• 870
  bu arkadaştan medet umanlar benim gözümde koca kafayı * savunanlar ile aynı kefededir. yaşı yetmeyenler bilmez nasıl ayrıldığını bizden. öyle 2000 lerdeki başarıları kısa videolardan izleyip kalbinde iyi yer edinilecek biri değildir. kötü antrenör, galatasaraya yakışmıyor dediğiniz hasan şaş bile en iyi döneminde * eplyi reddedip hiç düşünmeden bu kulübün efsanesi olmuştur. benim gözümde değeri hiç yoktur. istediği kadar en iyisi olsun gram umrumda değil.
 • 871
  iyi teknik direktör, kötü galatasaraylı.

  bu camianın çocuğu değildir. kendiside olmak istememektedir.
  camiasız bir oyuncudur. ne galatasaray ne beşiktaş sahiplenmez kendisini.
  kendisinin de bir günden bir güne bunu dile getirdiğini görmedim.

  --- alıntı ---

  '' ayağı kırıldığında kendisine sahip çıkan kulübünü,zerre kuruş kazandırmadan gitmesine rağmen emre belözoğlu'yla beraber kendisine veda gecesi hazırlayan taraftarları hiç düşünmeyen,galatasaray'dan çok yanlış bir şekilde ayrılan,ayrıldıktan sonra olmadık şeyler söyleyen ve en sonunda da 500 bin dolar için başka takıma giden bir futbolcuya gösterilen kin.bu tepkinin sadece beşiktaş'a gitmesiyle alakası olmadığı sahadaki daha önce galatasaray'da oynamış diğer beşiktaşlı futbolculara tepki gösterilmemesinden kolaylıkla anlaşılabilir.''

  ekşi sözlükten spree hakkında yazmış hoşuma gitti sizinle paylaşmak istedim.

  --- alıntı ---
 • 872
  okan buruk'a "yeterli derecede galatasaraylı"olmadığı için burun kiviranlar, zamanında arda ile ışıklı evlendirip mükemmel galatasaraylı çocuk üretmeyi hayal ediyordu.

  bırakalım bu romantik saçmalıkları. profesyonel dünyada belli etik sınırlar içinde herşey olabilir. okan hata yapmış da olabilir, o günün şartlarında doğru davranmış da olabilir. onu emre, arda veya fakyel ile kıyaslamak çok haksızlık.

  ister zamanında hata yapmış olsun, ister fanatik fenerli olsun, ister koyu beşiktaşlı, ki hiçbiri değil, önemli olan tek birşey var, şu anda türkiye'nin en başarılı ve gelecek vadeden ve kişiliği ile de kulübümüze yakışacak hocası olması.

  gönül isterdi ki, malum ego sorunları olmasın, okan terim'in altında bir iki sene geçirsin, sonra da fatih terim başkanlık koltuğuna otursun, okan da kulübede bayrağı devralsın.
 • 873
  zamanında terim'i ve bugün arda'yı tartışmışız ve tartışmaya devam ediyoruz ama kendilerinde kimsenin şüphe etmediği bir konu var. o da ikisininde galatasaraylılığı... bu hiç bir zaman tartışma konusu olmadı ama okan için aynısını söyleyemez kimse. hata filan yapmadı gençler. ihanet etti. başakşehir'den, beşiktaş veya fenerbahçe'ye geçme ihtimali bize gelme ihtimali ile aynı.

