• 1023
  galatasaray'ın başına gelmesine karşı değilim. okan konusunda sergilememiz gereken zamanda omurgalı duruş sergiledik mi? hayır. zaten bu takıma dönmemesi gereken zaman topçu olarak döndü. arda konusunda sergiliyor muyuz? hayır. hem de taraftara rağmen. fatih terim de demirören gibi bir galatasaray düşmanıyla kader ortaklığı yaptıktan sonra bu takıma dönebildi mi? dönebildi.

  eee şimdi okan'a göstereceğimiz tavır neyin tavrı? hiç kimseye dik durmamışız. 2020'de teknik direktör okan'a karşı mı dik duracağımız tuttu. hayır bu gün arda galatasaray'a dönüyor olmasa dicem ki geçmişin üzerine sünger çektiler, artık hakedene hakettiği gibi davranacaklar. o zaman okan gelmesin tamam. yani benim dönemez dediklerimden bi emre belözoğlu dönmedi galiba bu takıma. bu mantığı anlamakta güçlük çekiyorum. okan gelmese bundan sonra millet "ulan galatasaray kapısı kapanacak, ben bunlara ayıp yapmayayım mı" diyecek?

  doğru zamanda galatasaray'a gelmesinde mevcut tavrımız çerçevesinde hiç bir sakınca görmediğim teknik adam. ne yani prensiplerimiz mi var sanıyorsunuz?
 • 1024
  bir gün galatasaray teknik direktörlüğü yapacağına kesin gözüyle bakıyorum. bu belki üç sene sonra olur, belki beş sene sonra olur orasını bilemem.

  fakat bu sezon sonunda kendi kariyeri/hayatı açısından çok kritik bir karar alacak. sosyal medyada, fenerbahçe'nin okan buruk için de yoklama çektiği söyleniyor. eğer olur da oraya giderse, önümüzdeki yıllar için galatasaray kapısı kendisine tamamen kapanacak. bunu iyi düşünsün.

  onun haricinde 2000'li yıllarda yaptıklarıyla hiç ilgilenmiyorum. vakti geldiğinde bizim başımızda olmasını isterim. akhisar ile başlayıp, rize ile devam eden ve şimdi ki başakşehir'i yaratan bu süreçteki oynattığı futbolu çok beğeniyorum.
 • 1025
  gelecekte galatasaray'a teknik direktör olması konusunun arda turan'ın olası bir takıma dönüşü ile benzerliği sınırlı.

  arda bir sürü naneyi yemiş olmasına rağmen takımını bilerek sahada satma onursuzluğunu göstermedi. bunla ilgili bir şüphe yok. ama okan'ın durumunda şüphe var. o ankaragücü maçında bilerek attırmadı kendini diyebiliyor muyuz? ben kendi adıma diyemiyorum.

  arda dönecekse futbolcu olarak dönecek. başında bir teknik direktör olacak. takımdaki 30 futbolcudan biri olacak. okan gelirse başımıza en yetkili teknik yönetici olarak gelecek. yani en tepeye getireceğiz kendisini. başka takıma gitmesi, takıma para kazandırmaması vb. diğer tüm konuları bir tarafa bıraksak bile hakkında kendi çıkarı için takımını satma şüphesi olan birisini en tepeye getirme düşüncesini ben doğru bulamıyorum.

  ayrıca bizle senelerdir şampiyonluk mücadelesi veren ne olduğu belli olmayan bir takımın teknik direktörü. dünyada teknik direktör kıtlığı mı var da rakibimizin teknik direktörünün adını ağzımızdan düşürmüyoruz?

  okan illa bize gelmek istiyorsa çıkıp onuru şerefi üzerine doğruyu söylediğine dair and içip o maçla ilgili ne olduysa anlatsın.

