• 850
  açıkça söylemek gerekirse kendisini her ne kadar eski futbolcumuz olsa da sevmem kişisel olarak. ( zamanında tudor için saçma sapan açıklamalarda bulunmuştu, ikinci sınıf hocaymış tudor, kendisini first class zannediyor sanırım. yanlış anlaşılmasın tudor sevdalısı değilim ama şu videodan izleyebilirsiniz. (bkz: ">https://youtu.be/vbCndR5GVkE )
  teknik olarak ise bugün maçın 25 ocak 2020 fenerbahçe istanbul başakşehir maçı ilk yarısını izledim sadece ve sabaha kadar oynansa fenerin yeneceği belliydi. özellikle clichy nin kanadını otobana çevirdi fener ilk yarı benim gibi izledi 45 dakika. kafaya oynarken büyük maç kazanmalı ve takımı oynatmalı bence. ben ışık görmüyorum açıkçası, terim gibi bir winner karakteri yok bence.
 • 851
  fenerbahçe deplasmanında takımını 1 puan için sahaya süren fakat planları düzgün gitmeyen başakşehir antrenörü. orta sahasının mahmut irfan gibi yumuşak topculardan oluşması fenerbahçe yenilgisi üzerinde büyük etken olarak görünüyor. özellikle ozan ve gustavonun fiziki açıdan temaslı oyuna müsait olması yenilgiye yol açmış ve maç boyu başakşehir kalesinde çokca pozisyonlar görülmesine neden olmuştur.
 • 852
  25 ocak 2020 fenerbahçe istanbul başakşehir maçında maalesef yaptığı yanlış sayesinde ligin kaderini bir hayli etkilemiş olabilir. 6 puanlık maç olması bir yana fenerbahçe'ye çok ciddi bir özgüven vermiş oldu.

  fenerbahçe'ye özellikle kendi evinde fiziksel olarak karşı koymak pek mümkün değil. fiziksel kapasitesi çok fazla bir takım. gerçekten rakibi boğabiliyorlar. o yüzden hücum tehditlerini kısmanın hiçbir mantığı yok. rıza çalımbay'ı ben çok beğenmem ama fenerbahçe'ye karşı ne diziliş ne mentalite olarak defansif değişikliklere gitmedi. çünkü fenerbahçe'yi yenmek için çok adamla hücum etmek gerekiyor. sivasspor'un yaptığı buydu. hücum tehditlerini hiç kısmadılar, sürekli çok kişiyle hücum ettiler. rıza çalımbay çok oyuncuyla hücum etmeye, orta saha oyuncularının ceza sahasına gitmesine hiç engel koymadı. çünkü fenerbahçe'nin savunma hattı iyi değil. isla - jailson - serdar - dirar kaleci altay dahil bocalamaya oldukça elverişli oyuncular. o hattı sürekli ve çok oyuncuyla tehdit edersen sonuç almak mümkün. kendisi maalesef maçı orta saha mücadelesine dökmeye çalıştı. demba ba yokken crivelli'nin yanına gulbrandsen'i koymak yerine mehmet topal'ı orta sahaya koydu ve fenerbahçe'nin istediği oldu. ligin bitmesine daha çok var ama rakibine böyle bir psikoloji kazandırmak 3 puandan fazlasına gebe. takımlar beraberliğe oynamaya çıkıp maçı kaybettiğinde genelde daha fazla şey kaybederler. bu kendisi ve takımı için de geçerli. gerçekten önden bir oyuncu eksiltip, defansın önüne bir oyuncu dikmek oldukça urcuz bir mentalitede davranması beni çok şaşırttı.