• 350
  burak yılmaz'a benzer bir kariyer yolu izlemesi gerektiğini düşündüğüm futbolcu. kanat olarak yeterli değil fakat kendini geliştirirse iyi bir komple forvete dönüşebilir. her şeyden biraz var kendisinde. burak'a benzer bir aşama kaydedebilirse yararlı olabilir. transferi açıkçası benim açımdan çok daha büyük bir potansiyel olan ali yavuz'un önünü kapatacağı noktasında düşündürüyordu. fatih hocanın adil bir şekilde iyi olana forma vereceğine inanıyorum.
 • 352
  her futbolcu çıkıp burak yılmaz olacak tanju çolak olacak diye bir durum yok. galatasarayın her forvet transferi çıkıp sezonda 15-20 gol atacak diye de bir durum yok. kendisi bonservisi elinde ve hala genç sayılabilecek yaşta ve yabancı sınırı gelirken türk pasaportlu bir oyuncu. hoca zamanında (2013) kulüpten ayrılınca yolları ayrılmıştı, şimdi potansiyelini iyi bildiği bu oyuncudan yararlanmak, bir adem büyük çıkartmak istiyordur diye düşünüyorum. adı üstünde rotasyon bu adam. saçma sapan şekilde üstüne gitmemek baskı yapmamak lazım. bahtı açık olsun. hoşgelmiştir.
 • 354
  oğulcan bursa altyapısından antepe transfer olduğu dönemde bize transferi son anda gerçekleşmemişti ve antepe imza atmıştı diye hatırlıyorum ama nasip bu zamanaymış. transferinin duyuruluş şekli gerçekten çok güzel, videodaki samimiyeti iyi bir karakteri de transfer ettiğimizi gösteriyor. tarz olarak fatih hocanın beğenebileceği bir stili var, izlediğim maçlarında hücum hattında olmasına rağmen sahanın bir çok yerine gidiyor, takıma yardım ediyor ve top arıyor. durağan bir görüntüsü yok oyunun içinde kalmak için çabalıyor. tabi bir hücum oyuncusu için en önemli özelliklerinden biri de skora katkısının olması da gerekiyor. bunu fatih hocayla geliştirebilirse iyi bir hücum oyuncusu transfer etmiş oluruz, çok çalışıp bize faydalı olur inşallah. bana umut veren bir transfer ona güveniyorum, takımımıza hayırlı olsun.
 • 355
  kendisini çalışkanlığı ve enerjisi dışında bir çok konuda yetersiz buluyorum. ne gol pozisyonuna girme ne bitiricilik ne pas ne top tutma özelliklerinin hiçbiri yeterli değil. adem büyük'le de kıyaslayamam çünkü adem büyük'ün süper lig seviyesinde ciddi fark yaratabilen 2-3 özelliği vardı, adem'in kasımpaşa'da 2 maçını izleyen biri top tutma, gol pozisyonuna girme, ceza sahası içinde boyunun avantajının getirdiği kıvraklıkla süper ligde fark yaratabileceğini bilirdi. oğulcan'ın en azından rize'de izlediğim kadarıyla direkt böyle fark yaratabilecek nitelikleri yok.

  transferin mantıklı tarafı ise şu: yabancı sayısı 12'ye ve sonrasında 10'a düşecek. bu şu demek; santrafor rotasyonun 1 yabancı +2 yerli olma olasılığı yüksek. bu 2 yerli oyuncuya aday olarak düşük maliyetlere 24 yaşında oğulcan denemesi yapmak olağan.

  kendisini galatasaray'a taşıyan 2 etken var: saha içinde oldukça çalışkan, atletizmi olan(çok fark yaratacak cinsten değil) yüksek enerjili ön alan presi yapan hocaya ve galatasaray'a uygun, genç sayılabilecek yerli oyuncu profili. ikincisi ise 16-17 yaşında potansiyelli bir oyuncu olarak gösterilmesi idi. o potansiyeli gösteremedi henüz ama hala 1-2 seviye atlayabileceği düşünülüyor. potansiyelini gösteremediği için de dramatik bir çöküş yaşamadı. çalışkanlığıyla kendine süper ligde yer edinebildi.