  düzenleme: düşüncelerimizi belirttiğimiz için bir renktaşımız tarafından yalan söylediğimiz, propaganda yaptığımız, kendimize bilerek düşman seçtiğimiz ve son olarak akıl ve ruh sağlığımızın yerinde olmadığı yönünde yaptığı suçlamalar sonucunda bu düzenlemeyi yapmak zorunluluk olmuştur. okan'ın yarım saatte iki sarı kart görüp de atıldığı pozisyonlar internette var, isteyen açar izler ve kendince düşüncesini oluşturur. benim düşüncem atılışı gayet de şüpheli. bizi suçlamadığı yön kalmayan renktaşımızın tek dayanağı ikinci sarı kart pozisyonunda okan da sakatlanabilirmiş. katılmıyorum. rakip oyuncu yatarak müdahale yaptıktan sonra okan da kayarak müdahale yapıyor ve adamın üzerine tabanıyla giriyor. ayrıca biz şüpheli olduğunu söylüyoruz, doğrudan kimseye iftira atmıyoruz. buna karşı bizi suçlayan renktaşımız nasıl hiç şüphe duymadan bir taraftan okan'ın temiz olduğu ile ilgili bu kadar emin konuşup diğer taraftan aynı rahatlıkla okan'la ilgili şüphe duyan bizleri yalan söylemek, akıl ve ruh sağlığı yerinde olmamak vb. suçlayabiliyor?
 • 1027
  abdullah avcı'nın kimyasını bozmuştur. beşiktaşa imza atarken galatasaray'a şampiyonluğu taraftarımız olmadığı için kaptırdığım için başakşehirden ayrılma kararı aldım demişti. okan hoca'nın geçen sezona göre daha güçsüz başakşehir ile şampiyon olmasını istiyorum. alaksız bir şekilde ünal karaman'ı kovan trabzon şampiyon olmasın. tabii ki biz şampiyon olalaım istedim ama mümkün değil.
 • 1028
  gittiği her takımda üstüne koymaya devam etmiş ve 2019-2020 sezonunda başakşehir futbol kulübü teknik direktörü olarak şampiyonluğun en büyük adayı. ayrıca sadece süper lig'de değil aynı zamanda avrupa'da sürdürdüğü iddiasıyla okan buruk klişe tabirle peri masalı gibi bir sezon yaşıyor, yaşatıyor. an itibariyle fatih terim'in emekliliği sonrasında ise bayrağı en hakkıyla taşıyacak olan aday gibi gözüküyor.
  taraftarımızın bir kısmı 20 sene önceki olaylardan dolayı kızgın olduğunu anlıyorum. bu durum maalesef rasyonel düşünmeyi engellediğini düşünüyorum. ne olduysa olmuş, bitmiş. belki hatalar yapılmış da kim yapmadı?
  şu an en büyük 2. efsanemiz fatih terim'in futbolculuk dönemini biraz araştırmanız belki konuyu daha iyi anlamak için yardımcı olacaktır..
  ali koç, okan buruk'u almak için sizce bütün imkanlarını zorlamaz mı? biz 20 sene önce yaşanmış bir olaydan dolayı(sonrasında okan galatasaray'da tekrar da oynamıştır bu arada) okan buruk gibi bir değerimizi mesela fenerbahçe alsa şu anki duygusallığımız pişmanlık yaratmaz mı? fenerbahçe'ye kendi ellerimizle( her şeyden çok istedikleri) yeni bir fatih terim mi yaratmak istiyoruz?
  yaşanmış bitmiş 2020'deyiz. duygusalca alınan kararlar, beklemediğimiz olumsuz sonuçlar yaratabilir.
 • 1029
  ankaragücü maçında bilerek kırmızı kart gördüğü efsanesi aleni bir yalandır. “sağlıklı hayat için spor yapmıyoruz” diyen okan değil emre’dir. okan 2001’de bonservis getirmeden giderek yanlış yapmış mıdır? evet yapmıştır. ama bu hata affedilemez büyük bir şerefsizlik filan değil basit bir yanlıştır. daha sonrasında da kulübe zaten geri dönmüştür. bugün de geri gelse kulübün en büyük simgelerinden bayrak adamlarından biri olarak değil, başarılı bir teknik adam olarak gelecektir. gelmesine karşı olanlar şöyle yaklaşıyor. “sanki bu adam yeni td’liğe başladı, hiçbir tecrübesi yok, biz de bayrak adam olarak gelsin başlasın diyoruz”..
