• 420
  artik fatih hocanin icin transferi icin onay vermedigini, yonetimin kendi kendine aldigini dusunmeye basladigim futbolcu. o kadar da tantana yasandi transfer doneminde. bu kerem icin de gecerli. yoksa kadro bu kadar sikintidayken, bu kadar kotu ve alternatifsizken oynatilmamalarinin bir sebebi yok. fegouli bu formuyla neredeyse banko, arda fizik kapasitesi ortadayken cogu macta kadroya giriyor, emre tasdemir, fatih ozturk kadroda yer buluyor, ahmet calik bile gidene kadar kadroda yer buldu ama bu futbolcular bulamiyor, yazik.
 • 421
  taraftar kendisinden ne bekliyor, beklentilerini neye dayandırıyor anlayamadığım bir futbolcu kardeşimiz. son birkaç yılda mücadeleci, koşan, basan futboluyla yan rollerde antep ve rize formalarını giydi. iki takımda da göze batan bir performans gösteremedi. şu an o takımlarda olsa orda da ilk 11'e giremez büyük ihtimal. bize ön tarafta yerli, ucuz alternatif olsun diye alındı. durum buyken kendisinden öyle bir bahsediliyor ki oynasa tüm dertlerimizi çözecekmiş gibi. bizim taraftarın da hastalığı bu: oynayanı yerin dibine sok, oynamayanı göklere çıkart. oynamayan oynayınca da bu sefer onu yerin dibine sok, yedeğe düşeni övmeye başla.
 • 422
  daha önce hiç dikkatli şekilde izlemediğim, kendisini galatasaray'a getirenin de ne olduğunu gerçekten merak ettiğim futbolcu. 2019-2020 sezonunda rizespor'da 22 süper lig maçına çıkmış, 3 gol 2 asistle oynamış. sürekli rizespor maçı izleyen var mı bilmiyorum ama oldukça vasat bir performans. hatta vasat altı denebilir. yaşı 24 olmuş. zaten 19-20 sezonunda oynadığı maçlarda aldığı süre ortalaması 59 dakika.

  hal böyleyken, oğulcan çağlayan'ın bir süper lig maçında oynatılmasını bu kadar istemenin bir manası yok. antrenmanlarda oyuncularla birlikte olan fatih terim ve ekibi. necati, riera, ümit davala da antrenmanda bulunuyorlar. dolayısıyla demek ki kendisinin şuanki performansını maça çıkması için yeterli bulmuyorlar. her yeni alınan görece genç transferin iyi olmasını bekleyemeyiz. sadece alınmış olmak için alınan, fatih terim'in isteği doğrultusunda galatasaray'a geldiğini düşünmediğim, daha önceki kariyer verilerine göre de vasat kere vasat bir sağ kanat oyuncusu.

  sadece belki türkiye kupası maçlarında oynar diye alınmış, 4 sene için toplam 18 milyon tl ücret verilecek olan 24 yaşına gelip pek bir varlık gösterememiş futbolcu. 18 milyon tl ise yaklaşık 65.000 galatasaray sevdalısının 280 liradan aldığı yeni sezon formalarıyla karşılanabilmektedir.