galatasaray gibi dev bir kulübün böyle küçük fikirlere maruz bırakılması dayanılmaz gerçekten. eğer fatih hocanın gitmesi veya gönderilmesi sözkonusu ise bizim ihtiyacımız ikinci bir fatih terim değil, bu çağın derwall' lerini feldkamp'larını bulup takımın başına getirmektir.
 • 1478
  bu ülkede yabancı hoca çok zor tutuyor. hele bu kadar futbol çarpıkken. o yüzden elimizdeki en iyi seçenek okan. kendisinden başkasının düşünülmesi, bizi daha da geriye atacak. yabancı hoca gelir; saçma futbol ortamında uyum sağlayamaz. yine okan'a gideriz. o yüzden hiç maceraya gerek yok. derhal okan ile gelecek senenin planı yapılmalı. hala ''terim transfer listesini falan verdi'' diye haberler çıkıyor. bu kadar hata üstüne hata nasıl yapılır. terim ile önümüzdeki seneye girmek bu seneden farklı olmayacak. makas açıldı lafları, hakemler ile kavgalar ve alınan cezalar, kullanılamayan duran top organiasyonları, top gelmeyen forvetin performansının düşmesi, forma adaletsizlikleri, anadolu takımlarından dört gol yemek. tüm bunlara bir sene daha katlanacak yüreğiniz varsa eğer, okan'a hayır demeye devam.
 • 1479
  farklı nedenlerle isyenmmesini bir nebze anlarım ama şu galatasaray seviyesinde değil dendiğinde sinirden kulaklarım kızarıyor. hangi seviye o ? zira benim yıllardır izlediğim seviye baya aşağıda ayrıca okan buruk ya da genç teknik direktör denemenin tam zamanı çünkü karşısında gordon milne ve zico yok. ligin yarısı malum teknik direktörler geri kalan yarısı gidip gelenler fbjk başında da sergen yalçın ve emre belezoğlu var (erol zamanında da o vardı aslında) bunlara karşı iki senedir başarı sağlamıyoruz.

  aynı şeyleri deneyip farklı sonuç beklemekten sıkılanlar için alternatiflerden biridir.
 • 1480
  bizde başarılı olması kolay olmayan hoca. gelmesini istemiyorum eski mevzulardan dolayı. isteyenlere de hak veririm. fakat benim gibi düşünen bir çok insan var, azınlık olarak bakılmamalı. bu da okan buruk arkasında baskı oluşturacak. üstteki yazar arkadaşların da belirttiği gibi belhanda konusu kadar kutuplaşma yaratır mı bilemem ama az çok da olsa taraftarı böleceği nettir. bir kısım taraftar için sıfır krediyle gelecek yani okan eğer gelirse.

  ayrıca başakşehir'e düşünüldüğü kadar çok şey kattığını da düşünmüyorum. abdullah avcı zaten iyi bir sistem takımı oluşturmuştu, 2 yıl şampiyonluk kovaladı ucundan kaçırdı. pandemi olmasa okan'ın kaderi de avcı'dan farklı olmazdı. bunun aksini iddia eden çok insan da yoktur bence. tamamen şansı yanındaydı. kaldı ki sonraki sezon takımı küme düşmeme mücadelesi veren bir hüviyete kavuştu ve ayrıldı. yani ortada bir istikrar da göremiyorum ben. niye bu kadar abartıldı anlayamıyorum. sergen'in başarılı olması gözleri okan'a çevirdi ama hem karakterleri hem futbola bakışları, hem de teknik direktörlük tarzları olarak bence çok farklı isimler.
 • 1481
  gayet de galatasaray seviyesinde hocadır, adı galatasaray ile anılacak kadar başarıya da sahip olmuştur. "galatasaray seviyesi" ne sanılıyor merak içindeyim, pep falan lazım bize herhalde. başakşehir'i küme düşürecekti deniliyor da 2 oyuncusunun aşili koptuğu çoğunun uzun sakatlıklar geçirdiği ve takımdaki çoğu oyuncunun şampiyonluğun getirdiği doymuşluk hissiyle oynadığını kimse söylemiyor nedense. ama bizim oynadığımız futbol fatih terim'in başarısızlığı değil kesinlikle, istediği oyuncular alınmamış...
 • 1482
  kendisi beşiktaşlı değil, fanatik galatasaraylıdır. senin benim gibi. fi tarihindeki 1 senelik beşiktaş serüveni bu adamı niye beşiktaşlı yapsın? o zaman rahmetli selçuk yula da galatasaraylıydı bu mantıkla. sonuçta öyle ya da böyle 1 sene bizde top oynadı. mantığa gel.

