resim
Oğulcan Çağlayan
Takım : Galatasaray
Mevki : Sağ Kanat
Yaş : 25
Boy : 1.88
Uyruk : Türkiye
 • 1203
  bu garabetin avrupa’da iptal olacağı belli ama neler oluyor?

  1) en önemlisi 1 senedir gencecik adamın kariyeriyle oynuyorlar
  2) galatasaray düşmanlıklarını sonuna kadar gösteriyorlar
  3) hukuk ve kural tanımazlıklarını ilan ediyorlar

  işin kötüsü, aynı orman yangınları gibi, oturup izlemekten başka elimizde hiçbir şey yok. geçtiğimiz yıl izlediğimiz tüm garabetler bu yıl da devam edecek.
 • 1204
  opsiyon sözleşmeleri ve geçerliliği ile ilgili ayrıntılı bilgileri daha önceden vermiştim. (bkz: #3214312)

  bununla birlikte futbolcumuz oğulcan çağlayan'ın çaykur rize ile yaptığı sözleşmenin son maddesi "tek taraflı ve kulüp opsiyon hakkını" içermektedir. https://gss.gs/VSk.png

  bugüne kadar türkiye futbol federasyonu içtihatlarında tek taraflı ve kulüp opsiyon hakkı kabul görmemiştir. ayrıca bu durum türk borçlar hukuku'nun 420. maddesine aykırıdır.

  ayrıca cas'ın opsiyon sözleşmeleri ile ilgili 2-3 ve 4. kriterlerine aykırılık içermektedir.

  oğulcan çağlayan hukuka aykırı bir şekilde tamamen şahsi kararlarla oynatılmamaktadır. bugüne kadar hem hukuka aykırı hem de kendi içtihatlarına aykırı karar veren tff'den cas'tan çıkacak karara göre müspet zararların tazmini istenebilecektir.

  bununla birlikte idari davalarda yargı kararlarının kesinleşmesinden önce icra edilecek durumlar da vardır. şahsi fikrimce yüzde yüz haklı olmakla birlikte fstt'nin 14/1-f maddesi gereği uçk'nın vermiş olduğu karara istinaden 1.250.000 euronun ödenerek en azından oğulcan çağlayan'ın lisansının çıkarılması gerekirdi. zaten haklı olduğumuz bu davada söz konusu ücret ödenmiş dahi olsa nihai kararla birlikte faiziyle tekrar alınabilirdi. evet tff kötü niyetli, evet kurullar bağımsız değil ve hasmane ama galatasaray'ın ve oğulcanın geleceği bu şahısların tutumlarından daha değerli.
 • 1205
  belli ki bu boka batmış federasyon, oğulcan'ı bu sezon bize yar etmeyecek. dolayısıyla artık bizim bir çözüm üretmemiz gerekiyor.

  aklıma ilk olarak "fortuna sittard'a kiralabilir mi?" sorusu geliyor. yani, önünde herhangi bir engel var mı bu durumun bilmiyorum, şayet yoksa gerek eredivisie'de yüksek tempoda futbol oynanmasından, gerek fortuna sittard'ın kadro kalitesinde oğulcan'ın kendine sıklıkla 11'de yer bulabilmesinden dolayı bir saniye bile düşünmeden oraya kiralanması sanki futbolcu açısından iyi bir adım olur gibi. bir tek hollanda futbol federasyonu böyle bir durumunu nasıl karşılar, onu kestiremiyorum.

  pilot takım iyi hoş ama şimdilik en somut adımı niğde anadolu için attık, oğulcan'ı da oraya kiralamayalım bir zahmet. bildiğim tek şey, bu çocuğun acilen futbol oynaması ve sonraki sezonlar bize fayda sağlaması gerektiği.
 • 1206
  yanlış hatırlamıyorsam fuites de gsk twitter hesabına irfan can kahveci transferinin perde arkasını anlattığı zaman oğulcan çağlayan mevzusu sorulmuştu. bu yüzden mi oynamıyor gibilerinden. o da oğulcan'ın rizespor ile sözleşmesi konusunda kulübü yanlış bilgilendirdiğini ve bu yüzden hocanın ona biraz kızgın olduğunu söylemişti. yani bu verilen cezadan çok zor dönüleceğini ima etmişti.

  evet tarihin en saçma tfflerinden biri ile karşı karşıyız ama sözleşmelerde yazılan şeyler belli, durum da belli. bu kadar da ileri gitmeye cürret edebilirler mi bilmiyorum. sonuçta onların da hukukçuları var. illaki biri der bunu yaparsanız yarın öbürgün böyle bir geri dönüşü olur yargılanırsınız, tazminat çıkar vs falan diye. bir de mustafa cengiz yönetiminin hukukçuları josef de souza ve anthony modeste konusunda bile yönetimi uyarmışlardı ki bu 2 oyuncu da eski kulüpleriyle olan davalarını kazandılar sonradan. oğulcan konusunda uyarmamış olmalarını bir mantığa oturtamıyorum.
 • 1207
  oğulcan bu sezon her türlü forma giyer. bundan zerre şüphem yok ve bunu federasyon da biliyor. ısı yokuşa sürmelerinin nedeni bence şu. şimdi izin verseler o zaman geçen sesi neden engel oldukları sorusu gündeme gelecek. o sebeple biz zamanında haksız hukuksuz bir halt yedik ve bunu birileri istiyor diye yaptık ama simdi bunda diretelim ki bir şey biliyormuşuz sanılsın bari diye düşünüyorlar muhtemelen.
 • 1208
  (bkz: turnusol).

