• 1148
  takımını ezbere oynatan teknik direktör.

  işler yolunda gitmiyorsa çift forvete dönmek, kanatları da içeri doldurup defans çizgisini orta sahaya getirip beklere orta açtırarak doldur boşalta dönmek gibi bir alışkanlığı var. tek oyun planı bu. şenol güneş vol2 yani. yalnız okan'cım, senin o beli dönmeyen defans hattını iki tane ortalamanın biraz üzerinde hızlı kanatla delik deşik etmeyecek takım yok. hatay maçında aynı ezber oyununu oynadın, hatay kontra ataklarla 2 tane salladı gitti. uslanmadın, aynı hatayı galatasaray maçında yaptın ve kağnı hızındaki galatasaray hücum hattı bile kontradan gelip sana gol attı. yine totalde 2 tane gol yeyip eli boş döndün. bizim takımın hücumcuları ikinci golden sonra ciddiyetten uzaklaşmasaydı üçüncü veya dördüncü golü de rahatlıkla görürdün kalende. perşembe günü oynanacak olan maçı düşünüp topun arkasına geçtik, tamamen geriye yaslandık. doldur boşaltın sonunda bir iki pozisyon yakalayınca maçın sonlarında iyi oynadığını düşündün de canım, o işler öyle değil be güzelim. fatih terim ve oyuncuları tamamen senin takımı silmişti kafadan, hajduk maçını düşünüyordu herkes. ama sen yine de iyi oynadığın konusunda kuşkuya kapılma. aynen, çift forvete dönüp defans hattını orta saha çizgisine getirmek ve bekleri ileri çıkıp kanatları da ceza sahasına dahil ederek doldur boşalta dönmek müthiş bir taktik, şapkamı çıkardım!

  (bkz: 20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçı) ilgili maçtan sonra hakemlere sitem etti. merak ediyorum, tam olarak derdi neydi acaba? çünkü hakem hatası dendiği zaman aklıma gelen ilk şey ilgili maçta hakem'in demba ba'yı oyundan atmamasıydı. zira ilk yarıda demba ba önce taylan'ın kafasına taban kaldırdı, sonra gitti bariz şekilde elle oynadığı için penaltı yaptı ve yine bu pozisyondan birkaç dakika sonra marcao'nun bileğine bastı. yani sadece ilk yarıda üç sarı kartlık pozisyonu vardı demba ba'nın. oysa sadece ikinci yarıda rakibinin yüzüne elle vurduğu için sarı gördü. eğer hakemi demba ba'yı ilk yarıda atmadığı için eleştiriyorsa, haklısın okan buruk, aferin.

  ama bir de, ilgili penaltı pozisyonu için "ben olsam çarpma olarak değerlendirirdim" demiş. hiçbir zaman iyi bir teknik direktör olamayacaksın ama iyi bir komedyen olabilirsin sayın okan buruk. güldürdün. aferin. hem de yıldızlı aferin bu sefer.

  saha kenarında elleri cepte durup "ben rahatım, kendime güveim tam" pozları kesmekle kendine güveni olan iyi bir teknik direktör olunsaydı, kendisi mutlaka olurdu. ama bu işler o kadar basit değil.

  çift forvete dönüp doldur boşalta dönmeye devam hocam, bravo. taktik deha. saygılar ve sevgiler.