• 920
    akhisar ile türkiye kupasını kazandı. hamza hamzaoğlu'nun bizimle kazandığı türkiye kupasına göre kat kat büyük bir başarı. roma ve mönchengladbach'ın olduğu grubu lider olarak bitirdi. sporting lizbon'u eledi. muhtemelen kopenhag'ı da eleyebilecek noktada. evinde astana'ya bile yenilmekten kurtulan hamzaoğlu ile kıyaslarken avrupa'daki başarı faktörlerini de unutmayalım.

    her şeyden önce nasıl kadro oluşturulur sorusunun cevabını çok çabuk unutmuş insanlar. herkes 3 kupadan bahsetmiş; ama sonraki sezon yaşanan hüsran hamzaoğlu'na yazmıyor sanırım. elbette dursun özbek faktörünü da unutmuyorum. ama bizden sonraki kariyeri de her şeyin özeti. sneijder için neler düşündüğünü unutmadık. alex telles'i, bruma'yı, dzemaili'yi üç kuruşa kiraya verip jem paul karacan gibi kemiklerle kurduğu kadroyu da unutmadık.

    okan buruk'a dönersek yabancı dil bilgisi var. uluslararası bilinirliği ve dünyanın en üst düzey kulüplerinden birinde geçmişi var. en doğrusu da avrupa'da şansını denemesi olacaktır. hamzaoğlu ile kıyaslanması konusunda gülüp geçmesi en doğrusu.