• 1063
  okan buruk: "futbolculuk döneminde galatasaray'la united'ı elemiştik. ayağım kırıktı, oynayamamıştım. o dönem de imkansız bir şeydi manchester united'ı elemek. onlar ön elemede takılınca, şampiyonlar ligi'nin formatını değiştirmişlerdi."

  ya bu adam resmen galatasaraylı. adamın ligde, avrupa'da her verdiği örneksemede galatasaray var. hocam inşallah çok gelişip bir gün fatih terim'den bile daha iyi bir hoca olursun. yönetedur!
 • 1068
  yanılmıyorsam söz edilen kırmızı kart bu videonun 1:20'sindeki kart.
  https://m.youtube.com/watch?v=2uhdFIjZGxM
  ben burada bir kasıt göremiyorum. tabii yoruma açık.bana göre kaybettiği topa müdahale yaparken görüyor kartı. eğer bir kırmızı kartla adam eleştiriyorsak hagi belki de tarihimizin en önemli maçı olan uefa kupası finalindeki arsenal maçında kırmızı kart gördü ama tarihimizin en iyi yabancı futbolcusu deniyor.
 • 1070
  kendisini sadece 2000-2001 sezonundaki ankaragücü maçı ile değerlendirmek istemiyorum, keza maç maç bakarsak faydası, verdiği zarardan çok fazla çıkar diye düşünüyorum.

  ancak, kendisi madem bu kadar iyi galatasaraylıydı, inter'den dönüşünde neden beşiktaş'a transfer oldu? emre belözoğlu bile bonservis ücretini ödeyecek durumda olsaydık, büyük ihtimal galatasaray'a transfer olurdu. okan buruk ise bonservisi olmamasına rağmen beşiktaş'ı tercih etti.

  ayrıca, bana kalırsa geçen sezon abdullah avcı, başakşehir'den ayrılmazsa ve fenerbahçe ile beşiktaş'tan teklif alsa, ikisine de giderdi ki, zamanındaki beşiktaş tercihine bakarsak bu çok anormal bir durum değil.

  kendisi yetenekli ve potansiyelli bir teknik direktör ve fatih hoca sonrası doğru zamanda galatasaray teknik direktörü olarak görmek de isterim ama bana göre anlatıldığı kadar büyük bir galatasaraylı değil.
 • 1073
  galatasaraylı olabilir buna itiraz etmiyorum ama parayı bizden daha çok sevdiği de su götürmez bir gerçektir. avrupa’dan türkiye’ye geri dönerken beşiktaş bizden 500.000 euro fazla verdi diye bizim yerimize orayı seçti bu adam. mert hakan milyonlarca lira fark için feneri tercih edince küfreden adamlar beş yüz bin için bizi reddeden okan’a tapıyor tabiri caizse. bu nasıl bir iki yüzlülük?

  bu pankart benim hala aklımda mesela.
  https://gss.gs/kUX.jpg
 • 1074
  sözlükte ki bir kardeşimden öğrendiğim kadarıyla(ki kendisi de kulübe yakın bir isimden öğrenmiş) beşiktaş'a transfer olma meselesi, emre belözoğlu'nun akıbetine benzerlik taşımaktadır. okan, inter dönüşü gs'a dönmek için uğraş verir. fakat zamanında bonservis kazandırmadan inter'e transferi vesilesiyle, dönemin galatasaray yönetimi kendisini transfer etmek istemez. bir süre bekledikten sonra gs'dan teklif gelmeyince bjk'a imza atar. fakat sonrasında basın transfer çalımı uydurmalarını sevdiği için, galatasaray'da istiyordu ibaresini ekler.

  imza töreni sırasında galatasaray'a olmayınca beşiktaş'ı tercih ettim dedi diye, rahmetli kazım kanat tarafından topa tutulmuştur. hatta aynı dönem beşiktaş'a transfer olan eski fb'li tayfun'uda, okan ile birlikte referans göstererek; "bjk'ın içinde başka takım taraftarı oyuncular var" diye veryansın ettiğini hatırlıyorum televizyonda.

  bana bu söylenti mantıklı geliyor. çünkü hakan şükür'ü de galatasaray son ana kadar transfer etmek istememişti. apar topar kaçıp gitti diye. hatta hakan şükür, sinan engin'in yoğun çabalarıyla beşiktaş ile anlaşmış, o zamanın cafcaflı spor programı telegol'e bağlanarak bjk ile anlaştığını da ima etmişti. sonrasında beşiktaş içinden gelen tepkiler üzerine, transferi gerçekleşmemiş ve bir sezon sonra galatasaray'a transfer olmuştur. hatta gs'da iyi performans gösterince, sinan engin televizyonda "biz sözleşme imzaladığımızda camia içinde istemeyip, transferi yatıranlar izlesin haklımıymışız" tarzı şeyler söylemişti.

  demem o ki galatasaray'da bonservissiz kaçan futbolculara karşı hep bir mesafe vardır. okan'ın da bjk'ye transferi bu perspektifte değerlendirilmelidir.
 • 1075
  kendisinin galatasaray taraftarıyla yaşadığı sorunlar; kulübe olası imzasında bir kısım tarafından dile getirilecek, ilk başarılarda ise tamamen toprağın altına gömülecek cinsten sorunlar. ilk başarısızlıkta ise gömüldüğü yeren çıkarılır ve tozu alınır. polemikler bir sonraki galibiyete kadar sürer.

  yıllardır futbol izliyoruz. benzerinden bir milyon tane hikaye gördük. bunun da böyle olacağını herkes biliyor ama yine de tartışıyoruz.

  şu an takımın başında fatih terim olduğu için gündemimiz dışı tabii ama bir yandan da efsane uefa kadrosunun bir oyuncusu olarak hocalık kariyerinde neler yaptığı takip ediliyor, bunun kaçarı yok. şampiyon olursa eski futbolcularımız açısından da bir ilki gerçekleştirmiş olacak.
 • 1076
  ben de kendisi ile ilgili bir anekdot paylaşayım. fener ersun yanal'ı kovduktan sonra okan buruk'u da listesine dahil ediyor. dolaylı yoldan kendisine teklif değil de böyle bir şey iletiliyor. acaba görev yapar mı mihvalinde. o da ben galatasaray'ı düşüyorum diyerek henüz teklif ulaşmadan hevelerini kursaklarında bırakıyor.

  bana kalırsa tek hayali galatasaray. apoletle de geleceği için ilk başlarda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. çünkü bu adam gittiği her kulübü 1'den 5'e cıkarmayı başardı. zorluk çekeceğini sanmıyorum.