  futbol piyasasında bu kadar sivri, sorunlu, psikopat adam varken, kendine düşman olarak bu kendi halinde sakin ve basit adamı seçen kişinin hakkaten ruh ve akıl sağlığından şüphe ederim ben şahsen.
 • 1030
  iyi bir teknik direktör görüntüsü vermesi sebebi ile, gelecekte galatasaray teknik direktörü olması istenen kişi. ben istemiyorum. olursa yapacak birşey yok. takımı bırakacak halimiz de yok. yalnız bu başlık ve arda turan başlığı gösteriyor ki arda'nın gelmesinin istenmeme sebebi arda'nın basaril olacağına inanılmamasi. yoksa paraya en çok ihtiyacımız olan dönemde kankasi, emre ile birlikte galatasaray'a tek kuruş para kazandirmadan giden, sonra döndüğünde, daha fazla para verdiği için beşiktaş'a giden, beşiktaş'tan kovulduktan sonra adnan polat'ın zorlaması ile antrenman sahasında toplanmış üç beş taraftarın önünde yalandan özür dileyen okan buruk'un affedilmesinin başka hiçbir açıklaması yok. bunların hepsi yaşandı ve bu yasananlarda galatasaray bir taraftı. arda turan ise yüksek.bir bonservis kazandırarak bu kulüpten ayrıldı, barcelona'ya kadar çıktı, sonra dibe kadar çakıldı, yaşanan hiç bir olayda galatasaray taraf değildi. galatasaray'a taraf olduğu her konuda yanlış yapmış bir adama gösterilen saygı gözlerimi yasartti.
 • 1032
  futbolculuğu döneminde ilk çıktığı zaman fırtına gibiydi. daha gole dönük, durdurulamaz bir oyuncuydu. hızlıydı ve inanılmaz bir potansiyeldi. ne zaman ayağı kırıldı, başka bir futbolcuya evrildi. artık daha dengeli, daha gole uzak ama daha avrupai bir tarza büründü. malum ankaragücü maçının üzerinden 20 sene geçmiş. sonrasında beşiktaş'a gitmesi de kendisinin tercihidir. arka planda ne döndüğünü bilemeyiz. o dönem yerli futbolcularıyla harbiden iyi ilişkileri yoktu galatasarayın. bir düşünün o dönemdeki yerli oyuncuları.. suat kaya haricinde doğru düzgün vedalaşılan bir oyuncu yoktu. ya fatih akyel gibi başka takımlara transfer oldular ya da hakan ünsal, bülent korkmaz, ergün penbe gibi sorunlarla karşılaşıp futbolu bıraktılar. kendisi zaten beşiktaş macerasından sonra bize transfer olmuştur. futbolculuk döneminde yaptığı hataları artık dile getirmesek?
 • 1033
  futbolculuğu döneminde yaptıklarını geçtim ama teknik direktörken bile 2017-2018 sezonunda sahamızda oynayıp 2-0'dan 4-2'ye çevirdiğimiz galatasaray - akhisarspor maçında yaptıklarını unutamıyorum. tudor'a yani galatasaray'ın teknik direktörüne yaptığı terbiyesizliği ne yazık ki unutamıyorum. "böyle bir vasıfsızın galatasaray'da ne işi var" tarzında bir laf etmişti. eski bir galatasaray futbolcusunun bu sözleri söylemesi tek kelimeyle ayıptır. ama hocalığında başardığı işlere saygı duyuyorum. özellikle avrupa'yı da çöpe atmadan çeyrek finalin kapısına gelmesi takdire şayandır, abdullah hunter'dan kendisini üstün kılan özelliktir.
 • 1034
  öyle mi değil mi bilmem ama olsa bile galatasaraylı olması galatasaray teknik direktörü olması için bir kıstas değil.
  ancak yere göğe sığdırılamayan erol bulut x3 kapasitede bir teknik direktördür ve aynı şekilde bu da galatasaray teknik direktörülüğü için bir kıstas değildir.