  demba ba'nın forvet oynadığı takımla lizbon'a 4 atmıştır. bugün bunu biz yapabilir miyiz ?
 • 876
  sözleşmesinin bitmesine 1 sene kaldığı bilindiği halde, uefa kupasını almamızın peşine sözleşmesi hemen uzatılması veya satılması gerekirken şimdilerde başkanlık dersi vermeye çalışan faruk süren efendi hazretlerinin hiçbir şey yapmadan beklediği ve elinden kaçırdığı altyapı oyuncumuzdur.
  asıl mesele türkiye'ye dönmesi daha da önemlisi türkiye'ye başka forma altında dönmesidir. o dönemde de yönetim taraftar tepkisini düşünerek çok da okan'ı istememişti gerçi. ama o kadar kariyerli bir adamken dünyada takım yokmuş gibi beşiktaş'a gelmesi hatasıdır.
  sonra burnu sürtülünce bize döndü zaten. ama asla o sevgiyi bir daha kazanamadı.
  illa takımın başına bir türk hoca gelecekse benim birinci isteğim ilhan palut'tur. palut'tan sonra ise okan buruk gelir.
 • 877
  kendisi galatasaray'a yanlış yaptı diyenler sanırım fatih terim'i affetmemiş olan kişilerden oluşuyor. renktaşlar fatih terim, 2013'de o dönemdeki en büyük galatasaray düşmanı olan şahısla, hem de öncesinde neler neler dedikten sonra gitti el sıkıştı ve galatasaray'ı yalnız bıraktı. bu sözlüğün ileri gelenlerinin (hagi'sinden mocuishle'sine kadar) o dönem attıkları entry'lere bir bakın isterseniz. sonrasında ise ne oldu, 7'den 70'e tüm renktaşlar kendisini affetti, tekrardan bağrına bastı ve hoca da taraftara bir daha galatasaray'ı yalnız bırakmayacağına dair söz verdi. her şey unutuldu, 2 kere lig, birer kere tr kupası ve süper kupa kazanıldı, 21 sene sonra kadıköy'de kazandık ve 23. şampiyonluğa doğru gidiyoruz. gelinen noktada herkes fatih hocayı çok çok seviyor. eskide kalan şeyler unutuldu, bembeyaz bir sayfa açıldı ve hayalimiz olan o kupayı kazanmak için galatasaray paydasında birleştik.

  yani okan buruk için bu kadar nefret beslemeyin. ki ben kendisinin 2003 yılında galatasaray'a ihanet ettiğini falan da düşünmüyorum. zaten 2006'da tekrar geri döndü. galatasaray camiası şu anda arda turan'ı bile kabul etmezken, ihanet etmiş okan buruk'u 3 sene sonra geri mi aldı? çok inandırıcı gelmiyor.
 • 878
  herkesin kendi standartlarıyla yargıladığı insan.
  siz mi belirlediniz galatasaraylı olmanın ne demek olduğunu?
  gencecik bir insan kendi geleceğine karar verirken boş boş konuşan gevşek bir başkana güvenmeyip milanoya gitti diye mi galatasaraylı olamıyor?
  geç kardeşim, en üst perdeden vatanseverlik/ahlak/galatasaraylılık dersi verenlerden korkacaksın zaten.
 • 879
  kimsenin galatasaray dersi vermesine falan ihtiyacim yok. 40 yasindayim. okan'in jenerasyonundanim yani. burada okan'a laf sokanlar bilmiyorum daha doğmuşlar miydi biz okan'i, suat'i yeni açık üst tribunden izlerken...
  neyse efendim galatasarayli değilmiş de, şuymuş buymuş. kriter nedir? bu adam gencecik yasinda galatasaray ile uefa kupasi kaldirdi. daha ne yapsin? o zaman sezon basindan yeni sözleşme teklif edilseydi? fatih terim de uefa kupasi kazanilir kazanilmaz fiorentina'ya gitti?
  okan'i bizde oynarken sami yen'de canli da izledim. biz elimizden kacirdigimizda yönetimi de elestirdim. cünku sözleşmesi inatla uzatilmamisti. ve sakatlanmadan önce bence emre'den de yetenekliydi. gerçekten bir wonder kid'di okan.
  simdi ise; adam demba ba ile, 40'ına yaklaşmis robinho ile, ilk maç 3 yedigi lizbon'a evinde bir avuç seyirci nezdinde 4 attı daha ne yapsin?