  bu maliyete ben okeyim. yerli havuzu belliyken free ve düşük maliyete böyle bir oyuncuya şiddetle karşı çıkma gereksinimi görmüyorum. kendisi karakterli ve iyi bir çocuğa benziyor açıkçası umarım başarılı olur.
 • 356
  transfer tanıtım videosu dışında florya metin oktay tesisleri çimlerine basmadan hakkında atıp tuttuğumuz futbolcu. sözlük geçmişi bundan adam olmaz diyip çıkış yakalayan yada kral geldi 30 atar diyip hüsrana uğradığımız transferlerle dolu. en az 2 3 hazırlık maçını bari izleyelim. sonra linç ederiz renktaşlar. ya da bir çalım atarsa şansa, yakıştıracağımız efsane futbolcuyu düşünürüz. ez cümle biraz daha sakin olmamız gereken yeni transferimiz. hayır çocuk yanlışlıkla burada yazılanları okusa futbolu bırakır mazallah.
 • 358
  ben biraz anlamıyorum bu işlerden galiba.

  çaykur rize gibi düşmeye oynayan bir takımın yedek oyuncusunu, tekrar ediyorum 'yedek oyuncusunu' neden aldık biz şimdi? keşke biri enseme lak diye vursa ve ''şu yüzden len'' dese.

  zamanında furkan özçal transferini de böyle anlamamıştım.

  emre taşdemir'i az buçuk anlıyor gibi olup anlamamıştım.

  ama yiğit gökoğlan'ı hiç anlamamıştım.

  işin özü ben bu işlerden hiç mi hiç anlamıyorum.
 • 359
  bursaspor alt yapılı , daha önce 17 yaşında galatasaray’a gelme/gitme tecrübesi yaşamış, şu an 24 yaşında yeni forvet transferimiz...
  benim kendisini en yakın benzettiğim oyuncu sinan gümüş oldu. sinan gümüşün şut ve etkinliği daha düşük, fakat futbol aklı, karakteri ve kollektivizmi daha yüksek olanı..
  fatih terimin kilitlenen oyunda oyuna sokup skor değiştiren 2. forveti, veya necati, arif erdem gibi, pivot santraforlu 4-4-2’nin ,yardımcı forveti olmaya uygun. gitmesine rağmen tekrar galatasaray’a gelmekteki ısrarı ve minik fenerbahçe rizenin iğrenç yönetimimin baskılarına rağmen galatasaray’a gelebilmesi büyük artı. bir his, takım içi kimya, ve antrenör takım kültürü olan galatasaray için karakteri uygun gözüküyor.

  oğulcanın yapması gereken iki şey var: birincisi en az takımla beraber antrenman süresi kadar üstüne kişisel geliştirme antrenmanı, bir o kadarda aletli salonda antrenman yapmak. muhakkak gomis gibi kişisel bir antrenör tutmalı kendine. gol pozisyonuna girdiğinde şut etkinliği/ tekniği, gücü ve diriliği eksik. başlangıçta 90 dakika oynayamayacağı için kişisel antrenman ve çalışmayı rahat kaldırır.
  ikincisi ise profesyonel, son derece disiplinli özel hayat. feyz alması gereken kaptan bülent korkmaz.
  bu çocuk tutunamazsa eğer bu iki şeyi doğru yapmadığından tutunamaz yoksa potansiyeli var. umarım burayı okuyordur. artık her şey kendisinin elinde.
 • 360
  galatasaray'ın yeni transferi. öncelikle kendisine hayırlı olsun diyorum. umarım uzun yıllar boyunca başarılı bir şekilde terletir formamızı. kendisi türk, genç, yetenekli ancak bu yeteneklerini tam verimli kullanamayan, fizik olarak gayet iyi seviyede, bonservisi olmayan ve uygun maaşı olan biri. kağıt üzerinde on numara transfer kısacası. bunu sahaya yansıtmak da kendi elinde. çok çalışıp hem kendini geliştirir, hem de bize faydalı olur inşallah. allah yardımcısı olsun.
 • 361
  seneler önce bursaspor'un elinden kaparak florya'ya getirmiştik. umut vaad eden bir santrafordu. 18 olunca profesyonel sözleşme imzalanacaktı. ancak fatih hocayı kovanlar oğulcan'la da sırf fatih hoca getirdi diye sözleşme imzalamadılar ve gaziantep'e kaptırdık. hatta gaziantepte de ilk sezonu iyi bir performans ortaya koymuştu, attığı bir kaç golden sonra av vah etmişti herkes florya'ya kadar getirdikten sonra nasıl kaptırdık diye. ancak sonrasında gerek yabancı sınırının kalkması gerek ise oynadığı takımların asansör olmasından oğulcan o çıkışını sürdüremedi. çocuğu santrafordan kanata bile evirmeye çalıştılar. şimdi 7 sene aradan sonra yeniden galatasaray'da. beklentiler çok daha düşük. ancak unutmamalı ki burak yılmaz'ın manisa, eskişehir, trabzon takıldığı yaşta henüz ve bu hikayenin mutlu son ile bitmemesi için hiç bir sebep yok.