  abdullah avcı takımı olmuş bir ibb'nin başına geldi. abdullah avcı'nın oyunu herkesçe malum yürek sıkan ama ibb için uygun bir sistem. bjk gibi küçük çaplı büyüklerde ya da milli takım gibi yerlerde tutmayacağını görmek için dahi olmaya gerek yok ama o ayrı konu.

  okan oturmuş bir takımın başına geldi ve herkesin beklentisi abdullah avcı'nın devam niteliğinde bir oyun oynamasıydı (ben dahil) ama bunu yapmadı. yapmadığı için ilk haftalarda baya eleştirildi.taraftar baskısı olmadığından kendi oyun yapısında ısrarcı oldu.

  diğer taraftan avcı dönemlerinde klasik halini almış lig sonlarında çöken bir ibb vardı. bu sene o da yok. pandemi dönemi sonrası taraftarsız oynamayı avantaja çevirdi de denilebilir ama bizimle oynadıkları maç hariç yine kendi oyunlarını oynuyorlar.

  özetle okan buruk iyi bir teknik direktör olma yolunda ilerliyor tıpkı ilhan palut gibi. ama galatasaray için doğru zaman olduğunu düşünmüyorum yerinde olsam bir avrupa denemesi yapardım.
 • 1035
  ileride başımızda hoca olarak görmek istediğim eski topçumuzdur.

  x şöyle yaptı, y böyle yaptı zihniyetiyle kusursuz cimbomlu arıyorsak fatih terim'e de takacak kulp bulabiliriz değil mi? üç kere gitti, dört kere geldi. her gidişinde kovuldu mu hoca? sanmıyorum.

  futbolda bu kadar duygusallığa gerek yok. yer de yok. şu an genç ve başarılı bir teknik direktördür. isterse fenerbahçe efsanesi olsun, ben hoca olarak takımımda görmek isterim.
 • 1036
  okan hocaya yıllardan beri adaşım olması nedeniyle sempati duyarım ve yaptıklarını takip ederim. yaşım 27, okan burugun hemen hemen 20 yıl önce bir ankaragücü maçında kırmızı kart görmesi nedeniyle yerden yere vurulduğunu görüyorum.

  renktaslarim kizmakta haklilardir tabiki, ama şimdi hepinizi 20 yıl önceye götürmek işitiyorum. 20 yıl öncesindeki dusundukleriniz ve yaptiklariniz ile şu an yaptiklariniz tamamen doğru orantılı mi ? ben mesela 20 yıl önce anneme bagirdigim için pişmanım. siz 20 yılda hiç mi hata yapmadiniz? hiç mi yalan soylemediniz? yada büyük bir yanlış yapıp sonrasında hiç mi pişman olmadiniz?

  eklemek istediğim bir konu daha var. okan burugun futbolculugu sonrası takimimizi küçük dusuren, bizleri kızdıran hicbir aciklamasini hatırlamıyorum. aile hayatı olarakta çok düzenli bir yaşamı olduğunu dusunuyorum. yani eğer bir profil ariyorsak ankaragücü macı çıkınca ortada bir sorun kalmiyor, okan hoca o maç için gerçekten pişman olmuş olabilir, hepimizin hayatında en az 1 tane pisman oldugumuz hatamizin olduğu gibi . hiç hata yapmadim, hiç pişman olmadım diyorsanız orada bir yanlışlık vardır.

  fatih hocami inanılmaz sever ve sayarım. ama fatih hocanında çok hatasi olmustur. hocam varken isminin bizle anılması için bencede çok erken, ama 1 maç ve hata yüzünden bu kadar başarılı birininde bu kadar kotulenmesini yadırgıyorum. fatih hocam bu gün başkan seçilse ilk görüşeceği hoca adayı okan buruk olur bana gore.

  dipnot: telefondan entry girmek çok zormus, eve gider gitmez tüm yazım yanlışları ve türkçe karakterler düzeltilecektir. anlayisiniz için teşekkürler.
 • 1037
  şampiyon olduktan sonra kapış kapış gidecek hoca. fenerbahçe erol bulut'la anlaşmak üzere ama akıllarında okan var, beşiktaş sergen'le anlaşmış hala bir gün hocamız olursa diye iç geçiriyorlar. okan galatasaray'la anlaşmak üzere olduğu saniyeden itibaren şu an ağızlarının suyu akmakta olan bu iki kulüp atmadık iftira bırakmayacak göreceksiniz. kaldı ki okan'ı isteyen sadece üç büyükler olmayacak. aynı zamanda milli takıma da adaydır şu dakikadan itibaren. okan buruk şu anda türk futbolunun geleceğidir ve hiç kimse o treni kaçırmak istemiyor. bir insanı 20 sene önce yaptığı bir hatayla yargılamanın sonuçları çok ağır olabilir. kaldı ki bu hatanın üstüne gene bu kulübe gelebilmiş, dolayısıyla hala neyin davasını güdüyorsunuz merak ediyorum gerçekten.
 • 1038
  futbolculuk döneminde almış olduğu hatalı kararlar yüzünden fatih terim sonrası düşeceğimiz boşluğu doldurmasına engel olunmaması gereken teknik direktör.