  bize teknik direktör olarak gelmesi konusunu şu an düşünmek istemiyorum. yeni yönetim seçildikten sonra konuşuruz bu seçeneği ama adama da beşiktaşa gitti diye çemkirmeyin be kardeşim.
 • 1484
  ömer erdoğan'la birlikte galatasaray taraftarının fatih terim sonrası dönemdeki iki adayından biri.

  ben okan buruk'u tercih ederim, sebebi için:
  (bkz: ömer erdoğan/#3141237)

  genel olarak, "başakşehir'de kendisinden önce abdullah avcı'nın sistem vardı bu sayede şampiyon oldu" ve "başakşehir'le bu sezonki performansı kötüydü" denilerek eleştiriliyor.

  ancak bu eleştirilerde bana göre yetersiz değerlendirmeler mevcut. birincisi okan buruk başakşehir'in başına geçtiğinde oynattığı oyun abdullah avcı'nın sisteminden epey farklıydı. ikincisi ise okan buruk'un başakşehir'le gösterdiği kötü performans sonrası yerine göreve gelen süper lig'in kalburüstü teknik direktörlerinden aykut kocaman aynı kadroyla çok daha kötü bir performans göstererek, an itibariyle küme düşmeme mücadelesi veriyor.

  şüphesiz ki bu sezon özelinde, transfer konusunda okan hoca'nın hataları oldu, kendisi de bunu, "sezon başında bazı oyunculara güvenmemiz gerekenden fazla güvendik" diyerek kabul etti zaten. henüz yolun başında bir teknik adam ve böyle bir hatayı başakşehir'in başında yapıp, hatalı olduğunu kabul etmiş durumda. bunu da hatasından ders almış olduğuna yorabiliriz. eğer galatasaray'ın başına geçerse aynı hatayı tekrarlamayacağını düşünüyorum.

  tabi ki slavia prag'ın hocası jindrich trpisovsky gelecekse onu tercih ederim, ama okan buruk çok daha gerçekçi bir hedef ve trpisovsky vizyonundan şuan çok uzak olan galatasaray gündeminin ana maddesinin okan buruk olmasına şaşırmak gerek. eğer fatih hoca giderse ben okan hoca'ya çok olumlu bakıyorum.
 • 1485
  geldiğinde iki tane güzel maç izletsin, şöyle gümbür gümbür oynayan bir takımı görelim herkesin hemen de ısınacağı bir hoca olacaktır. ben hala nötrüm. gelse de olur gelmese de. ancak şunu da iyi biliyorum ki bizim bile fırsat bulduğunda koşa koşa kaçacağımız bu ülkeye elin avrupalı, kariyerli hocası niye gelsin? genç bir eleman istiyorsak da ona da bu ülke şartları gereken zamanı vermez. türk tipi yöneticilik için en ideal teknik direktör türktür. dolayısıyla yabancı bir teknik direktörü şu an için olası görmüyorum. o yüzden ibre okan buruk'a dönmüştür. terim'den sonra yöneticiler evlat dedikleri okan'a giderler ve o da dünden razı olduğu için takımın başına geçer diye düşünüyorum.
 • 1486
  sözlükte adını her gördüğümde mide öz suyumu ağzıma getiren hoca. başarılı hoca falan değildir. başakşehir ile şampiyonluk yaşaması bir şey değiştirmez. o dönemin şartlarını gayet iyi biliyoruz. ayrıca geçmişte çalıştırdığı takımlara, performansına ve onunla birlikte takımların ne hale geldiğini görünce bunu anlamak gayet mümkün.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!