  fatih hoca ile beraber ülkemizin en formda 3 teknik direktöründen birisi. okan buruk, fatih terim efsanesi emekli olmak istedigi zaman, onun yerine görmek isteyeceğim bir figürdür.
  dedigim gibi yasım 40 bu arada. kulaktan dolma değil bilgilerim, yaşananlari bizzat zamaninda ve yerinde takip ettiğimden.
 • 883
  yaşı yeten herkes hatırlar yaptıklarını (iyi ve kötü olanları) o yüzden tekrar tekrar yazmaya gerek görmüyorum. ama şunu kabul etmek gerekir ki teknik direktör olarak hiçte fena olmayan bir başarı yakaladı. kalıcı olur mu olmaz mı onu zaman gösterecek. ama senelerdir takımın başında olan ve ikincilik hariç en ufak bir başarısı olmayan sonrada şişme egosu ile ilk büyük takım deneyiminde rezil olan hunter'dan çok daha iyi bir futbol oynatıp başarı yakalamıştır. evet hazır bir kadro, baskı vs . yok yinede hunter'ın yapamadıklarını gerçekleştirmesi bile ondan iyi bir teknik direktör olduğunu gösteriri bence. türk futbolu içinde belki ileride kısır td. havuzu için güzel bir alternatif olur. her ne kadar bize zamanında yaptıklarından dolayı çok sevmesemde kendisini umarım başarılı olur.
 • 884
  yaş muhabbetine girmeyeceğim. 2000-2001 sezonu dün gibi aklımda ama, onu söyleyeyim.

  https://www.youtube.com/watch?v=gxDNgazDfpc

  bu 13 mayıs 2001 galatasaray ankaragücü maçının özeti ve sonrası. "ben galatasaray dersi almam galatasaray dersi veririm"ci tayfa da izlesin, hatırlasın. maçın başında kendini attıran okan yüzünden kaybedilen şampiyonluğu yeni açık üst tribünden izleyenlerin içine siniyorsa gelsin. 300 bin dolar teşvik primi alan ankaragüçlü futbolcuların, maçın sonundaki namuslu emekçi yaşar usta tiratlarını sinirle izleyenlerin içine siniyorsa gelsin. okan'ın 10 kişi bıraktığı galatasaray'a karşı avantajlı olduğu için tribüne kollu bacaklı hareketler çeken cafer'e yeni açık üst tribününden çıldıranların içine siniyorsa gelsin. inönü deplasmanında okansız pankartının altında duranların içine siniyorsa gelsin.

  romantik taraftarlığı ben de sevmiyorum merak etmeyin. kendisini yoktan var edip dünyanın zirvesine taşıyan kulübe ihanet etmeye karşı durmak romantizm değil.
 • 885
  kendisi hakkında fazla bir şey söylemeye gerek olmayan kişi. yaşımız da yetiyor çok şükür iyi ve kötü yaptıklarını hatırlamaya. 13 mayıs 2001 galatasaray ankaragücü maçı'nda ve o sezonun genelinde emre belözoğlu ile beraber yaptıklarını unutmak mümkün değil. evet belki bir futbolcu kırmızı kart gördü diye ocak dışı ilan etmek doğru bir iş değil. ilk defa okan buruk kırmız kart görmedi tabi. örneğin hagi arsenal final maçında kırmızı kart gördü ama biz o maçı kaybetsek bile kendisine olan sevgi ve saygımız azalmazdı. e peki okan buruk'u neden kötü hatırlatıyoruz o zaman? çünkü elimizde galatasaray ölçerliği olmasa da bazı hislerimiz var. hagi, saha içinde sinirlerine hakim olamayıp çok acemice olmasına rağmen spor ahlakı sınırları içerisinde bir kırmızı kart görürken, okan buruk aynı sebepten mi kart gördü sizce? o kırmızı kart son darbeydi sadece bu kadar basit. 13 mayıs 2001 akşamından en az 2 3 maç önce garantilenecek bir şampiyonluk uçup gitmişti takım içindeki bazı kişilerin yaptıkları yüzünden. daha sonra ise kendisini okan buruk yapan camiaya tek kuruş para kazandırmadan çekip gitti. bu da affedilecek bir şey değil. profesyonellikmiş, o dönemin başkanının kibriymiş bunlar hiç bahane olamaz. bugün bu sözlükten kaç kişi yıllarca galatasaray forması giydikten sonra para kazandırmadan gider? evet bu soru galatasaraylılık ölçen alet sorusu olabilir mesela.