  ayrıca başımızda tudor varken bize rakip olduğu maçtan sonra tudor'u sert bir dille eleştirmesine neden bu kadar takılınıyor anlamıyorum. ne söylemleriyle ne de duruşuyla bize yakışmayan bir hocayı maç sonu tansiyonun da yüksek olması sebebiyle eleştirmesinden daha doğal bir şey göremiyorum. aslolan galatasaray ise rakiplerimizin anlayışlarından ötürü her türlü etik, ahlak sistemini reddediyorum. kısaca okan buruk'u bugün dahi takımımıza çok yakıştırıyorum.
 • 1040
  galatasaray ile 7 kere süper lig kupası, 5 kere türkiye kupası, 1 kere uefa kupası, 1 kere de uefa süper kupa kaldırmış eski futbolcu, şimdinin gözde teknik direktörü.

  yani adamın galatasaray forması altında 14 tane kupası (diğer kupaları yazmadım) var ve buna rağmen bu adama maç sattı, şampiyonluğu sattı, ihanet etti, beşiktaşlı falan gibi laflar ediliyor.

  geçiniz efendim.

  umarım fatih terim'den sonra galatasaray'ın başına kendisi geçer ama biraz daha risk almayı bilen, büyük maç kaldırabilen bir hoca olması gerek.
 • 1041
  her şekilde finanse edilebilen proje odaklı, hali hazırda kadrosu oturmuş ve yıllardır şampiyonluk yarışının içinde olan bir takımla, diğer rakiplerinin de gereksiz puan kayıplarıyla, birazda şansının yaver gitmesiyle puan farkını açmış ve muhtemelen 2019-2020 sezonunu şampiyon olarak kapatacak teknik direktördür.

  kendisiyle yollarımızın kesişmesini ister miyim hayır, galatasaray'da başarılı olabilir mi belki.. fatih terim sonrasının kendisi üzerinden konuşulmasını kabul edemem ki fatih terim görevinin başındayken.

  hiç hesapta yokken fenerbahçe'nin teklifini galatasaray'da bir gün teknik direktörlük yapmak için reddettim gibi pr çalışması, basının sürekli okan buruk galatasaray yakıştırmaları. satılık kalemlere sahip sözde spor yazarlarının okan buruk'u övüp galatasaray'a yakıştırmalarını art niyetli bulmakla beraber teknik adamlık kariyerine emek verdiğini, kendisini geliştirdiğini görüp kendisini takdir ediyorum. eğer mantıklı biriyse bu süreçte yazılan çizilen şeylere aldanmayıp kendisini geliştirmeye devam etsin.
  aniden adı galatasaray'la anılan teknik direktörlerin galatasaray macerasına başladıklarında geçici bir yer edindiklerini farkedecek kadar türk futbolunun içinde kalmış birisi olduğunu düşünüyorum.

  kazanacağı başarıları kendine yeni bir başlangıç olarak hedeflerse gelişeceğini umarak kariyerinde başarılar diliyorum kendisine.
 • 1042
  kendisinin kırmızı kart gördüğü için takımı sattığı iddia edilen 13 mayıs 2001 galatasaray ankaragücü maçı canlı izlemedim ama özetini izledim ve gayet de pozisyon icabı duruyordu.

  ama benim asıl merak ettiğim şey kendisinin o maçta gördüğü kırmızı kartla maçı sattığını iddia edenlerin feghouli'nin 5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor maçında gördüğü kırmızı kartla ilgili ne düşündüğüdür.