  ne evlatlarım beni galatasaray forması ile görsün istesin cümlesindeki motivasyonu, ne de aman oğlum kimselere söyleme nazar değer sonra cümlesindeki o istek ve heyecanı para ile satın alamazsınız. tanıtım videosunda annem nazar değer kimseye söyleme demesi, annesinin onu parçalı ile görünce yaşadığı o mutluluk falan gerçekten çok güzeldi. buradaki linç tayfayı boşver oğulcan kardeşim. sen ellerinden öpülesi anneni gururlandırmak için formayı kapmaya çalış. biz arkanda olacağız. o videodan sonra galatasaray'da tutunamazsan üzülürüm.
 • 362
  tamamen aksi kanaatte olduğum bir transferin öznesi(idi). transferin açıklanma videosunu izlediğimden beri çok kanım ısındı. işin objektif tarafından bakarsak güzel de bir pr çalışması oldu hem takım hem oğulcan adına. beklentim hiç yok. genel taraftarın beklentisi de oldukça düşük. tıpkı adem ve ömer’de olduğu gibi. bu kendisi için önemli bir avantaj. umarım değerlendirir.

  bu arada yaşı geçkin, umut vaad eden ancak şimdiye kadar olmamış her santrafor/kanat forvete burak yılmaz yakıştırması yapmaktan da vazgeçmek lazım. hem burak’ın başardığı şeyi küçümsüyoruz bu tavırla, hem de futbolculara altından kalkmaları çok çok zor olan misyonlar yüklüyoruz. burak yılmaz çok büyük istisna. dilerim oğulcan burak’ın yaptığından daha iyisini galatasaray formasıyla yapar ve avrupa’ya kapak atar.
 • 365
  burak yılmaz galatasarayda oynarken durmaksızın eleştiren taraftarın, kendisinden burak yılmaz çıkarmak istediği futbolcu.

  bazen insanları anlamak çok zor sözlük.

  kendisiyle ilgili de açıkçası yetenekleri konusunda çok fazla umutlu değilim, ancak gördük ki galatasaraylı. formasının hakkını vermeye çalışacağına eminim. umarım çok başarılı olur ve beni şaşırtır.
 • 368
  https://twitter.com/...230855264129024?s=19
  kulübün tanıtım videosu çok iyi olmuş, kendini oğulcan'ın, annesini de annesinin yerine koymadan izlemeyen yoktur sanırım. galatasaray sevgisi bariz bu aile ve kardeşin bu forma altında çok başarılı olmasını istiyorum. herkes tatildeyken çalışıyor olması da ayrıca güven veriyor. beklentileri arşa çıkarmadan destekliyorum. bize daha önce de gelmesi gündemdeydi ve kafasının çalıştığı belliydi. o zaman da çok istemiştim böyle kafası çalışan gençlerin galatasaray forması giymesini, neyse kısmet bugüneymiş.
  şansı bol olsun, seri'nin atacağı ara toplara koşsun.
 • 369
  kendisi rizespor'da fark yaratıyordu. umarım bizim takımda da fark yaratır. ama kendisi gelir gelmez, fenerbahçe'ye sallanması çok hoşuma gitmedi. insanların kendi tercihleri; kimi parayı tercih eder, kimi aidiyet duygusu hissettiği yeri. eğer sezon içinde mert hakan yandaş kadar katkı veremezse, neyi neden tercih ettiğinin pek önemi kalmayacaktır.
 • 371
  genç, pırıl pırıl ve sevimli bir sporcu kazandi takimimiz. bu tip pozitif oyunculari sarı kırmızıyla görünce mutlu oluyorum. videoda anneciğinin heyecanı, gururu da cok güzel verilmis. bize de kendisine de hayirli olsun. rize'de dikkatimi ceken oyuncuydu. 4 4 2 oynayacaksak ve falcao kaliciysa, tam da falcao'nun istedigi tarz, koşan, top kapan, gol atacak oyuncuya alan açan tarz işçi bir oyuncu. ben bir çok maçta ilk 11 bile görebilecegimizi düşünüyorum taylan ile beraber.