  yerli futbolcuları koruma ve daha fazla süre almaları için getirildiği söylenen yabancı oyuncu sınırının aslında öyle olmadığını bizlere gösteren futbolcu. hani milli takım için gerekli idi bu kural? milli takım geniş havuzunda yer alan bir futbolcunun iki sezondur geleceğiyle oynanıyor. sn. şenol güneş ne düşüyor acaba oğulcan konusunda? gencecik futbolcuların fanatizme kurban edilmesi gerçekten çok acı.
 • 1209
  kendisi hakkında alınan lisans çıkarmama kararı, geçen gün bi adet paçavranın özel hayatıyla ilgili iğrençlikleri akla doğrudan doğruya mevcut ülke yönetimiyle sıkı fıkı olan eski kulübünün başkanını getiriyor. canı çok yanmış oğulcan takımımıza transfer olunca, kendi tarafı olan ellerindeki tüm her şeyi kullanıyor muhtemelen doğal olarak. bu süreçte oğulcan'ın çelik gibi sinirlerinin olması kadar bizim de ona sınırsız destek vermemiz elzem.
 • 1213
  kendisi ile ilgili dosyanın kapanması için çaykur rizespor'a emre taşdemir ve ali yavuz kol'u bonservisiyle, yunus akgün'ü de kiralık olarak verdiğimiz söylentileri yayılıyor. yalan olma ihtimali çok yüksek çünkü öyle olsa rezzan bey bugünkü o sert açıklamaları yapmazdı. ayrıca böyle bir anlaşma yapmak için masanın bir tarafında rizespor bşr tarafında galatasaray değil de iki tarafında da rizespor yöneticisi olması lazım. ali yavuz bile tek başına verilse skandal olur.
 • 1214
  çeşitli kaynaklardan kendisinin durumu konusunda rizespor ile uzlaşmaya çalıştığımız haberleri geçiyor. ben bu olayı anlamadım. madem haklıyız, niye uzlaşmaya çalışıyoruz ki? gerekli uluslararası kurumlara şikayetimizi yaparız, oğulcan da önce geçici lisansla oynar, sonra lehimize karar çıkar zaten. e haklı değilsek durum daha da tuhaf. o zaman da neden tahkime bu konuda yükleniyoruz ki? biz haksızsak kararların aleyhimize çıkması normal değil mi zaten?

  kendisinin bu olayı kafamı oldukça karıştırdı. oğulcan bence harika bir yedek sağ kanat, oyuncunun lisansının bir an önce çıkması beni çok mutlu eder ancak bunun için rizespor ile anlaşacaksak oğulcan oynamasın daha iyi.
 • 1215
  çok saçma olaylara konu olan futbolcumuz.

  madem konuda haklıyız neden oyuncuları veriyoruz?

  madem oyuncu vererek uzlaşmaya gidiyoruz bugün neden esip gürledik?

  esip gürleyecek kadar haklı isek neden aihm ve cas yollarına başvurmuyoruz?

  hadi yunus kiralik oynasın gelişsin,

  hadi emre'nin sakatlığı sorun oluyor ki ömer de var solu yedekkeyecek

  ali yavuz neden ?

  madem oğulcan bu 3 oyuncuyu gözden çıkaracak kadar önemli ta en baştan neden bu yola başvurulmadı?

  bir ihtimal bildirmek zorunda olduğumuz kadronun özelliği bakımından oyuncu göndermek elzem oldu hop başa neden esip gürledik ?

  sorular sorular..

  edit: ekleme.

  oğulcan buna değecek oyuncudur değildir mevzu bu değil. tüm gün gayet isabetli şekilde istifaya davet ettiğin tahkimin kararını destekler nitelikte uzlaşmaya gitmek sorun.

  böyle olursa yapılan o güzel konuşmalar günün sonunda komşular alışverişte görsüne döner. sadece süslü cümleler olur.
 • 1216
  rizespor'la uzlaşmak için verilen oyuncuların hepsine okeyim gitsinler ama bu oğulcan bu kadar değerli mi ya? tamam oyuncumuza sahip çıkalım bırakmayalım ortada ama galatasaray seviyesiyle uzaktan yakından alakası yok oğulcan'ın. tamam konu oğulcan'ın yeterliliği değil, e madem uzlaşacaktık bugün rezan epözdemir sağa sola niye salvo attı? uzlaşıyorsak bu demektir ki kararı kabul ediyoruz. oğulcan uefa maçına yetişse ne olur yetişmese ne olur bekleyin mahkemede hakkımızı alalım işte.